Adófórum

Adózási és számviteli információk

elszámolható-e

Egyéni vállalkozók

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: joti » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Ti elszámolnátok a bkv bérletet ill. a vonaljegyeket (számla alapján) egyéni vállalkozónál, ha nincs gépkocsija? Jól tudom, hogyha megelőzi szemvizsgálat, akkor költségnek minősül a szemüveg vásárlás? Előre is köszönöm a válszotokat!  
joti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jún. 13, 2008 8:15 am

Szia!

Szerintem nem számolhat el sztem ev. bérletet, jegyet v. szemüveget költségként. Csak a munkavállalónak adott bérlet, ill. a szemorvos javaslata alapján a munkavégzés (pl.számítógépes) miatti szemüveg lehet ktg. De csak munkavállalónál.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jún. 13, 2008 8:37 am

Szia! Én sem számolnám el egyiket sem. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: Pikikee » pén. jún. 13, 2008 3:12 pm

Sziasztok!

Nem áll szándékomban vitatkozni, csak felmerült bennem a kérdés.
Ha nincs gépkocsija a vállakozónak és a vonaljeggyel utazik amiről névre szóló számlája is van és még azt is betudja bizonyítani, hogy a vállalkozás érdekében utazott. 
Akkor miért nem lehet elszámolni? 
Biztosan igazatok van, de ezt egy kicsit igazságtalanak tartom ...... vagy ne lepődjek meg már semmin ? :-)
Üdv: Ildi
Pikikee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. jún. 13, 2008 3:36 pm

Sziasztok!

EV-ben nem igazán vagyok otthon, de ha kocsival utazik,arra elszámolhat költséget, ha mással,akkor nem?

Én ezt nem tudom elhinni!

Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jún. 13, 2008 7:26 pm

Szia Éva! A kérdésből arra lehetett gondolni, hogy a lakás és telephelye közötti utazásról lehet szó, mert ott tudom elképzelni a BKV bérletet. Gk költséget sem szoktunk elszámolni ilyen esetekre. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jún. 13, 2008 8:34 pm

Sziasztok!

A bérletet nem számolhatja el, mert nem tudja bizonyítani, hogy azt csak a vállalkozás érdekében használta (nyilván közlekedik egyébként is, nem csak hivatalos ügyben).

 A jegyeket még inkább el tudnám képzelni, ha minden esetben felvezetné egy nyilvántartásba, hogy mikor, milyen ügyben, hova utazott, hány db jegyet használt fel. Csakhogy láttál te már olyan ev-t, aki vezetne egy ilyen nyilvántartást? Szerintem még ennél egyszerűbbet (útnyilvántartás) sem hajlandóak rendesen vezetni.  Gondolom, senki sem vállalná át helyettük a nyilvántartás vezetését, vagy igen?

 Egyébként is a rá fordított adminisztráció nem éri meg, többe kerülne a leves, mint a hús. És magunk közt szólván, vannak olyan számlák mindenkinél, amelyek fedezik az ilyen költségeket (én is tapasztalom nap mint nap, mi mindenről kérnek számlát az emberek, és nem mind igazán a vállalkozást szolgálja, tegye mindenki a szívére a kezét).

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: joti » szomb. jún. 14, 2008 4:52 pm

Sziasztok!

Én úgy gondolom, ha gépkocsija lenne, akkor elszámolhatná az útnyilvántartást. Így viszont ő is utazik a vállalkozás érdekében, és miért ne számolhatná el a bérletének, mondjuk 70 %-át. A munkája olyan jellegű, hogy utazgatnia kell. A szemüveg okoz még gondot. Nekem a munkahelyemen fizetik a szemüveg 50 %-t. Vállalkozó nem teheti ezt meg? Eleve, hjol van leirva, hogy nem lehet. Végül is a vállalkozás érdeke, hogy számítógépét lássa, munkát végezzen, és az ügyfeléhez utazhasson. Nem????

Köszi az együtt gondolkodást, de még nem gyöztetek meg.

Joti

joti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. jún. 14, 2008 5:05 pm

Szia Joti!

A szemüveg megtérítésére jogszabály van, amely azonban csak munkavállaló esetében teszi lehetővé, és feltételekhez köti (számítógépes munka, orvosi vizsg., stb). Az, hogy lásson, nem üzleti érdeke, hanem személyes emberi szükséglet, nemde?

Sok olyan juttatás van, amelyet törvény, rendelet, stb. adhatónak, ill. kötelezően adandónak rendel el munkavállalók esetében. Az SZJA-tv-ben is vannak ilyen juttatások, üdülési csekk, bérlet, étkezési utalvány v. természetbeni étkeztetés. De ezek mégsem alkalmazhatók egyéni vállalkozók esetében. Étk.utalványt is adnak sok munkahelyen, ev.mégsem számolhat el étk.utalványt vagy étk.költséget.

A bérlet el nem számolhatóságát már indokoltam. A gk-nál km-re tudod vezetni, hogy mi volt az üzleti célú, az üa. költséget pedig vagy számlával igazolod, vagy az APEH teszi közzé a lierenkénti árat.  De hogyan határozod meg ezt bérlet esetében? Hasraütéssel?

Az ev. elszámolható költségeiről az SZJA-tv. rendelkezik, főleg a 11.sz. melléklete.

 

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

elszámolható-e

HozzászólásSzerző: joti » vas. jún. 15, 2008 11:33 am

Szia Böbe!

Meggyöztél a szemüveg ügyében, de a bérlet esetében én úgy érzem, mint az energia ktg-nél. Vagyis a lakás-iroda arányában elszámolok kb.30%-át a fütés számlának.A bevétel pedig indokolja a bkv bérlet %-os elszámolását. Nem értesz ezzel egyet?

Joti

joti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég

cron