Adófórum

Adózási és számviteli információk

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

Egyéni vállalkozók

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: Mónika301 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy egyéni váll-nak 36 ó.viszony mellett kell-e bélyegzőt használnia, és nyomtatványokaon KSH számot feltüntetni? Ill. miben írják ezt elő? Köszönöm
Mónika301
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. aug. 03, 2008 10:13 am

Szia Mónika!

Egyéni vállalkozónak nem kötelező a bélyegző. Milyen nyomtatványokra gondolsz a KSH számmal kapcsolatban? Az általa kiállított számlára a vállalkozói igazolvány számát  kell feltüntetni. Pl. az iparűzési adóbevalláson kell a KSH-szám.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: Mónika301 » vas. aug. 03, 2008 11:23 am

Szia!

 

Köszi a választ. Tudnál abban segíteni, hol van leírva, hohgy nem kötelező a bélyegző? Arra, hogy szerződésnél KSH számot fel kell-e tüntetni, ill. kérni kell a KSH számot? V. milyen módon jutok hozzá? Mindenkinek van, nem csak a társas vállalkozásoknak? köszi szépen. Szia

Mónika301
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. aug. 03, 2008 11:36 am

Szia Mónika!

Véleményem szerint az nincs leírva, hogy kötelező egyéni vállalkozónál a bélyegző. Az okmányiroda a vállalkozói igazolvány kiadásakor közli,  átadja a "Kérelem egyéni vállalkozók részére - törzslap"-ot, melyen szerepelnek a vállalkozás adatai, a kiadott azonosító adatok (nyilvántartási szám, adószám, KSH szám, stb.). KSH-száma mindenkinek van, nemcsak társas vállalkozásoknak. A KSH honlapján is le lehet kérdezni, ha beírod a keresőbe az adószám első 8 számát. A felépítése a következő: adószám első nyolc számjegye - szakmakód első négy számjegye - 231 - megyekód.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: MonokiM » vas. aug. 03, 2008 12:55 pm

Sziasztok!

Itt az adófórumon Kovácsné Álmosdy Judit írt róla, 2004.10.11-én, csak a kinyomtatott szövegemen nincs rajta végig a hivatkozás, így nem találtam meg. A lényege: Egyetlen törvény vagy jogszabály sem teszi kötelezővé a bélyegző használatát, így annak tartalmi követelményeire vonatkozóan sincs előírás. Egyszerűen imádjuk a pecsétet. Olyan hivatalosnak tűnik tőle az irat. Különösen a TB-szervek nem vesznek tudomást arról, hogy nem kötelező.

Egy esetben lenne csak kötelező a pecsét, ha az aláírási címpéldányra már rá lenne nyomva, ugyanis a céges aláírás csak így lenne érvényes. De általában a pecsétet később szokták csináltatni, így ezeken még nincsen.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. aug. 03, 2008 1:40 pm

Kiegészítés Margit bejegyzéséhez, itt az említett írás:

http://www.adoforum.hu/?fejezet=4&alfejezet=1&tartalom=1&cid=9851

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: MonokiM » vas. aug. 03, 2008 3:30 pm

Kedves Garbo :)

Köszi, hogy megtaláltad. Én is ebből írtam ki. Csak néhány "gyöngyszemet" őrizek meg kinyomtatásban, de ez köztük van :)

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. aug. 08, 2008 5:38 pm

Sziasztok!

 

Igazatok van, a bélyegző használata nem kötelező. De egyszerűbb "nyomni egyet", mint kézzel végigírni, hogy akármilyenhosszúnevű Kft. :)

 

Illetve egyetlen esetben kötelező: ha a bank felé az aláírás bélyegzővel van bejelentve.

 

 

Ha jól emlékszem, a 90-es évek elején még cégiratokkal felszerelkezve lehetett bélyegzőt csináltatni, és ezt a nyomda (vagy aki a bélyegzőt legyártotta) lejelentette valahová.

Így akkor még "szigorú számadűsú" volt a bélyegző, emiatt kérték mindenhol - ezzel hitelt érdemlő módon igazolta az illető, hgoy ő tényleg az xy Kft. nevében jár el.

 

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. aug. 08, 2008 5:46 pm

Tudja valaki, hogy miért változott meg a nevem???

 

Andulka

 

P.s. a régi nicknevemmel és jelszavammal nem engedett belépni. Amikor a regisztrált címemre jelszóemlékeztetőt kértem (bár tudom fejből a jelszavam), akkor küldtek egy teljesen új felh./jelszó párost. Így létrehoztam - jelszócsere helyett!!!!!!! - egy teljesen új felhazsnálót.

A régi nevemmel továbbra sem tudok belépni.

 

HELP!!!

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

bélyegző, KSH szám egyéni váll-nak

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. aug. 09, 2008 4:52 am

Szia Andi!

Irj a moderátornak, biztosan segít.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 117 vendég