Adófórum

Adózási és számviteli információk

Még mindig TEÁOR

Egyéni vállalkozók

Még mindig TEÁOR

HozzászólásSzerző: vib2 » kedd jún. 03, 2008 3:25 am

 Szia!

Nézd meg itt, szerintem találsz valamit. 

 

http://www.apeh.hu/tablazatok/szakmakodok

vib2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Még mindig TEÁOR

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd jún. 03, 2008 5:07 am

Szia!

A kérdés először is, hogy mihez kapcsolódik a tevékenysége? Építkezésnél, ami a fentiek szerint erre utal, elemeket emel a helyére, vagy a szálításhoz kapcsolódóan rakományt kezel.

Ez utóbbi az 5224 TEÁOR alatti nézd meg ide sorolható e .

Ezen a linken is találsz némi támpontot, ha a TEÁOR keresőbe beírod ezt a számot.

http://profitalhatsz.mkik.hu/index.php?p=adattar_hatosagi

 

 Ezen a linken letölthető a szakmakódjegyzék, melynek a keresőjével nem kell átböngészned az egészet, ha beírod a daruzás, autódaruzás szót. ( a kereső a látcső )

http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/kozos/index.php?k=letoltheto_hu

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Még mindig TEÁOR

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd jún. 03, 2008 5:39 am

Sziasztok! Sok kérdés van már a teáorról, nem szeretnék újat nyitni, hátha itt is lesz aki segít nekem is. Nekem az nem tiszta még mindig, hogy akinek nem tudták átfordítani automatikusan a kódját, most bemegy az okmányirodába, és keresnek neki egy megfelelőt, azt kell-e nekünk utána jelenteni valahova, vagy az okmányiroda jelenti mire változott??
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Még mindig TEÁOR

HozzászólásSzerző: ildivp » kedd jún. 03, 2008 6:02 am

Szia Kutacska!

Elvileg az egyablakos rendszer miatt nem kellene sehova sem változásbejelenőt küldeni, de nem egyértelmű az Apeh álláspontja sem. (Az ügyfélkapus értesítési tárhelyre küldtek minden egyéni vállalkozónak levelet, amiben az van, hogy jelenteni kell a változást az apeh felé). Én úgy döntöttem, hogy elküldöm a bejelentést, abból nem lehet baj. Nehogy később küldjék a mulasztási bírságot egy félreértés miatt.

Remélem segítettem.

ildivp
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Még mindig TEÁOR

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd jún. 03, 2008 6:50 am

Szia kutacska!

Most néztem meg az értesítési tárhelyemet, teljesen üres. Ezt csak azért írtam, mert az én "technikám"az volt a TEÁOR változtatás kapcsán, hogy a vállalkozók behozták a már kicserélt új igazolványukat és én az azon megjelölt dátum szerint jelöltem a 858-ason. Vagyis ha 2,24-én cserélte ki a vállakozói igazolványát akkor januárban még függetlenül attól, hogy át tudták e fordítani vagy sem, a régi szerint jelöltem, februárban két sort töltöttem 1-23-ig a régi és 24-29-ig az új számot.

Az egész megoldást azért válaasztottam, mert logikailag úgy gondoltam, valahol a dátumoknak is találkozni kell, meg így igazolni is tudom, hogy kicserélték a vállalkozó igazolványukat. Tehát, mint fenn említettem, hibajelentést eddig még nem kaptam ez ügyben.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Még mindig TEÁOR

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » pén. jún. 06, 2008 11:36 am

Én az APEH által küldött értesítőket úgy értelmeztem, hogy csak akkor kell a változásbejelentő, ha a főtevékenységet nem tudták automatikusan átfordítani. A többinél hiába van olyan, amihez egyeztetés kell, mivel nem főtevékenység, nem kell változásbejelentő.

Felhívtam egy ügyfélszolgálatot, ott viszont azt mondta az ügyintéző (miután pár másodpercig csak néma csend volt a vonal végén...), hogy inkább jelentsem be a nem főtevékenységeket is, biztos ami biztos...Hát akkor most legyünk megint okosak...

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Még mindig TEÁOR

HozzászólásSzerző: jóska50 » hétf. jún. 09, 2008 11:11 am

elsı változásbejegyzési

kérelmében, de legkésıbb 2008. július 1-jéig köteles bejelenteni a körzetközponti jegyzıhöz,

és az egyéni vállalkozói igazolvánnyal rendelkezı vállalkozók nyilvántartását vezetı szervnek

a változásról értesítenie kell az állami adóhatóságot.

Az APEH-tól kapott figyelmeztető levél a fentieket tartalmazza.

Ezek alapján, hova, milyen nyomtatványon ill. formában kell eleget tenni?

Természetesen előtte ki kell cseréltetni a vállalkozói igazolványt!

Várom a választ!

jóska50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Még mindig TEÁOR

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » hétf. jún. 09, 2008 12:09 pm

Feltételezem a 08T101E változásbejelentőn kell bejelenteni azokat a tevékenységeket, amelyek maguktól nem fordultak át, hanem okmányirodai egyeztetéssel fordítják. Legalábbis ezt lehet kiolvasni a küldözgetett levelekből, bár mint ahogy azt fentebb megjegyeztem, én arra következtettem (már nem tudom miből) hogy ez csak a főtevékenységre vonatkozik.

Szóval gondolom bemegyünk az okmányirodába (valamikor... :o) ), kicseréljük az igazolványt és ami nem automatikusan volt átfordítva, azt bejelentjük az apehnak a változásbejelentőn.

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Még mindig TEÁOR

HozzászólásSzerző: jóska50 » hétf. jún. 09, 2008 12:46 pm

kérelmében, de legkésıbb 2008. július 1-jéig köteles bejelenteni a körzetközponti jegyzıhöz,

és az egyéni vállalkozói igazolvánnyal rendelkezı vállalkozók nyilvántartását vezetı szervnek

És e két szervnek hogyan jelentsem?? 

jóska50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron