Adófórum

Adózási és számviteli információk

könyvelés csak vállalkozóival?????

Egyéni vállalkozók

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: Cininéni » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

GYors választ várnék, ha egyéni vállalkozó árbevétele több mint 10M ft, akkor csakis vállalkozói igazolvánnyal könyvelhet számára a házastársa? A házastárs egyébként reg.mérlegképes könyvelő, és másnak nem könyvel???? Ezt hallottam...
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 25, 2008 10:22 am

A házastársa miért ne könyvelhetne neki csak úgy házastársi szeretetből. Szerintem hülyeség, amit hallottál! Az autószerelő meg csak vállalkozóival szerelheti a család autóját, nem?

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: Cininéni » pén. ápr. 25, 2008 11:23 am

Amit hallottam az arról szól, hogy ha 10M ft feletti a vállalkozó árbevétele, akkor csakis regisztrált mérlegképessel és vállalkozói igazolvánnyal lehet könyveltetni.
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 25, 2008 12:02 pm

Szia Cininéni! 

A reg.mérlegképes követelmény a számviteli törvényben jelenik meg követelményként, az SZJA-ban nem. Márpedig az egyéni vállalkozó nem a számviteli tv., hanem az SZJA alá tartozik. Úgyhogy egyéni vállalkozónál ez nem érdekes. A vállalkozói igazolvány kérdése: eszerint   pl. könyvelő vállalkozás (Bt, Kft) sem végezheti? Csak vállalkozói igazolvánnyal lehet? 

Egyébként más a családtag, pláne a közvetlen hozzátartozó, és más egy idegen vállalkozó. Meg az is más, ha több vállalkozónak könyvel valaki. Akkor már persze hogy kell a vállalkozói igazolvány. De a reg.mérlegképes egyéni vállalkozónál nem kell, bármekkora is az árbevétele.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: Cininéni » pén. ápr. 25, 2008 12:06 pm

én egyet értek teljes mértékben veled, de ezt egy olyan ember mondta aki az okmány irodában vezető beosztásban dolgozik!!! Ezért gondoltam, csak ért hozzá...de ezek szerint nem.
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: Cininéni » pén. ápr. 25, 2008 12:08 pm

Egyébként én négy olyan vállalkozóról tudok aki most nem tudja a teáor miatt a vállalkozóiját újra csináltatni, azzal dobták vissza, hogy habár csakis egyéni vállalkozóknak könyvel, de nem regisztrált mérlegképes csak megvan a mérlegképese!!!!És ez nem vicc...
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 25, 2008 12:13 pm

Sajnos, nem vicc, meg egyre több ilyen esetet hallani, amikor ilyen - finoman szólva - hozzá nem értő emberek kekeckednek a vállalkozói igazolványokkal az új Teáor miatt. Szerintem a jegyzőnél kell panaszt tenni ellene, illetve kérni, hogy adja meg azt a jogszabályt, ami szerint kell a regisztrált mérlegképes! Mert még a mérlegképes sem kötelező ev. esetében...

Ha tud adni jogszabályi hivatkozást, akkor azt meg tudjuk nézni, vitatni. De arra, hogy ő azt mondja, nem lehet alapozni szerintem.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: validitas » pén. ápr. 25, 2008 12:27 pm

Azt nem tudom, hogy az egyéni vállalkozói igazolványban van-e olyan kitétel, hogy csak ev-ne, ill. 10mFt alatti árbev.társaságnak könyvelhet. Ugyanis ha nincs korlátozás, ha bárkinek végezhet számvit.szolgáltatást, akkor jogos a reg. megkövetelése.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: maya0411 » pén. ápr. 25, 2008 1:39 pm

Szia Cininéni! Okmányirodás ismerősöd valószinű arra akart utalni, a mérlegképeskönyvelő ha könyvelői tevékenységre váltja ki az egyéni vállalkozóit és nem regisztrált úgy az ev. igazolványba bejegyzik nem tartozik a sztv hatálya alá, ebben az esetben csak 10 millió árbev. alatti cégeket könyvelhet, amint regisztráltatta magát úgy 3000 Ft ezt a bejegyzést törlik, igy könyvelhet 10 millió feletti cégeknek is. Ha a Te ismerősöd regisztrált nyugodtan könyvelhet főleg családtagnak. Szia: Maya
maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

könyvelés csak vállalkozóival?????

HozzászólásSzerző: K.ZS. » pén. ápr. 25, 2008 7:21 pm

Sziasztok!

 

Gondoltam ezt elmesélem: a vállalkozómnak azt mondták a Bp. XII. ker önkormányzatnál (a segítőkész ügyintéző), hogy legyen a székhelye II. kerület, mert ott nem kell fizetni iparűzési adót, erre ő átbandukolt a II. kerületbe és kiváltotta ott a vállalkozóiját. (Még jó hogy mind a két kerületbe van lakása)

Azóta én már többször mondtam neki, hogy sajnos Bp összes kerületére ugyanazok a feltételek vonatkoznak, de ő mindig azzal jön nekem, hogy neki ezt mondták az okmányirodában.......

No comment...

Zsu 

 

K.ZS.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron