Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni váll. megszüntetése

Egyéni vállalkozók

Egyéni váll. megszüntetése

HozzászólásSzerző: konczed » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

Üdvözlök mindenkit!

Gyors segítséget kérek értékes pontokért, egy egyéni vállalkozás megszüntetését kéne sürgősen megcsinálnom, de már nincs a 0871-es azt tudom helyette majd a 0853-as lesz. Kérem hogy segítsetek a 08t1041-es kitöltésében. A megszünést új adatként vagy változáskén kell jelenteni a 13 pótlap A vagy B oszlopába kell beírni  3-as és 4-es sorba kell beírni az adatokat a kezdést és biztosítási időszak végét. illetve problémám van a FEOR számmal, honnan kellene tudnom egy tűzzománc kép készítő FEOR számát.Keressek rá a  neten vagy valamelyik papíron rajta van. A vállalkozói igazolványát már leadta szoval ennyi. A 0858-assal boldogulok a 0801 és a 0808-ason nem kell vallania 0-ás . a 08t101e-is kell valahol azt hallottam, de nem látom hogy mit kellene rajta változásként a megszünéshez jelőlni, ha mégis kell kérem segítsetek. Nyenyi rendezés alatt , iparüzésit még intézem.

 

 

konczed
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Egyéni váll. megszüntetése

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. aug. 03, 2008 7:17 am

Egyéni vállalkozónak nincs FEOR-ja, az csak alkalmazottaknak van.

A 08T11E-n az első rovatban kiválasztod a 3. kódot: adószám megszűnése miatti változás, vagy hasonló a neve. Mellette beírod, hogy mikor adta vissza.

És nézd végig, mit kell még kitölteni. Ha beírod a 3. kódot, kiadja, hogy melyik lapokat kell átnézned.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni váll. megszüntetése

HozzászólásSzerző: mats » vas. aug. 03, 2008 7:36 am

A FEOR számot a KSH honlapon tudod leghamarabb megnézni. Ott rá lehet keresni megnevezésre is.

A 08T1041-n  a változást kell jeleznia 13. lapon. Az A oszlpban csak a 3 és 5 rovatot kell kitölteni, a B oszlopban pedig csak a 4,6,7,8 (ha mnyp. tag) és 11. rovatokat. Üdv. T. Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni váll. megszüntetése

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. aug. 03, 2008 8:37 am

Az egyéni vállalkozónak NINCS FEOR száma, tehát a 1041-esen  ezt és a munkaidőt nem töltjük, csak alakalmazottatknál.

Szerintem ez ÚJ, és a B oszlopban a 3, 4, 5, 8 rovatokat töltjük. ( 6-ot 7--est nem!)

Üdv:Nelly

Nem lehet a 1041 kitöltési útmutatóját megnyitni az apeh lapon!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Egyéni váll. megszüntetése

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. aug. 03, 2008 8:59 am

Sziasztok!

Az 101-est nem kell küldeni mivel az egy ablakos rendszernél a vállalkozói igazolvány visszaadását az okmányiroda jelenti.

Az 1041-esen  a  pótlapon a változást kell jelenteni és be kell x-elni ha a tevékenység kezdete 2007 előtti.

Az A rovatban a jogviszony kezdete sort kell kitölteni, a jogviszony kódját( főállású váll. 1341) továbbá ha magánnyugdíjpénztártag akkor ezt. A B oszlopban a jogviszony vége sort a vállalkozói ig. visszaadásának dátumával, és a 11 sor a hatálydátum, ami megegyezik a jogviszony vége dátumával. A sorok számát kivülről nem tudom per pillanat, mivel nincs előttem a nyomtatvány.

Én úgy szoktam kitölteni, hogy előveszem a legutolsó ilyen bejelentést, mert lehetett közben valamilyen változás akkor az a A oszlopban az a kezdet. Ha nincs ilyen akkor az OEP-es első bejelnetést, azon minden adat szerepel.

Üdv. és további szép vasárnapot.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni váll. megszüntetése

HozzászólásSzerző: konczed » vas. aug. 03, 2008 12:51 pm

Kedves garbo50!

A te válaszodat vártam szerintem ez így a jó ahogy iratad kérlek erőssitsd meg  a FEOR számra vonatkozó kérdésemre vonatkozó részt tényleg nem kell tölteni mert én eddig sehol nem találkoztam azzal, hogy ezt kérjék és a munkaidőt sem kell igaz? Ennyi a kérdésem és már küldöm is a bevallást mert lemaradok, de már csak holnap tudom a válaszodat olvasni, mert az embernek családja is van.

Köszönettel: Konczedit

 

 

konczed
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Egyéni váll. megszüntetése

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. aug. 03, 2008 12:59 pm

Szia Edit!

Igen megerősítem nem kell FEOR szám és nem kell munkaidő.

A pontos sorok: 3 A -  5 A

                       4 B - 11 B

A válasz elfogadásnál fogadd el a saját válaszodat így visszakaphatod a pontjaidat.

Üdv és kellemes időtöltést a családod körében.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyéni váll. megszüntetése

HozzászólásSzerző: Arthur1 » vas. aug. 03, 2008 7:16 pm

Szia!

Csak egy megjegyzés még az OEP-hez is le kell adni egy nyomtatványt (BV0501). Üdv

Arthur1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 90 vendég

cron