Adófórum

Adózási és számviteli információk

A külszolgálati díj járulékalapot képez -e ?

Adatszolgáltatás

A külszolgálati díj járulékalapot képez -e ?

HozzászólásSzerző: MaRi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ha igen, akkor milyen járulékokat kell vonni belőle, ill. fizetni utána, ha a külföldön tartózkodás ideje nem éri el a 183 napot, és az illető rendelkezik 101-es bizonylattal. Kérdésem a 2007. évi szabályozásra vonatkozik.
MaRi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

A külszolgálati díj járulékalapot képez -e ?

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. márc. 03, 2008 4:47 pm

A munkáltató által elrendelt, külföldön végzett munka miatt fizetett összeg (napidíj) adóköteles része járulékköteles is, ugyanúgy mint pl. a munkabére, a levonások is ugyanazok.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

A külszolgálati díj járulékalapot képez -e ?

HozzászólásSzerző: andicsek » hétf. márc. 17, 2008 8:11 pm

Én is így tudom, annyi megjegyzéssel,hogy a MVJ és  a MAJ nak nem alapja. Üdv.Andrea
andicsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

A külszolgálati díj járulékalapot képez -e ?

HozzászólásSzerző: Timci » csüt. máj. 01, 2008 7:55 am

Szia MaRi,

A külszolgálati díj nem egyenlő a napidíjjal. A külszolgálati díj az a bér, melyet a külföldön teljesített huzamosabb ideig tartó munkáért kap a dolgozó. Ez lehet a rendes bére, de általában ennél magasabb bér. (A napidíj a kiküldetésekre vonatkozik, melyet a munkáltató rendel el, és akár 1 napra is vonatkozhat. Ez a rendes béren felüli ellátmány, mely térítés az étkezésekre, utazásra és szállásra a kiküldetésével kapcsolatban. Erre az előttem szólok már jól válaszoltak.)

De most nem a kiküldetés, hanem a külszolgálat a kérdés, és a kettő nem ugyanaz!

Amennyiben nem haladja meg éves szinten a kint ledolgozott napok száma a 183-at ÉS belföldről kapja a bérét ÉS ezt a bérköltséget nem számlázzátok tovább a kinti leányvállalatnak/anyavállalatnak, akkor minden úgy megy, mintha itthon dolgozna és kapná a rendes bérét.

Amennyiben a fenti hármas (az ÉS a lényeg!) feltételből bármelyik nem teljesül, azonnal külföldön fizet adót (SZJA, alapja a megszerzett jövedelem), azonban a TB kötelezettség itthon marad, melynek alapja (itthon megszerzett jövedelem hiányában, hisz így az már külföldi jövedelem lesz) a szerződésébe foglalt bére. Tehát itthon marad TB biztosított, ez EU normatíva! Eü.ellátásokra természetesen ott külföldön is jogosult, mint annak az országnak az állampolgárai, csak kp-ban kell fizetni, és utólag el lehet számolni az OEP-nél.

Azt is meg kell nézni, hogy van-e OECD-s egyezmény a két ország között a kettős adóztatás elkerülésére, mert akkor a fenti általános eljárás helyett az OECD egyezmény szabályai az irányadóak. Elég sok országgal van már ilyenünk, csak kissé nehézkés a nyelvezetük. Mindenképp ajánlott megnézni!

 Remélem segítettem.

Üdv, Timi

Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

A külszolgálati díj járulékalapot képez -e ?

HozzászólásSzerző: Timci » szomb. máj. 31, 2008 6:22 am

Szia MaRi,

 Tudtam segíteni? Már régóta nincs válasz és a pontot sem adtad senkinek! Vagy nem vagy elégedett vele?

Üdv,

Timi

Timci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron