Adófórum

Adózási és számviteli információk

07085 helyesbítés/önellenőrzés

Elektronikus bevallás

07085 helyesbítés/önellenőrzés

HozzászólásSzerző: naish » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

07085-öt helyesbítettem, de nem kellett volna, az eredeti a jó. Még nem küldtek feldolgozási üzenetet. Vissza lehet vonni, vagy megint helyesbíteni kell, ha már feldolgozták?

Konkrétan az eredetileg magasabb járulékalapot/járulékokat csökkentettem félreértés miatt. A helyesbítésben/önellenőrzésben mínusz számokat kellett megadni. Ha ismét módosítom az eredetire, akkor az önellenőrzésnek, vagy csak helyesbításnek számít?

Köszi a válaszokat.
naish
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

07085 helyesbítés/önellenőrzés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. ápr. 26, 2008 5:32 am

Szia! Szerintem, ez már ismételt önellenőrzésnek számít, melyet jelölni is kell, mivel az önellenőrzéshez képest, most nő a járulékalap, így pótlékot is kell számítani. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

07085 helyesbítés/önellenőrzés

HozzászólásSzerző: szunyibea » szomb. ápr. 26, 2008 5:32 am

Szia! Gondolom az eredeti bevallást önellenőrizted, mert amint írod csökkentetted a járulékok összegét. Véleményem szerint két dolgot tehetsz. Vagy ismételt önellenőrzést nyújtasz be de akkor mivel most járulék alap növekedést fogsz végrehajtani (ha jól olvastam az első önellenőrzésed volt a csökkentés) és ez önellenőrzési pótlék köteles lesz. Vagy megpróbálod levélben megírni a dolgot az Apehnak és kéred az önellenőrzéssel elküldött bevallás hibernálását. Ez lenne a számodra kedvezőbb, mert akkor nem merül föl önell. pótlék.
szunyibea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

07085 helyesbítés/önellenőrzés

HozzászólásSzerző: naish » hétf. ápr. 28, 2008 8:14 pm

Kösz a választ. Beadtam a hibernálási kérelmet, meglátjuk mi lesz.
naish
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég