Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szgk. értékesítés 2008

ÁFA

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: andulka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Ma találtam egy érdekes ciket Zara László tollából.

Ha olyan adóalanytól vesznek gépkocsit, amely 2008. előtt beszerzett gépjárművét értékesíti, akkor főszabályként a korábbi áfa törvény szabályozása szerint áfával növelten kell a számlát kiállítania. Az autóértékesítéssel foglalkozó cég is adóval növelt számlát állít ki.

 

http://www.zara-kft.hu/index.php?page=askanswer

 

Tehát akkor most mégis a 2007. évi ÁFA-törvény szerint ÁFÁ-san kell értékesíteni a 2008. előtt beszerzett szgk.-t, és ha az eladás 60 hónapon belül történt, akkor arányosan levonható a beszerzés ÁFÁ-ja? Mert ebből a válaszból ez következik.

Kapott már valaki állásfoglalást az APEH-től? 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: polak » pén. ápr. 25, 2008 8:47 am

Szia!

Én kaptam állásfoglalást ezt írja:

A személygépkocsi értékesítés mentes az adó alól a szabályok megkülönbözetetés nélkül vonatkoznak mind a 2008 január1-ét megelőző mind az azt követően beszerzett személygépkocsi értékesítésére.

polak
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. ápr. 25, 2008 8:54 am

Sziasztok!

Nekem is van állásfoglalásom, konkrét ügyre, abban is az van, hogy mentesen kell eladni.

Igaz, mi nem viszonteladók vagyunk, hanem nálunk tárgyi eszköz volt a személyautó.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: ildibf » pén. ápr. 25, 2008 9:30 am

Sziasztok,

Nekem is van állásfoglalásom a Közép-dunántúli APEH-tól, hogy mentes az értékesítés.

Ildi

ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. ápr. 25, 2008 9:57 am

Valamelyik másik hasonló jellegű kérdésnél meg úgy emlékszem, valaki pont az ellenkező állásfogalást kapta.

Érdemes lenne ezeket az állásfoglalásokat felrakni valahova, egymás mellé.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: BaraMa » pén. ápr. 25, 2008 5:11 pm

 

.. tovább mennék:

meg kellene kérni a jogalkotókat, hogy az ellentétes állásfoglalások után készítsenek egy ÁFA-bevallást, amelyért vállalják az anyagi felelősséget!

 

:-)

 

BaraMa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: Angyalkáné » szomb. ápr. 26, 2008 6:13 am

Az APEH telefonon azt a tájékoztatást adta, hogy a 87. § szerint ÁFA mentesen kell értékesíteni a személygépkocsit. Arányosítás nem jöhet szóba. A céget veszteség nem éri, mivel az eladási árba belekalkulálja a megfizetett ÁFA költségeit. Már csak az nem egyértelmű, hogy az idén alanyi mentes cégnek kell-e a mentes értékesítésről bevallást beküldenie, az ÁFA-s feltünteti a bevallásában a mentes soron.

Zsuzsa

Angyalkáné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: bongyorka » szomb. ápr. 26, 2008 6:18 am

Én már három apehos állásfoglalást kaptam,igaz szóban, hogy nem lehet áfát felszámítani. Viszont azt nem tudták megmondani,hogy a bevallás mely sorában kell eztközölni? Az okés, hogy tárgyi eszköz értékesités áfa alapjába teszem, a 20% értékesitésnél, de a gép ki fogja dobni,hogy miért nem fizetek utána áfát.
bongyorka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: kaloczy » szomb. ápr. 26, 2008 6:29 am

Én speciel "elegánsan" kihagytam. Pont azért, mert nem tudtam sehova besütni.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szgk. értékesítés 2008

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. ápr. 26, 2008 6:39 am

Sziasztok!

Személyes érintettség miatt illetve pontosan az eltérő -e tárgyban kiadott különböző állásfoglalások miatt én is kértem egy "hivatalos " állásfoglalást. Még nem kaptam meg - de amit megkapom fel fogom tenni az erőforrások közé. Nálam is tárgyi eszközként nyilvántartott cégautó értékesítésről van szó. Olyanról amelyet 2008.01.01 előtt szerzett be a társaság.

Javaslom, hogy nyissunk egy személygépkocsi értékesítés 2008.01.01 után c. tárat  és oda lehetőség szerint mindenki tegye fel a már birtokában lévő - APEH által kiadott "hivatalos" állásfoglalást. Innen mindenki ki tudja nyomtatni magának és az értékesítése mögé tenni - dokumentumnak. Nem árt, ha több helyről érkezett értelmezés védi az értékesítést.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron