Adófórum

Adózási és számviteli információk

gyes vs.gyed?!

SzJA

gyes vs.gyed?!

HozzászólásSzerző: batizi670522 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Hellóka!

Korkedvezményes nyugdijas vagyok(pasi),nem tudom hogyha"véletlenül"születne gyermekem,akkor lehetnék-e ÉN gyesen?(1 év után)

Össze dobnák-e a nyugdijjammal vagy nem?Ilyenkor mi van?

batizi670522
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

gyes vs.gyed?!

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. júl. 09, 2008 4:35 pm

 

 T.batizi !

Hát ez csoda  lenne, de félre a tréfával.  A gyermek 2 éves koráig GYED-n lehetne, a 2.életév betöltése után  a gyermek 3.éves koráig lehetne GYES-en.

A  Gyed ( gyermek rondozási dij ) adóköteles jövedelem és összevonásra kerülne a korkedvezményes nyugdijával, a nyugdijra jutó adó az kedvezményként visszairható , de a GYED után jöv.adót kellene fizteni. Leget hogy a nyugdij és a GYED összevontan a 36 %-os adósávba esne.

 A GYes ( gyermekgondozási segély)adóterhet nem viselő juttatás úgyanugy mint a nyugdij,  nem kellene  személyi jövedelem adót fizetni. 

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

gyes vs.gyed?!

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. júl. 09, 2008 6:48 pm

Szia!

Minden további nélkül lehetnél. (Gondolom anyuka visszamenne dolgozni.) 

Gyeden meg nem lehetnél, hiába írta hvanna. Nyugdíjból nem mehetsz gyedre.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

gyes vs.gyed?!

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 4:52 am

 

T.batizi !

Igaza van Zsuzsának, csak GYES-re mehetnél a gyermek 2.éves korától .A GYES adóterhet nem viselő járandóság,  nem kell SZJA-t fizetni.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

gyes vs.gyed?!

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. júl. 10, 2008 4:59 am

Bocs, de ki kell hogy igazítsalak. Nem csak 2 éves korától mehetne gyesre. Már egy éves korától is, (a kérdésben is ez szerepel,)ez egészen biztos, de még az is elképzelhető, hogy már korábban is igényelhet gyest. Mert az 1 éves kor csak munkavégzés mellett igényelt gyesre vonatkozik. Nála meg nem ez a helyzet.

(A gyest "utcáról" is lehet igényelni, az mindenkinek jár már szüléstől kezdve. Mivel azonban a munkaviszonyban levők tgyásra is jogosultak, értelemszerűen ez utóbbit választják. ) 

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

gyes vs.gyed?!

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 10, 2008 5:07 am

 

Szia Zsuzsa !

 Köszi a kiigazítást, ezt nem tudtam,  " a jó pap is holtig tanul", !!

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

gyes vs.gyed?!

HozzászólásSzerző: batizi670522 » csüt. júl. 10, 2008 4:19 pm

Sziasztok CSAJOK(Tisztelt:Zsuzsa és Tisztelt hvanna)!!!!

Köszönöm szépen a gyors válaszokat,büszke vagyok az ilyen"TÖKÖS "csajokra ,mint ti vagytok,mármint,hogy ilyen gyorsan regáltatok erre a témára.....szóval...izé...KÖSZIKE!!!!

Már semmi pontom nincs de volna még 1 kérdésem,ha lehet!!??

Ha minél hamarabb újra "APUKA" lennék(40.-évesen....jaj...),akkor mennyit tudnék szakítani az ÁLLAMBÁCSI-tól?

Előre is köszike!

batizi670522
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

gyes vs.gyed?!

HozzászólásSzerző: jljf » szer. júl. 16, 2008 7:56 pm

T.batizi! Konkrétan mire gondolsz a "szakítás"-t illetően? A lehetséges juttatásokra? (de remélem nem ez a legfőbb motivációd?...vagy miért a jaj?) Rengeteg információt találsz az anyasággal kapcsolatos juttatások rendszeréről különböző helyeken (pl. magyarorszag.hu)-de apaságit nem láttam! Bocs: Kati
jljf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron