Adófórum

Adózási és számviteli információk

Abev mentése

Elektronikus bevallás

Abev mentése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 27, 2008 8:08 pm

Nem rossz gondolat!

 A céges régi gépet én sem adtam ki, úgy őrzöm az irattárban mint valami kincset. Ugyanis ott az egyik cég  2004-es könyvelési tételeiek  adatai maradtak  le az "átvitel" során. (2003 és 2005 megvan..???)

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. ápr. 28, 2008 5:19 am

Szia Napraforgó!

Reggel tiszta fejjel- egy kérdés question.gif a régi vinchestered lett ujra ( nagyobbra) cserélve, vagy a géped  más kiegészítőkkel lett felszerelve. Ha a vinchestert kivették és egy ujabb van benne, akkor mi lett a régivel?- ugyanis azon az adatok még mindig meg vannak, (legalábbis így kellene lennie blink.gif) csak be kell addig tenni a gépbe, míg lemented az adatokat. Amennyiben ez így elveszett csak profi gépes tudná ezt megtenni.

Ha még eszembe jut valami jelentkezem.

Addig is további szép napot és szép hetet így az első napon. thumbsup.gif

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. ápr. 28, 2008 6:50 am

Sziasztok! Átérzem Napraforgó helyzetét, én a levelezésemmel jártam hasonlóan, egyetlen egy sem maradt, e-mail címekkel együtt eltünt, Legalább szóltak volna az informatikus, hogy mi várható, a fontosabbakat kinyomtattam volna. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. ápr. 28, 2008 8:14 am

Szia Jutka! Hogy Te milyen ügyes vagy!!!!!!Kellően fel tudod vidítani az embert. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: loncika » hétf. ápr. 28, 2008 9:10 am

Lányok ez a kérdéspont a helyén van.... 100 pont a felvetésért!

Hasonlóan jártam már pár alkalommal, mert mindig elfelejtettem, hogy honnan mit kell menteni. 

Okulásért: 

1 / az Abev első feltelepitésekor már azonnal egy olyan mappát adjál meg amit később is megtalálsz !!!! - lehetőleg a Dokumentumok mappába valahová, és ide pakoljon be a program mindent- , ezt a mappát szoktuk leginkább a leggyorsabban megtalálni és menteni szőröstül-bőröstül.

2/  Mindig töltsd le a nyomtatványt magát is egy külön mappába és mielőtt archiválsz egy nyomtatványt a honlapról töltsd le az utolsó verziót! 

     (az abevupdate kényelmes nagyon, ha nem akarsz megőrizni semmit, mert csak ideiglenes állapotot tart fent. Ha a honlapon levesznek egy nyomtatványt a listáról, akkor az update is elfelejti. Ha archiválsz egy vagy több  kitöltött  nyomtatványt, és nincs meg a legutolsó verziója a nyomtatványnak és az update-ból és a honlapról is levették, akkor vagy igazán gázban , mert soha ebben az életben nem leszel képes ismét láthatóvá tenni a kitöltött nyomtatványt)

Remélem  hasznos az info és nem lesz senkiből se torkos borz a szivástól....

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. ápr. 28, 2008 9:23 am

Sziasztok!

Én hetente egy pen drive-ra a könyvelés,dokumentumok,abev2006,bér,...teljes könyvtárat átmásolom.

Eddig elég volt.Ha a winchestert csak kivették, akkor mindent le tudnak belőle menteni!Ha szakember csinálta, illett volna a nagyobbra mindent visszapakolnia!!!Legalább megkérdezni!!!!!!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. ápr. 28, 2008 7:13 pm

Sziasztok!

Jólesett az együttérzés és a jó tanácsok!

Jutka üzenete különösen  jól jött, ugyanis az informatikust ma addig cseszegettem, amíg sikerült "megtalálnia"  a bevallásaimat.

Mondogatta ugyan, hogy ő mindent visszapakolt, és biztosan már előtte is üres volt a 2006-os Abev-em, de én sem hagytam magam... Reggel elvitte a gépemet, és csodák-csodája estére minden a helyáre került.

  • Sőt! Már van  "eszköztáram" is. Amint látod ANI, vastagítani meg aláhúzni is tudok!
  • meg sorbarakni (nem mi vagyunk öregek, hanem a gépeink.)

No de ezután mindent mentegetek, nem csak a könyvelést...!!!!!!!!!!!!!

Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » hétf. ápr. 28, 2008 7:16 pm

....azért ezeket a "vigyorikat" még nem tudom honnan lehet  bemásolni.... Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. ápr. 28, 2008 7:27 pm

Szia Napraforgó !

Örülök, hogy megoldódott a problémád, lényegesen több időd marad másra.( diszkóra question.gif)

A vigyorikat a neten való barangolásaim során találtam, és jobb egér gomb másolás funkcióval az Outlok levélírásnál elmentettem egy piszkozatba, így bármikor elővehetek egyet thumbsup.gif, most a sikeres megoldásra. Az igaz hogy csak akkor tudom ezt beilleszteni, ha az Explorert használom a többi böngésző nem engedi a megjelenítésüket. ( vagy ebbe ügyetlen vagyok- sok minden más mellett)

Szép estét mindenkinek, még egy kis gyilkos számokat nézek, aztán elmegyek a tollas bálba, nektek is mint mindig melegen ajánlom.

Üdv.Jutka

U.i.: én ezt kaptam ma

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Abev mentése

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. ápr. 28, 2008 7:48 pm

Sziasztok! Én is ugy gondoltam, hogy ideje lenne a tollasbálba menni, de most ugy beidegesedtem, hogy kiment az álom a szememből. Egy dolgozónak kellett 2007-ről több hónapot önellenőriznem, mivel kiderült hogy magánnyugd.pt.tag volt. Képzeljétek el, az üzenetekben minden hónapról küldték hogy lekönyvelték ugyan, de valami hiba van. Nézem a folyószámlát, a magánnyugd.ptár oldala jó, a ny.alapon meg 13870900Ft tulfizetés van 13871Ft helyett. Tehát ugy vették a ny.alapon mintha 1000Ft-ban lett volna az adat? Mi lehet a baj, a guta akar megütni. Egyébként is tele vannak technikai rendezésekkel a folyószámlák.Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég