Adófórum

Adózási és számviteli információk

számlatömb

Számlázás

számlatömb

HozzászólásSzerző: h.ica » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. A számla tömbök nyilvántartásánál,  kiskeredelmi forgalmazókról van szó, valóban rá kell vezetni a 2007. évben gyártott tömbökre a gyártás dátumát? Egy papírboltos köteles tudni, hogy a nagykereskedő mikor gyártatta le a számla tömböt Ezt nagyon hihetetlennek tartom. Azt el tudom képzelni, hogy a nyagykernek a nyilvántartását visszamenőleg ki kell egészíteni a nyomdai gyártás időpontjával.

 Köszönöm:

Ica 

h.ica
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

számlatömb

HozzászólásSzerző: bezi02 » pén. máj. 30, 2008 3:10 pm

A gyártás dátuma benne van a sorszámban. A harmadik karakter (két betű után egy szám) 7-es. Az azt jelenti,hogy 2007-es gyártású számlatömb. Szerintem.
bezi02
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

számlatömb

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » pén. máj. 30, 2008 4:55 pm

Szia h.ica!

Nem kell semmit elképzelned, mert bezi02 megadta  a helyes választ.   Tehát a papirboltos csak ránéz a tömbök sorszámozására és már látja is a gyártás évét,  külön neki nem kell ráirni. Magánszorgalomból vagy a precizebb tárolás miatt viszont megteheti. Szigoru nyilvántartási rendszerében  pedig  a gyártási évhez csoportosithatja azokat.  Azt viszont kötelessége tudni, hogy  már csak az uj sorszámozásuakat fogadhatja el és forgalmazhatja. Hasonló kötelessége van a vállalkozóknak, cégeknek, stb.,  csak az uj sorszámozásuakat használhatják fel.

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

számlatömb

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. máj. 30, 2008 5:28 pm

Szia Pista!

Most töltöttek fel pár új dolgot az erőforrásra. 

Nézd meg légyszi.'  így akartad feltenni a pénztárkönyvvel kapcsolatos dolgokat?

 

A kérdezőtől elnézést, de csak most találkoztam Pista nevével. 

Üdv. Jutka

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

számlatömb

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » pén. máj. 30, 2008 5:57 pm

Szia Jutka!

Jól olvasható, hogy még  február 26-án feltöltöttem, de a fájl-t is, amit bizony ott nem látok. Csak azt nem tudom, hogy február óta miért nem  jelentették meg, ha meg nagy késéssel igen, akkor hová tüntették a munkasablon fájl-t?

Röviden tehát: nem igy akartam feltölteni. Sajnálom, de köszi, hogy jelezted, én már teljesen megfeledkeztem róla!  Csak az bánt, hogy sokan majd legyintenek egy nagyot!

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég