Adófórum

Adózási és számviteli információk

801-es végelszámolás miatt

EVA

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: batkigabi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nem tudom kitölteni a 801-es bevallást. Végelszámolás 04.01.-től kezdődött. A bevallás típusába a végelszámolást nem fogadja el azt írja "EVÁS esetén csak átalakulás vagy egyéb megszűnés lehet, de sem az A sem az M típust nem fogadja el. Ha valaki tudja a megoldást válaszoljon mert már csak 1 hetem maradt a beadásra. Be kell adni egyáltalán a 843-on bejelöltem, hogy nincs szakképzési hozzájárulás fizetési kötelezettsége.

Kissné 

batkigabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. ápr. 23, 2008 7:28 am

Most nincs előttem, de az EVA alanyiság megszűnik a végelszámolás ehatározásával.Átkerül az addig EVÁ-s ség a tao alá. Tehát le kell adni az EVA bevallást is. A végelszámolás szerintem nem az EVÁ-ból indul, de még ránézek. üdv.

Szerintem a 0801-en M a jelölés bevallás típusa,  a bevallás fajtájájához semmi.

Az időszak, ha éves bevalló vagy, akkor 08.01.01.- a végelszámolás kezdő napját megelőző nap.

"Bevallás éves X kötelezett..... nyújtom be", ha havi, vagy negyedéves, akkor nyilván azt.

Én lepróbáltam és rendben van.  

A 02-es lapon meg vagy van adatot (rehab,stb.) vagy nullás.  Figyelj rá, hogy a szakképzési hozzájárulás bevallása az EVA bevallsban 0843-ban történik.   Ha Sztv. alá nem tartozó EVÁ-s bt-ről van mondjuk szó, akkor a bevallásokat  30 napon belül be kell küldeni. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: validitas » szer. ápr. 23, 2008 8:31 am

Szia!

Az EVA tv. szerint:

3. § (1) Az adózó adóalanyisága megszűnik:
g) a végelszámolás, a felszámolás kezdő időpontját megelőző nappal, egyébként a megszűnés napjával;
  
Ezért a végelszámolás kezdő napját megelőző nappal  a 08T201T-n kell bejelenteni az eva-alanyiság megszűnését, valamint a végelszámoló nevét, címét, a végelszámolás kezdő napját. Be kell még jelenteni a végelszámolást az önkormányzatnál az iparűzési adó kapcsán is, és oda is kell tevékenységet lezáró bevallás a végelszám.kezdő napját megelőző nappal, majd a végelszámolás lezárultakor újra kell bevallás.

A 0801-en M-et kell jelölni. Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: petronella » csüt. ápr. 24, 2008 1:57 pm

Melcsi, Böbe!

Zseniálisak vagytok, ha ki tudtátok tölteni a 0801-et, én már egy órája olvasgatom a különféle kitöltési útmutatókat, de nem tudok rájönni miért nem fogadja el az EVÁ-s végelszámolásomra a Bevallás típusának az M-et. Akárhányszor beütöm, mindig hibajelet küld és utasít, hogy EVÁ-sra csak A-t vagy M-et írhatok. Ebben a C blokkban a bevallási időszakon és az évest jelölő X-en kívül ezt az egy nyomorult M-et jelöltem be, de hibának veszi és a továbbításnál is jelzi, hogy hibás a bevallás, és akarom-e így is továbbítani, majd rámszól: "Jól meggondolta?" Természetesen ma töltöttem le a bevallást, az útmutatót, több ötletem nincs, ha ki tudtok szabadítani a mókuskerekemből, kérlek segítsetek!

petronella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. ápr. 24, 2008 2:24 pm

Valahol, valamit nem töltöl! Ha a küldés előtt előtt leellenőrizteted, akkor is mutat hibát? Mert nekem nem.

A 0801-et is módosítgatták, töltsd le a legutolsó változatot. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: petronella » csüt. ápr. 24, 2008 7:36 pm

Szia Melcsi!

Kösz a reakciót! Amit kitöltöttem: adószám (EVÁ-s), név cím, bevallási időszak (08.01.01-08.03.25, 26-tól végelszámol) Bevallás típusa: M és még beikszeltem az "éves"-t, ezekután szól rám, hogy a EVÁ-s adózó esetén a bevallás típusa csak A vagy M lehet. próbálkoztam az A-val is, de a válasz ugyanez. A programot ma töltöttem le. Ezen kívül van még dátum és a 01-es lapon egy nulla a rehab összesenjében. Neked tényleg nem beszél vissza? Lehet, hogy csak rám haragszik, mit mondjak, most már én sem szeretem!

petronella
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. ápr. 24, 2008 8:38 pm

Szia!

Frissítettem a nyomtatvány, programot, most nekem is ugyanazt a hibát írja ki, mint neked. Jobb ötletem ezek után nincs, mint az, hogy ne add be, ha úgysincs kötelezettséged, és a 43-on xelted a szakképzésit. És próbáld meg felhívni az illetékes Apeh igazgatóságot.

Sajnálom, hogy nem tudtam jobban segíteni, nem értem, miért változott meg a nyomtatvány hibajelzése, de  - mivel nullás lenne a bevallás - ne add most be, csak az eljárás végén, addig meg van idő tisztázni, hogy mi az oka ennek.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: batkigabi » pén. ápr. 25, 2008 10:50 am

Sziasztok!

Petronella

Felhívtam az APEH tájékoztatási osztályt az általad említett problémával 2 hete állok szemben mert sehogy sem jó, azt mondták küldjem be hibásan úgyis 0-ás. És megnyugtatásul közölték, hogy más is telefonált már ezzel a kérdéssel "de most nem emlékszik már, hogy annak mit mondtak".

Kissné Gabi

batkigabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: batkigabi » pén. ápr. 25, 2008 10:52 am

És még annyit, hogy az egyik ismerősöm a 703-ast nem küldte be az egyik EVÁS Bt-nek mondván, hogy a szakképzésit a 43-ason valljuk, 60.000 Ft-os bírság lett a jutalma...

Úgyhogy küldd be hibásan

batkigabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

801-es végelszámolás miatt

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. ápr. 25, 2008 11:20 am

Sziasztok! Újból megcsináltam próbaként a 0801-et egy saját evá-sommal. Minden rendben volt. De mivel jelezte, hogy a program már ,,.. töltse le az újabb változatot.  Márc.21-én módosították. Fogtam letöltöttem most ezt a verziót: 2.12.  És most már nekem is hibásnak hozza, azzal amit írtok. Tehát valamit ezzel a 2.12-es verzióval keféltek el. Nézem az APEH portálon a 2.12 verzió módosítás okat, nem jelenít meg egyáltalán semmit. A kitöltési útmutatót változtatták most 04.18-án. Nem tudom mit,hol változtattak a kitöltési útmutatóban.   Na most lepróbáltam egy EVÁ-sra, úgy mintha negyedéves bevalló lenne egyébként, sőtt több féleképpen. Ezt a bizonyos hibajelelzést mindenképpen hozza!  Tehát az új verziójú nyomtatvány kitöltő poprgram hibás.

Ha tudtok megelőző verziójúról tölteni, akkor azzal jól működik.  Az EVÁ-s adószámúaknál akár mit csinál az ember az új verzióval, havi bevallást, negyedévest, stb. mindenféle Bevallás típusa nélkül - akkor is hozza azt a hibajelzést.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég