Adófórum

Adózási és számviteli információk

Önrevizió miatti bonyodalmak

TAO

Önrevizió miatti bonyodalmak

HozzászólásSzerző: andiszaz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

2006. évben rosszul könyveltem le egy storno számlát. Közvetített szolgáltatást tartalmazott. Azaz nem stornoként könyveltem. Tehát duplán szerepelt. Tovább bonyolítja a helyzetemet, hogy konpenzálta az eredeti számlát, amit stornoztak, tehát nem volt kiegyenlítve az eredeti számla. A szállítók évvégi egyeztetésénél ez a csekélység elkerülte a figyelmemet.

Az a kérdésem, hogy mit csináljak, mert önreviziózni csak most tudom (a mérlegkészítés időpontja 01.31., most vessetek meg:)), viszont már nem akarnám a szállítókon tovább görgetni a rossz összeget. Olyat tehetek, hogy 2007. dec. 31-el beteszem a rövidlejáratú kötelezettségek közé a szállítóval szemben, és az lenne a szöveg, hogy a szállítók egyeztetése után ezt állapítottuk meg?
Aztán 2008-ban önrevet könyvelnék.
Szerintetek?

Sajnos megint nagyon sürgős lenne a válasz.

Köszi, előre is.

Andi
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Önrevizió miatti bonyodalmak

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd máj. 27, 2008 12:37 pm

Szia!

Tehát ha jól értettem, ez a tétel már több mint egy éve rosszul van a könyveitekben, igaz?

Szerintem sem tudsz mást kitalálni, mint amit írtál. Ha nem jelentős összegű a hiba, akkor nem is támad különösebb bonyodalom belőle. Áfát önellenőrizned kell.

Zsuzsa 

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Önrevizió miatti bonyodalmak

HozzászólásSzerző: andiszaz » kedd máj. 27, 2008 2:14 pm

Köszönöm a segítségedet!
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Önrevizió miatti bonyodalmak

HozzászólásSzerző: MonokiM » kedd máj. 27, 2008 2:14 pm

Szia Andi!

Többször elolvastam és nem értem, hogy ki kinek, mit számlázott. A lényeg az, hogy az önrevíziót a hiba feltárásakor ill. 15 napig kell megcsinálni. A 2006-os, 2007-es beszámoló megvan, kár bolygatni. Most tedd rendbe, meg önrevíziózd is meg és kész.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Önrevizió miatti bonyodalmak

HozzászólásSzerző: andiszaz » kedd máj. 27, 2008 2:24 pm

Szia Margit! Szállítói számla volt, rosszul állítottam be, és most vettem csak észre. 2007. évi beszámolót most csinálom, így derült rá fény. De ugye ha mostani dátummal önreviziózok, már nem is állíthatnám be 2007-re, mivel a 10%-os osztalék miatt már rég le kellett volna zárnom. Emiatt kicsit gyanús lehet később a dolog, de azért talán elmegy a dolog. Köszi a megerősítést, ezt fogom tenni.
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Önrevizió miatti bonyodalmak

HozzászólásSzerző: MonokiM » kedd máj. 27, 2008 2:31 pm

Szia Andi!

Ha a mélegkészítés időpontja 01.31. , elvileg a beszámoló onnantól nem lehet más. Az önrevízió lényege meg az, hogy feltársz egy hibát, aztán azt onnantól kezdve kijavítod. Ez van most, május végén.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Önrevizió miatti bonyodalmak

HozzászólásSzerző: MonokiM » kedd máj. 27, 2008 3:02 pm

Szia Andi!

A 10 %-os osztalék 2007 február elején volt esedékes, a 2006-os év alapján számolgattuk. Most így 2008 elején nincs ilyen.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Önrevizió miatti bonyodalmak

HozzászólásSzerző: andiszaz » szer. máj. 28, 2008 7:35 am

Köszi Margit! Én is a tavalyi 10%-osra gondoltam, tudom, hogy idén nincs. Csak a mérlegkészítés időpontja miatt írtam, mert előző évben emiatt lett 01.31. Igaz, az idén kitolhattuk volna, de már nem akartuk. Szia: Andi
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég