Adófórum

Adózási és számviteli információk

0808 helyesbítése

Elektronikus bevallás

0808 helyesbítése

HozzászólásSzerző: margó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szép napot Mindenkinek! Megpróbálom röviden leírni a kérdésem: Januárban vettünk fel egy alkalmazottat, aki még április 02-ig a felmondási idejét töltötte egy felszámolás alatt lévő cégnél. A felszámoló márciusban küldte el a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos papírokat. Az alkalmazottól eddig az időpontig nem vontam a 2% egbjárulékot és nem fizettem a tételes EHO-t.   Végül is én voltam a figyelmetlen, mert nem vettem észre, hogy az előző munkahelynél csak január||február hónapra lett a tételes EHO befizetve . Így gondolom márciustól nekem kellett volna. Szeretném kijavítani a hibát, 4 alkalmazottra küldöm be a 0808-at, mikor egy emberkénél van hiba ugye akkor is be kell az összeset küldenem? És akkor ez a helyesbítés önellenőrzésnek minősül? Gondolom, mivel csak 1950Ft-ról van szó önellenőrzési pótlékot nem kell számolnom? Bocsi, ha bugyutának tűnök, de inkább előtte kérdezek, nehogy elrontsam még jobban. Margó

margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

0808 helyesbítése

HozzászólásSzerző: smallerzsi » kedd máj. 06, 2008 2:16 pm

Szia!

Ez a helyesbítés önellenőrzésnek minősül, mivel járulékban történt változás! Mivel az önellenőrzési pótlékot ezer forintra kell kerekíteni, így neked nem kell fizetned, mert elég csekély összegű, bár nem tudom, hogy az egbizt. járulékod mennyi! Mennj fel az APEH honlapjára, és számold azért ki, hogy kell-e fizetned.

Önellenőrzés esetén is csak az adott személy lapját kell elküldened, mivel csak nála változtak a járulékok! Az összesítő lap így helytelen lesz, de ott csak a 36-as, önellenőrzési lapokat fogják figyelembe venni!

smallerzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:09 am

0808 helyesbítése

HozzászólásSzerző: margó » kedd máj. 06, 2008 5:18 pm

Szia!Köszönöm! Az egbiztjárulékot levonták a munkavállalótól egészen április 02-ig, csak a tételes EHO-t nem a teljes időre vette figyelembe. Nem igazán értem a logikát benne, de hát ez van.
margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

0808 helyesbítése

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd máj. 06, 2008 5:25 pm

Szia! Nem biztos hogy az önellenérzési lapon elfogadja, ha nem írsz pótlékot. Ebben az esetben írj be 1 Ft-ot, el fogja fogadni. Judit.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0808 helyesbítése

HozzászólásSzerző: margó » szomb. máj. 10, 2008 9:06 pm

Még egy kérdés. Hogyan írjam be az áprilisi hónap bevallásába, hogy ne hozzon ki hibát: az egészségbiztosítási járulék alapja 90 ezer forint (565.sor), a levont term.b.egbizt. járulék 3600 forint (566.sor), a levont pénzbeli egbiztjárulék pedig 1643 forint lenne (567.sor), mert csak 3.-ától vonom a 2%-ot. Előző hónapnál mivel egész hónap volt, nulla volt a 2 % járulék, bejelöltem az elmaradás okát és rendben volt. Most azonban nem tudom, hogyan írjam?Margó

margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég