Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

Egyéni vállalkozók

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: erdoapolas » kedd jún. 17, 2008 1:42 am

Szia Mari!

Bizonytalan vagyok abban, hogy akinek valami változás történt a váll.igazolványában, kell-e jelenteni az APEH felé. Ti jelentettétek?  08T101E nyomtatványra gondoltam, ez a változásbejelentő, és ha pl. a vállalkozónak csak részben fordították át a számot, és az át nem fordítottra nincs is szüksége azt törölteti, ez már változás.

(Nagyon összejött nálam is minden, de bekukkantottam a Fórumra naponta. Vérnyomás föl, cigi le!!

Üdv.:Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd jún. 17, 2008 11:53 am

Szia Marcsi!

Nemcsak Te, mindenki bizonytalan mindenben. Amikor az okmányirodában jártam cserélni, közölte az ügyintéző, hogy a vállalkozói igazolványban átvezetett változást ő jelenti az APEH-nak, viszont ha van magánszemélyként végzett tevékenységed, akkor azt Neked kell jelenteni.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jún. 17, 2008 12:08 pm

Szia Mari! Így van , ahogy írod, még mindig értetlen vagyok, de biztosan ez az én hibám. Van nekem is e. vállalkozóm akinek , mint magánszemélynek van bérbeadása, megnéztem a törzsadatoknál átfordították a helyes TEAOR-ra, kicserélték a vállalkozóit, azt az okmányiroda továbbította, minden stimmel, akkor mit kell még jelenteni. Azoknál akiknél nem lehetett autómatikusan átfordítani a vállalkozói igazolvány cseréjekor a vállalkozóval egyetértve jelölték meg az új szakmakódokat ez szintén már a jó adatokkal fönn van a törzsadatokban, akkor miért kell még a 08101E-vel mindezt megerősíteni, nem értem. Persze ezt csak költői kérdésnek szántam, mert szavaidból itélve másnak is probléma. Mária 
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: panni1021 » szer. jún. 18, 2008 12:00 pm

Kedves Marcsi !

Köszi a mezőgazdasági vállalkozói igazolvány- cserével kapcsolatos válaszodat.

üdv.Panni

panni1021
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég