Adófórum

Adózási és számviteli információk

a számla kiállítója

Számlázás

a számla kiállítója

HozzászólásSzerző: Kása » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Válaszokat várok a következő témában:

egy könyvelő ismerősöm könyvel a saját apósának is és ő írja meg a készpénzes számlákat az após nevében, természetesen az após aláírja. Nem alkalmazott az apósa vállalkozásában, csak megbízással könyvel neki. Ez lehetséges-e vagy csak a vállalkozó írhatja meg a számlát? Kézzel írt számláról van szó.

Amásik:amennyiben több számlán egy vállalkozó vevőként a pecsétjét tette a számlákra, amiket befogadott, tehát nem kézzel történt a név és cím kiállítása, ez milyen szankciókat von maga után, kell-e javítani. Mivel olvastam olyan állásfoglalást, hogy nem lehet csak az eladó pecsétje a kézzel kiállított számlán.

Gyors válaszokat várnék, mivel a fenti kérdések kapcsán kisebb kalamajka alakult ki a kedves ismerősöm és én közöttem.

Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

a számla kiállítója

HozzászólásSzerző: validitas » vas. máj. 25, 2008 6:05 pm

Szia!

Mivel családtagokról van szó, ha az após felhatalmazza, úgy gondolom,hogy állíthat ki számlát. Egyébként a számviteli szolgáltatást végző tevékenységébe ez nem fér bele.

A másik kérdés: az állásfoglalást nem olvastam, csak hallottam, hogy nem lehet bélyegzőt rakni a számlára, bár egyáltalán nem értem miért, ha a számla összes példányára rányomják. Szerintem lehet, sehol nincs előírva, hogy csak kézzel lehet ráírni a vevő nevét, címét, az az előírás, hogy legyen rajta. Csak arra kell odafigyelni, hogy a számla összes példányán rajta legyen.

De kíváncsi vagyok a többiek véleményére is, remélem, sokan megírják.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

a számla kiállítója

HozzászólásSzerző: Kása » vas. máj. 25, 2008 6:16 pm

Miért van az, hogy nem látni a választ,pedig oldalt látom, hogy validitas irt valamit???
Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

a számla kiállítója

HozzászólásSzerző: validitas » vas. máj. 25, 2008 6:49 pm

Kis késéssel jelenik meg, várni kell....
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

a számla kiállítója

HozzászólásSzerző: Juci1010 » vas. máj. 25, 2008 7:03 pm

Szia!   A férjem számláját mindig én állítom ki.... a vevő nevét mindig kitöltöm, soha nem kérem el a bélyegzőjét.  Viszont más vállakozók ha nekem állítanak ki számlát, majd mindig kérik, hogy tegyük rá  a bélyegzőt, nem szeretnek a kitöltéssel bajlódni, és jobban olvasható, mint a kézzel írt. 

Üdv:  Györgyi 

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

a számla kiállítója

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. máj. 25, 2008 8:50 pm

Sziasztok!

Nálam az Apeh még nem kifogásolta a "bélyegzős"  fejlécet, bár én is "hallottam"  hogy csak a kézzel írott a szabályos. Ennek az oka az "indigós" volta lehet, de ha minden rendben van, és minden példányon "ugyanaz" a vevő szerepel, akkor szerintem sem lehet belőle gond.

Az aláírásra én is azt javaslom, hogy készítsenek meghatalmazást, vagy "aláírási jogkör átadást", amelyben fel kell sorolni, hogy "konkrétan" milyen ügyekben írhat alá a családtag (pl:áruátvétel, számlakiállítás, pénzátvétel, reklamáció, komp.levél.... stb)  üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

a számla kiállítója

HozzászólásSzerző: Kása » hétf. máj. 26, 2008 7:07 am

Napraforgó!

Nem írt alá a könyvelő, csak kitöltötte kézzel a számlát és azt minden esetben a vállalkozó írta alá.

Akkor elvesztettem a puncs szeletemet.

De inkább elvesztem, mint másnak rossz legyen.

Egy puncs szelet még nem a világ...sőt...

Kása
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég