Adófórum

Adózási és számviteli információk

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

Adatszolgáltatás

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. ápr. 12, 2008 8:09 pm

Miért? Ha megveszel egy kartondobozt, vagy dossziékat akár papírból akár müanyagból, vagy akár 1000 db nylontáskát (meg nylonharisnyát), tök ingyen dobálhatod a kukába... csak a kukadíjat kell fizetni.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: pseniko » vas. ápr. 13, 2008 9:44 am

Sziasztok!  Pofátlan leszek, de örülök, hogy nem csak nekem okoz gondot a körny.véd. termékdíj.

A KT08-on próbáltam utána nézni a kukazsák mint  csom-ag. , de ilyen kategória nincs. Műanyag bevásárló és reklám tasak van, műanyag is van. Esetleg a műanyag kategóriába ha nagyon akarod, kilóra (gondolom) berakhatod.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: markne » vas. ápr. 13, 2008 1:02 pm

Sziasztok!

a www.termekdij.gportal.hu honlapon - igaz, nem a kukászsákkal kapcsolatban, hanem a kereskedelmi csomagolással kapcsolatban - merült fel kérdés, majd arra válasz, amely lényegében a következőt tartalmazza:

Minden olyan 392321 és 392329 VTSZ táska, tasak, zacskó, amelyet a  vevő részére az eladás helyén töltenek meg, vagy ebből a célból van értékesítve, átadva, 2008-tól kereskedelmi csomagolásnak minősül és db alapú termékdíjat kell fizetni utána. Ez a válaszadó szerint, a vámhatóság álláspontja.

Én ebből - igaz kicsit talán erőltetett módon - azt szűröm le, hogy a hangsúly az, hogy a vevő részére történő értékesítésen vagy átadáson, eladáson van.

Az ÖKO - PANNON kiadványait is bármennyire fürkészem, nem találok olyan utalást, amiből arra tudnék akár csak következtetni is, hogy a nem áru csomagolására felhasznált csomagolóanyag hasznosítási díj alá tartozna. Pedig szerintem ha termékdíj köteles lenne, akkor a hasznosítási díjat is fizetniük kellene a csatlakozottaknak.

Ez csak egy vélemény a sok közül.

Üdv.

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: simke » vas. ápr. 13, 2008 1:17 pm

Sziasztok!

Bár ez is egy magánvélemény lesz, de szerintem sem kell fizetni a kukazsák után. Ezek alapján a genoterma, vagy műa. lefűzhető tasak (amit szerintem mindannyian használunk), után is kellenne. De itt a lényeg, hogy az eladott termék becsomagoláskor, vagyis a szolgáltatás után (és nem a nylon után) fizetünk. Na most a kukazsákba nem terméket csomagolunk, hanem szemetet teszünk otthon. Én is voltam már előadáson, de ez nem merült fel, úgyhogy csak a saját logikámat követem. Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. ápr. 13, 2008 6:47 pm

Sziasztok Enci, Markne és Etus!

Tehát akkor megegyezik a véleményünk, hogy a kukazsák után nem kell fizetni termékdíjat?

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: simke » hétf. ápr. 14, 2008 2:48 am

Sszia Napraforgó!

Ha Te sem olvastál még eddig erről, mi sem hallottunk róla (ez még ugyan nem 100 %), de jelzésértékű!

Meg kell kérni a boltosokat, hogy mutassák meg a törvényben, hogy hol van felsorolva a kukazsák. Ha megmutatják, meg vagyunk győzve. Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. ápr. 14, 2008 5:44 am

Valahogy úgy. Nem 100%, de mindenhol reklám és műa táskákról, meg zacskókról beszél, ebbe egyikbe sem tartozik bele.  Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. ápr. 14, 2008 5:47 am

Kisker.cég alkoholtart. árut vett, a számlán az szerepel, hogy a cég mentes a csomagolási és környezetvéd termékdíj alól.

Ez azt jelenti, hogy aki megvette annak sem kell fizetni?  Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. ápr. 14, 2008 6:38 am

Sziasztok! Én csak azon csodálkozom, hogy szemeteszsákból hatalmas mennyiség van forgalomba és senki nem fizetné meg utána a termékdíjat? Enci sokszor a cégek sem tudják mit írnak a számlájukra. A multkor egy másik fórumon bemásoltam a szakértőnek a számlán található szöveget, eléggé furcsának találta, ugy is mondható hogy nem tudta értelmezni. Pedig viszonteladókat is kiszolgáló nagykereskedőről van szó. Ani  
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Környezetvédelmi termékdíj szemeteszsák után

HozzászólásSzerző: markne » hétf. ápr. 14, 2008 7:38 am

Enci!

Valószínű, hogy a cégtől vagy koordináló szervezet vállalta át a termékdíjat, vagy első forgalombahozóként  (palackozóként) a mennyiség alapján mentes. De nem olvastam arról, hogy ilyen esetben az első továbbforgalmazó is  mentes lenne, ha a jogszabály szerint nem mentes (50, ill 100 m2 terület) a kereskedelmi csomagolás termékdíja alól.

Az a javaslatom, hogy tedd fel a kérdést - ha érint - a www.termekdijj.gportal.hu honlapon regisztráció után, leginkább ott jutsz megbízható véleményhez.

Üdv.

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég