Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyéni cég új cégforma?

SzJA

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: paradicsom » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Most olvastam, hogy azt írják, bevezetnek egy új vállalkozási formát, aminek a megnevezése egyéni cég...Viszont ez a vállalkozási forma 20 éve egészen biztosan létezik már. Azt írják, hogy ennek a csődjogi, számviteli szabályai megegyeznek a cégekre vonatkozó számviteli szabályokkal....Most valamit nem értek::....

eddig az egyéni cégre ua. szabályok vonatkoztak, mint az egyéni vállalkozókra, vagyis nem a számviteli tv., hanem az szja. vonatkozott rájuk....

Most akkor ez egy másfajta egyéni cég lesz, vagy egy és ugyanazról beszélünk?

A régóta működő egyéni cégek pedig egyik napról a másikra áttérnek az egyszeresről a kettős könyvvitelre és a számviteli töv. szabályozásaira?

Mi a véleményetekÍ?

paradicsom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: K.ZS. » pén. júl. 25, 2008 9:19 am

Én is most olvastam a cikket, és én is ezeken a dolgokon gondolkoztam.

Eléggé szűkszavú lett a cikk, jobban is kifejthették volna

talán annyiból jobb lenne, ha az egyéni cég is "cégként" müködne, mondjuk úgy mint egy Bt., hogy az év végi eredményét nem kell kivennie és leosztalékoznia, hanem bent tudná hagyni egy esetleges beruházásra. De akkor viszont miben különbözne az egyszemélyes Kft-től? Az alapítói tőkében?

Jól belebonyolodtam, biztos valaki okosabb az ügyben 

Zsu 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: paradicsom » pén. júl. 25, 2008 9:22 am

Szia Zsu!

 

Valóban nem értem én sem a különbséget....a múlt évben is olvastam erről a lehetőségről, viszont akkor azt írták, még a cikk is megvan nekem, hogy az egyéni cégek elterjedését fogják szorgalmazni, lesz jegyzett tőkéje, min.500e ft- és valóban nem felel majd a saját vagyonával. Viszont ezen cikk szerint nem változik meg az szja. tv. alá tartozó mivoltja sem, azaz marad minden a régiben, uu. múködik mint egy egyéni v., csak éppen a felelősségi szabályok változnak meg.

Hát nem tudom, valóban szűkszavú a téma, de nagyon érdekel a végkifejlet.

 

paradicsom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: K.ZS. » pén. júl. 25, 2008 9:25 am

akkor viszont minden ugyanaz lesz, kivéve a feleősségi szabályokat

már az is valami

én is várom a végkifejletet, ha jól emlékszem azt írta, hogy januárra várható a törvényjavaslat

Zsu 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: loncika » pén. júl. 25, 2008 11:22 am

Ismét feltalálják a spanyolviaszt?

Jó pár évvel ezelőtt  egy nagyon rövid időre volt hatályban az hogy az egyéni vállalkozók bejelentkezhettek a társasági adó alá....és igy kettévált a magánszemély  státusza magánszemély és vállalkozói státuszra. Egész jól müködött szerintem, de aztán megszüntették ezt a lehetőséget.

Figyelni fogom mi lesz ebből megint. 

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. júl. 25, 2008 11:30 am

Sziasztok!

Akár meg is kövezhettek, de én egyáltalán nem várom. Ismét lesznek újabb és újabb értelmezhetetlen törvényhelyek. Mivel semmi érdemlegeset nem csinálnak, néha-néha előkapnak egy-egy ilyen ötletet, mintha most találnák fel a spanyolviaszt, vagy ők tojnák a cserebogarat.

Gondolom sok-sok millió ft-ot fognak ismételten kidobálni arra, hogy még jobban összekuszálják a már amúgy is agybajt okozó adószabályokat.

Nagyon jó lehetőség lett volna az új Gt megalkotásakor az egyéni cég helyzetét is rendezni.

Milyen hülyeség: cég, de szja tv vonatkozik rá, Gt-nek nem alanya, de a Cégtv vonatkozik rá (részben), a Cstv nem.

Eddig is megtehették volna, hogy leegyszerűsítik az ev átalakulását jogi személlyé, nem kellett volna azt a prodecúrát végégjárnia, több százezer ft-ot kifizetni (egyéni cég bejegyzése, vagyonmérlegtervezet, eszközértékelés, végleges vagyonmérleg, ügyvéd, bejegyzés, esetleg könyvvizsgáló).

Tízezerrel kevesebb az ev, mint megelőző évben! Talán ha átalakítanák az adó és járuléktörvényeket, ha az év végi 100 ezer ft eredményemből nem 45 ezer ft maradna a zsebemben akár akarom, akár nem, esetleg ha nem lebegtetnék a százezeres nagyságrendű bírságokat, ha nem úgy szenderülne nap mint nap álomra az ember, feladtam minden bevallást, vajon jönnek holnap a munkaügyi ellenőrök, mikor jön ismét a VPOP, már megint itt az APEH, és az ÁNTSZ!!!

Nagyon jó lehetőség lesz arra, hogy újabb és újabb illetéket szedjenek be, hogy ne csak 200 ezer ft-ig, hanem 500-ig lehessen őket is büntetni, hogy jövőre kiemelt ellenőrzési terület legyen az új cégformát választók tábora is!

Megcsináltuk! Hogy a napilapokban milliókért hirdetni tudják! 

Ma már jól felhúztam magam, kis keresetből még több adó, olvasom nemrég! (Vitafórum) Adóreforrm!

 Nem várok én már semmit!!!

Olyan leszek, mint a befalazott Józsi bácsi!

"Józsi bácsi! Mit szeretne nekünk mondani?

Hagyjanak nyugodtan hú....ni!!!"

Na, ma is jól kidühöngtem magam!

Szebb napot mindenkinek!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. júl. 25, 2008 11:35 am

Szia Nelly ! Az idegességet nem éri meg, persze én is ugyanúgy felhúzom magam ezeken, meg az evás változási terveken, meg mindig a sok .... újabb ötletükön. Én maximálisan egyetéretk veled., én sem várom megint csak egy újabb káosz lesz belőle. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. júl. 25, 2008 12:06 pm

Szia Márti!

Milyen evás változási tervekről tudsz Te? Hol olvastál ilyeneket? Ennyire le lennék maradva?! Légyszi írd meg hol tudok ennek utána nézni, köszönöm.

Üdv. Kata

Ui.: úgy látom ez a mai péntek senkinek sem akar jól sikerülni...

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: paradicsom » pén. júl. 25, 2008 1:47 pm

Egyetértek Nellivel....valóban újabb jogszabály kutatás, keresés majd pedig értelmezés lesz belőle...és káosz...mint mindig....hát meglátjuk.....
paradicsom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

egyéni cég új cégforma?

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szomb. júl. 26, 2008 4:35 am

Szia Kata! Bocsi , de kevesebbet vagyok itt mostanában. A Verlag kiadónak van egy www.ugyvezeto.hu oldala is, ahol Vámosi Nagy Szabolcs cikke jelent meg az Eva változásokkal kapcsolatos előtervekkel. Üdv: Márti

UI: Most néztem meg a lenyomtaott cikket és a hvg.hu-ra vezetett át az oldalról Kommentár és EVA-VÉG: A választás előtt 2 évvel? a szerzője: Dr.Vámosi-Nagy Szabolcs , ahol a tervezett változás buktatóit taglalja.  

 

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég