Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bankhitel átutalása saját szlára

Egyéni vállalkozók

Bankhitel átutalása saját szlára

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szaisztok!

Most kaptam meg az anyagát a vállalkozónak, , gyorsan átfutottam a bankkivonatokat. Látom 1000 e ft jóváirás, banktól hitelszerzőődés megjegysé rovatban, de még aznap tovább utalta a vállalkozó a saját családi folyószámlájára.

Mit kell ezzel tenni? Jövedelem kivét?

köszi előre is

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Bankhitel átutalása saját szlára

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 2:34 pm

 

T.Szabóné !

Azonnal tisztázni kell vele milyen hitelszerződés ez  és milyen célra vette fel.

Lehet tévedés is, magáncélra vette fel és a cég számláját ada meg.

A a cég fejlesztésére vette fel szerintem semmi helye a magánszámlán.

Előfordulhat hogy váll.kivét lenne, de nem azt gyanitom.

A vállalkozó tud magyarázatot adni , mégegyszer azt tanácsolom

hogy tisztázni kell.

A pénzeket nem lehet számlák közöt csak úgy utaztani.

Üdv:hvanna 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Bankhitel átutalása saját szlára

HozzászólásSzerző: andulka » csüt. júl. 10, 2008 4:00 pm

Szia!

 

Az egyéni vállalkozó vagyona nem különül el igazán a magánvagyonától.

 

Tehát lehet úgy is tekinteni, hogy készpénzt vett fel a bankszámláról. Bár ez az utalás elég béna volt, nehogy a bank arra jusson, hogy magáncélra kellett a vállalkozói hitel :((

 

 

Szerintem írass nyilatkozatot az ev-vel, hogy az 1 millió forintot a vállalkozás költségeinek fedezetére utaltatta át a saját számlájára. Persze ez is csak akkor működik, ha a könyvelési adatok alátámasztják a nyilatkozatot.

 

Többet akkor lehetne mondani, ha tudnánk, milyen célból vette fel a hitelt, mennyi a szokásos havi kiadása, akar-e mostanában nagyértékű tárgyi eszközt vásárolni. 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Bankhitel átutalása saját szlára

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 4:04 pm

 

T.Szabóné !

Tovább gondolkodtam  ezen az 1 millás átutaláson. A hitelszerődés azt gondolom választ adna sokmindenre. A hitelszerződés tartalmazza a hitelezés célját, és a felvevő személyét és minden lényeges adatot.

Ha a válalkozás édekében vette fel a válalkozó akkor  aszerződésnek a cég okmányai közöt, a banki jóváirás mellett a helye.

A személyi célra csak téves a szkla szám megjelölés, akkor jogos az átutalás, és a szerződés  okmány a bizonyiték.

Nem gondolnám azt hogy vállalkozói kivétet hitelből finanszirozna, ez nem logikus. Vállakozói kivét akkor  jogos ha a cég nyereséges.

A Hitelszerződés a  megoldás kulcsa !!

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Bankhitel átutalása saját szlára

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » csüt. júl. 10, 2008 4:23 pm

Köszönöm a válaszokat, még nem sxikerült beszélnem vele.

Első egyéni vállalkozóimat könyvelem, most kedztem saját lábra állni, igy sok minden még kialakulóban van és csak elgondolkodni tudok a korábbi könyvelő könyveléséből.

Ez a váll elég gyakran utal át összegeket a saját folyószámlájára, amit a korábbi könyvelő jövedelemkivétként számolt el. Úgy gondolom, hogy helyesen. Hiszen ha a vállalkozáshoz kell akkor onnan utalhat  ha meg kp-ben kell kiegyenliteni valamit, semmi logika nincs benne, hogy először átutalja a sajátjára majd onnan veszi vel kp-ben és fizeti ki, ráadásul felesleges bankköltség is.

A szlák egy bankon belüliek. És mi a helyzet ha valóban téves a hitelszerződésben a számlaszám megadás? Akkor  ne könyveljem, mert v égülis kiüti egymást a két tétel .

köszi

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Bankhitel átutalása saját szlára

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 4:37 pm

 

Szia !

A téves a hitelszerződésben megadott szám, én ennek ellenére könyveléném nem hagynák ki egyetlen lépést sem még akkoris ha kiüti egymást.

Minden gazdasági eseményt könyvelni kell .

üdv: hvnna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Bankhitel átutalása saját szlára

HozzászólásSzerző: andulka » szomb. júl. 12, 2008 9:44 am

Szia!

 

Ha rendszeresen utalgat át magának pénzeket, az valóban baj.

 

Látatlanban én is jövedelemkivétként kezelném!

Ellenben ha bemutatja a magánszámláját, és azon látszik, hogy a vállalkozás érdekében anyagot vásárolt, szolgáltatást fizetett ki (bár kérdés, hogy miért nem a vállalkozói számláról?), akkor inkább kp. felvétként könyvelném, pl. elszámolásra kiadott előleg.

Ha viszont a magánszámlájáról élelmiszert vásárol, nyaralást fizet stb., akkor egyértelmű, hogy a saját személyes szükségleteit fedezte az átutalt pénzből - tehát adóköteles jövedelme keletkezett.

 

Jobb lenne, ha nem utalgatna saját magának, inkább vegye ki a bankból a pénzt.

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Bankhitel átutalása saját szlára

HozzászólásSzerző: Szabóné74 » szomb. júl. 12, 2008 1:25 pm

Kiderült, hogy személyi kölcsön, de az OTP-s elcs........ mindegy megnézem a szerződést ha ideér. Végülis igy jól tette, hogy rögtön továbbutalta és nem részleteibe veszegette ki.

Mivel megfizeti a 138 után a járulékot, és amit átutalt eddig mindent le szja-zott ebből baj nem lehet. Bár én szóltam neki, hogy nem kellett volna minden hónapban 138 kivétet is elszámolni, mertha az átutalás kevesebb volt a saját számlára mint 138, a könyvelő kérte hogy még vegye fel a különbözetet és elszámolta kivétként az egészet a 138-at. Nem olyan nagy a forgalom.

Köszi a válaszokat!

Szabóné74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Bankhitel átutalása saját szlára

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. júl. 12, 2008 1:33 pm

 

Szia !

Ha szem. kölcsön és tovább utalta nincs semmi probléma és Te is nyugodt lehetsz igy.

A válaszokat nagyon szivesen, öröm ha tdtam segíteni !!

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég