Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

Egyéni vállalkozók

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Mai eset: kozmetikus vállalkozó előzetes időpont kérés után ma megjelent az okmányirodában vállalkozói igazolványt cserélni. Az ügyintéző közölte vele, hogy neki nem kötelező a vállalkozói igazolványt kicserélni, az APEH átfordította a tevékenység TEÁOR-számát. Írjon egy kérelmet, hogy mégis ki akarja cserélteni, s akkor kicseréli. Eddig én úgy tudtam, hogy minden egyéni vállalkozónak kötelező kicseréltetni a vállalkozói igazolványát. Máshol is ez az álláspont?

Köszönöm: Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jún. 16, 2008 9:37 am

Szia Mari! Nem igaz, hogy mit variálnak már ezzel a váll.ig.cserével. Felénk még nem hallottam hogy nem kell mindenkinek cserélni, de hogy lesz akkor az új TEAOR a vállalkozóiban ? Kíváncsian várom én is mások hozzászólását. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. jún. 16, 2008 9:55 am

Én szerdán megyek, de nekem az időpont kérésnél azt mondták, hogy minden vállalkozói igazolványt cserélni kell, az más kérdés, hogy mikor kell érte fizetni.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: madaraszne999 » hétf. jún. 16, 2008 11:21 am

Szekszárdon az okmányiroda azt a felvilágosítást adta, hogy mindenkinek kell a vállalkozói igazolványt cserélnie, azért is, mert újra megnézik azt, hogy a vállalkozás végzéséhez megvan-e a szükséges képesítés. Magát a cserét pedig kitolták dec.31-ig, mivel az okmányirodák nem győzik. Fizetni pedig csak akkor kell, ha a régihez képest új tevékenységet vesz fel a vállalkozó. Egyébként az Apeh tájékoztatója szerint azok a szakmakódok, melyek a kiadott tevékenységi osztályozási rendszer közötti fordítókulcsot tartalmazó KSH-közlemény alapján automatikusan átfordíthatók a megfelelő tevékenységi szakágazati besorolássá, 2008. január 1-jén az egyéni vállalkozói igazolvánnyal rendelkező vállalkozók nyilvántartását vezető szerv hivatalból módosította a Rendeletnek megfelelően és erről az általa üzemeltetett informatikai rendszeren keresztül a körzetközponti jegyző, valamint az állami adóhatóság részére adatot szolgáltatott. A KSH-közlemény alapján automatikusan át nem fordítható, a körzetközponti jegyző nyilvántartásába 2007. december 31-ig bejegyzett tevékenységi kör változását az egyéni vállalkozó a 2007. december 31. napját követően előterjesztett első változásbejegyzési kérelmében, de legkésőbb 2008. július 1-jéig köteles bejelenteni a körzetközponti jegyzőhöz, és az egyéni vállalkozói igazolvánnyal rendelkező vállalkozók nyilvántartását vezető szervnek a változásról értesítenie kell az állami adóhatóságot. Zsuzsi
madaraszne999
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: zsonita » hétf. jún. 16, 2008 12:48 pm

Sziasztok! Kaposváron is mindenkinek kell cserélni a vállalkozói igazolványát. Azét is akinek az APEH át tudta fordítani.A bejelentési határidőt módosították dec.31-re.

Üdv:Zsonita

zsonita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: erdoapolas » hétf. jún. 16, 2008 1:04 pm

Sziasztok!  Van egy vállalkozó, kis boltja van, nem cseréltek neki váll.igazolványt. Közölték a hivatalban vele, hogy minden maradt, átfordították a TEÁOR számot. Valahogy én sem értem, mert csak ez a boltom volt akinek nem cserélték ki. Marcsi
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: panni1021 » hétf. jún. 16, 2008 3:00 pm

Sziasztok!

Nem volt valakinek mezőgazdasági vállalkozója akinek le kellett cserélnie az igazolványát?

14 évi vállalkozó- eddig nem kellett hozzá képesítés /-mezőgazdasági végzettség/ - de most állítólag kell képesítés is hozzá. Az illető pedagógus.

Ha volt valakinek hasonló esete irja meg.

Köszi: Panni 

panni1021
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. jún. 16, 2008 4:29 pm

Szia Panni!

3 mezőgazdasági vállalkozóm van (14 éve vállalkozók), egyiknek sincs mezőgazdasági végzettsége, szó nélkül kicserélték a vállalkozói igazolványukat. Úgy látszik, ez is ügyintézőtől függ.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. jún. 16, 2008 4:32 pm

Szia Marcsi!

Örülök, hogy nemcsak nálunk fordult ez elő. Nálam ez az első eset, hogy azt a választ kapta a vállalkozó "nem kell kicserélni". Az okmányiroda talán a határidő módosítással együtt valami egyéb változásról is tud, amiről mi még nem? (Régen láttalak!).

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kötelező a vállalkozói igazolvány cseréje?

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » hétf. jún. 16, 2008 5:21 pm

Sziasztok!

Megint sikerült bizonytalanná tenni sok embert! Pedig a lényeg nem változott, csak annak határidejét tolták ki december 31-re.

A lényeg pedig: minden vállalkozói igazolványt ki kell cserélni, mert megváltozott benne egy besorolási adat, a TEAOR. Ezt ingyenesen cserélik ki, mert nem a vállalkozó kezdeményezte.  A  vadiuj vállalkozó igazolvány kiadását  egyetlen okmányiroda és annak egyetlen közszolgája sem  tagadhatja meg. 

Egyébként  ha  bármely és csak egyetlen adat  /pl. lakcim, tevékenységi kör stb / is változna, azt is át kell vezettetni a rendszeren és akkor is uj vállalkozási igazolványt adnak, de már  5000Ft-ért.

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég