Adófórum

Adózási és számviteli információk

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

Elektronikus bevallás

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szióka Mindenkinek! Az a bánatom, hogy e-bavallás elküldése előtt nem nyomtattam ki a dokumentumot, pedig  az érkeztetési levél mellett szeretném papiralapon is megőrizni. Van erre még lehetőség?
lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

HozzászólásSzerző: 494 » csüt. jan. 18, 2007 7:47 am

Én is így járok sorozatban, hogy "eltűnik" a nyomtatvány. Én már küldés előtt kinyomtatom, de szerintem ennek valami oka van, nem tűnhetne el!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » csüt. jan. 18, 2007 7:56 am

Szia!

Amikor kitöltöd a nyomtatványt az Abev-ben és kijelölöd elektronikus küldésre, akkor nem "tűnik" el a nyomtatvány, csak megváltozik a státusza.

Tehát ha bemész az Abevba és a második fület választod (nyomtatvány betöltése), akkor a felnyíló ablak közepe táján van egy státusz megjelölés. Ez alapesetben a "módosítható" feliraton áll. Válaszd itt az "elküldött" státuszt, és itt feljönnek a már elektronikusan beküldött bevallások. Az adatain változtatni már nem fogsz tudni, de nyomtatni szerintem igen.

Vagy egy másik lehetőség:

Töltsd le az Ebev-ben a nyugtákat, amelyen szerepel az általad beküldött bevallás bárkódja. Ha tudod a bárkódot, utána a nyomtatványok menü, nyomtatvány igénylése pontban lekérdezheted a beküldött a bevallást. Szerintem ez utána letölhető és nyomtatható. 

De az első megoldás egyszerűbbnek tűnik.

Üdv. Karcsi

Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

HozzászólásSzerző: dombka2003zrt » csüt. jan. 18, 2007 8:19 am

Szia!

 

Van több lehetőséged is!

Először is ha megjelölöd beküldésre, akkor a státusza változik meg és ha megnyitás alatt odakattintasz a elküldésre megjelölt dokumentumra, akkor azok jelennek meg amelyek meg voltak jelölve. Ha arra hogy elküldöttek, akkor azok amelyeket már elkültél.

Aztán van arra is lehetőséged, hogy az elküldés után rámész az Ebevre ott kérsz időbélyeget, nyugtát azt lemented hogy később is tudjad a bárkódját. Azután igényled a nyomtatványt majd vársz egy bizonyos időt míg betölt, majd lemented a gépedre és amikor azt kérdezni a megnyitásnál hogy interneten keresztül keresel e valamilyen indító fájlt, vagy kiválasztod a sajátjaid között. Ott a sajátodat választod. Megkeresed a programfájlban a Abev inditó exe-t és azon elinditod.

De ha csinálsz 06082 nyomtatványt, azt nekem soha se tudja betölteni mindig számokat és betűket ír, ezért én azt előtte xml fájlként szoktam megnyitni és kinyomtatni.Ez abból is adódhat hogy nekem van 162 főm!

dombka2003zrt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » csüt. jan. 18, 2007 9:33 am

Szia Karcsi!

Kösz a gyors, logikus, érthető és sikerre vezető válaszodat! Az első, valóban egyszerűbb megoldást választottam! Csak a legjobbakat kivánom Neked!

Üdv:L.István 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » csüt. jan. 18, 2007 10:24 am

Nincs mit, máskor is. Köszi a jókívánságot.
Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » csüt. jan. 18, 2007 10:29 am

Ja, pontot is kapok ? :-)
Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » csüt. jan. 18, 2007 10:49 am

Szióka Karcsi!  Megtettem, már kétszer is kikipáltam a pontadást. Egy napja  se vagyok még  fórumozó, még nem ismerem annyira a rendszert. De ha rávezetsz a pontadásra, akkor a navigálási időmmel le tudjuk csökkenteni a pontadás idejét!
lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-bevallásra már elküldött nyomtatása

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » csüt. jan. 18, 2007 10:58 am

Szia István!

A pontadással csak vicceltem, egyébként már megadtad a pontot. Ha a fórumban valakinek elfogadod a válaszát (akár több emberét is), akkor kipipálod azt/azokat, hogy elfogadod ezt a választ, leokézod, és kész is. Ilyenkor az illető válasza alatt látod azt a szöveget, hogy "Ezt a választ a kérdés feltevője elfogadta."

Üdv. Karcsi

Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron