Adófórum

Adózási és számviteli információk

ELÁBÉ IPA-hoz hogyan?

Egyéni vállalkozók

ELÁBÉ IPA-hoz hogyan?

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » vas. aug. 10, 2008 5:25 pm

Sziasztok!

Köszönöm, hogy válaszoltatok helyettem is.

Nállunk volt revízió amikor ellenőrzéskor a beírt adatokbók indultak ki, sőt azt is megkérdezték, hogy miért nem egyezik forintra a leltár , és a beírt összeg.

Üdv Gabi 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

ELÁBÉ IPA-hoz hogyan?

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » hétf. aug. 11, 2008 3:11 am

A 03-as lapnak nyoma sincs az szja bevallásban, ezen kéne lenni a az értékeknek, hétvégén még letölteni sem tudtam az ebevről, feldolgozás alatt -tól nem frissült tovább.

Köszönöm a válaszoakt mindenkinek, ezúttal is sokkal okosabb lettem!!!!! :-)))

Nem tudom miért nem tudom elfogadni a választ, pedig odakattintottam, vagy csak én nem látom?

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

ELÁBÉ IPA-hoz hogyan?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. aug. 11, 2008 4:54 am

0753-15-03 lap

Ott kell hogy legyen, a Címlapon be kell x-elni  4. pontban a Vállalkozói jövedelmet.

Üdv:Nelly

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ELÁBÉ IPA-hoz hogyan?

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » kedd aug. 12, 2008 6:04 am

Köszi a bevallásba persze tudom hol kéne lennie, csak amit kaptam kinyomtatottat amit az előző könyvelő csinált ott hiányzott ez a lap, mindegy beadtam ELÁBÉ nélkül az IPA-t nem tudtam mást tenni

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

ELÁBÉ IPA-hoz hogyan?

HozzászólásSzerző: csirip » vas. feb. 08, 2009 2:09 pm

Sziasztok!

Bocsi, de technikai kérdésem lenne a témával kapcsolatban...2008 év végén lett EV valaki, kis boltot nyitott. A pénztárkönyvbe én minden árúbeszerzést az árúbeszerzés oszlopba írtam. Csinált dec. 31.-én leltárt...Tehát nekem most az eredmény számításhoz kellene a készletérték. Nyitó: 0  Árúbeszerzés: X Zárókészlet: Y  Tehát : O+X-Y= készlet. Ez ideáig ok, csak! Hogy írom be ezt egy pénztárkönyvbe? Hiszen most vett egy csomó árút, a leltár valamivel kevesebb, hsizen év végén nyitott, alig fogyott valami. Minuszba írok az anyagktg sorba? Vagy hogyan? Bocsi, ha butaságot kérdezek, de nem volt világos, hogyan kezeljem. ksözi

csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 91 vendég

cron