Adófórum

Adózási és számviteli információk

Illetőség igazolás?

Nemzetközi adózás

Illetőség igazolás?

HozzászólásSzerző: ildiko77 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Szakértők!

A következő ügyben kérném a segítségüket: van egy kft-m, ami szerződést kötött egy bolgár céggel, magyar telephellyel rendelkezünk, csak a szolgáltatást ( műszaki ellenőrzés) végezzük Bulgáriában.A szerződés még 2006-ban jött létre, és az első számlát is 2006 december végén állítottam ki. A kettős adóztatás elkerülése érdekében az apehtól egy igazolást kellene kérnünk, hogy a bolgár adóhatóság ne vonja le a bolgár adót. Olvasgattam az apeh honlapján, és az lenne a kérdésem, hogy ez lenne az illetőség igazolás? Illetve, az apeh elfogadná-e a bolgár cég által elküldött bolgár-angol nyomtatványokat is, leigazolná-e? Illetve szeretném tudni, hogy van-e még valamilyen más bejelentési kötelezettségünk ezzel kapcsolatban? 

 

Köszönöm szépen előre is a válaszukat,

üdv. ildiko77 

ildiko77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Illetőség igazolás?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » kedd jan. 09, 2007 2:12 pm

Ha jól értem, Mo-on szeretnétek az adót fizetni. Az Apeh nem a bolgár cég által beküldött nyomtatványokat igazolja le, hanem a magyar kft. magyarországi illetőségét igazolja. Ezt kell majd (feltételezem bolgárra, esetleg angolra fordítva) a bolgár adóhivatal számára benyújtani. Az Art. 85/A. par. 5. bek. szerinti illetőségigazolást állítja ki az Apeh a belföldi illetőségről.

 

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Illetőség igazolás?

HozzászólásSzerző: ildiko77 » kedd jan. 09, 2007 3:13 pm

Igen, Mo-n szeretnénk adót fizetni. Köszönöm szépen a választ!
ildiko77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Illetőség igazolás?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. jan. 10, 2007 1:05 pm

Még annyi jutott eszembe, hogy az azért kérdés, hogy milyen adót. Áfa tv. 15. par. 1 bekezdést és 4. bekezdés c és d pontját nézzétek meg abból a szempontból, hogy a mo-i cég székhelye vagy a műszaki ellenőrzés mint tevékenység helye szerint lesz-e a szolgáltatás teljesítésének helye. Ha ugyanis utóbbi, akkor nincs Mo-on áfafizetési kötelezettség, az áfa tv. 3. paragrafus miatt.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Illetőség igazolás?

HozzászólásSzerző: ildiko77 » csüt. jan. 11, 2007 2:52 pm

Igen, nem fizetünk áfát.

Köszönöm szépen a segítséget!

ildiko77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron