Adófórum

Adózási és számviteli információk

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

Elektronikus bevallás

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: mats » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumtársak!

Mit tennétek a következő helyzetben? Adott egy képesített könyvelő, akinek nincs mérlegképes végzettsége,van 15 éves könyvelő irodai tapasztalata. Csak egyéni vállakozókat könyvel, akiknek éves bevétele max. 4 millió ft/vállalkozó (tehát a 10 millió ft alatt bőven). Az okmányiroda nem veszi be a tevékenységek közé, mert nincs mérlegképes végzettsége. Ugyanakkor, mindenütt olvasható, hogy EV-t akár maga a vállakozó is könyvelheti magának, könyvelői előélet és végzettség nélkül. Most a váll. igazolványban, adatfeldolgozási szolgáltatás és összetett adminisztratív szolgáltatás szerepel. Esetleg megoldás lenne a sógornő (reg. mérlegképes könyvelő) havonta AMK-sként való alkalmazása? De akoor a tevékenység, hogyan kerül a váll.igazolványba? AMK-sal nem foglalkozik az okmányiroda?

Kérem, akinek van vlami használható ötlete, segítsen! Előre is köszönök minden infót. Üdv., T. Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: bordakata1 » csüt. ápr. 03, 2008 8:11 am

Szia!

Szerintem gyúrd meg az okmányirodát. Régen volt olyan szabály: amennyiben az egyéni vállalkozó nem rendelkezik az adott tevékenységhez szükséges szakképesítéssel, annak a tevékenységnek az ellátására megfelelő szakképesítésű emberkét foglalkoztat.

Megér egy próbát, nekem korábban volt egy ügyfelem, aki boltot üzemeltetett, de nem volt papírja, viszont az alkalmazottnak volt boltvezetőije+eladó pénztárosi végzettsége.

Üdv: Kata 

bordakata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. ápr. 03, 2008 8:51 am

Sziasztok!   Kata által leírt szakképzett alkalmazott foglalkoztatása még a mai napig megállja a helyét, be kell mutatni a munkaszerződést.

Igazából azt nem tudom, hogy az a könyvelő aki csak egyszeressel foglalkozik, hivatalosan foglalkoztatási jegyzék vagy vmi. szerint tényleg könyvelő-e. Vagy lehet hogy gazdasági , esetleg vállalkozási ügyintéző.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: toth.zs » csüt. ápr. 03, 2008 9:09 am

Szia!

Írj egy munkaszerződést a sógornővel, vidd be az okmányirodába, így beteszik a vállalkozói igazolványba a könyvelést. Azután elbocsátod az alkalmazottat. Arra figyelj, hogy így csak 10 millióig könyvelhetsz ... (ismerek ilyet aki így oldotta meg..) 

Üdv: Heni

toth.zs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: mats » csüt. ápr. 03, 2008 10:30 am

Enci!

Az általam említett könyvelő közgazdasági szakközépiskolát végzett, végzettsége: pénzügyi ügyintéző, képesített könyvelő. T.Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: andulka » csüt. ápr. 03, 2008 10:42 am

Szia!

 

Szerintem is próbálj beszélni az Okmányirodával. Elvileg a képesített könyvelő középfokú iskolai végzettségnek számít, míg a mérlegképes "csak" középfokú szakmainak.

Tehát erősebb a képesített könyvelői végzettség, mint a mérlegképes tanfolyam.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: toth.zs » csüt. ápr. 03, 2008 11:05 am

Szia Kata!

Én nemrég voltam az okmányirodában ezzel a bizonyos ismerősömmel és csak úgy tették be neki a könyvelői tevékenységet a váll. igazolványába, hogyha vitte magával a munkaszerződését azzal az emberrel akinek regisztrált mérlegképes könyvelői végzettsége van. Kérték az alkalmazott igazolványát is többek között, amit a Kamarától kapott a regisztrációjakor (sorszáma miatt). A regisztráció feltételei a mérlegképes könyvelői képesítés majd 3 év igazolt szakmai gyakorlat . Azt írtad, hogy már régóta képesített könyvelő akiről írunk, akkor miért nem kéri a Kamaránál a regisztrációját (úgy tudom,hogy a régi képesített könyvelői bizonyítványokat elfogadják) . Simán elküldi a bizonyítványát valamint a 3év gyakorlatáról az igazolást és megvan a regisztráció. Azzal beballag a Okmányirodába és nem kell kavarnia senkivel semmit. Ez egy kicsit több időbe kerül, de így könyvelhet majd akár másnak is... Egyetlen + vonzata van a dolognak, hogy a regisztrációt követően évente kötelező továbbképzésen részt venni (ami szerintem nem is olyan rossz ötlet, csak ne lenne olyan drága :)

Üdv Heni

toth.zs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: BatiszIldikó » pén. ápr. 11, 2008 3:23 pm

Sziasztok!

Nekünk tavaly mérlegképes továbbképzésen azt mondták pl, hogy 2009-től EU-s szabály lesz, hogy csak egyetemi végzettséggel lehet könyvelni.

Üdv. B.I. 

BatiszIldikó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: pribi123 » pén. ápr. 11, 2008 4:10 pm

Szia Kata !

Egy betéti társasággal kikerülhető az okmányiroda.

Üdv.pribi  

pribi123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Könyvelői tevékenység - egyszeres???

HozzászólásSzerző: Cininéni » pén. ápr. 11, 2008 4:35 pm

Szeretnék hozzászólni a témához,mivel már jópár vállalkozóval futottam kört az okmányiroda miatt.

Először is azt el lehet felejteni, hoy felveszed az alkalmazottat és elbocsátod vagy AM könyvvel foglalkoztatod. Ha a te főtevékenységed könyvelés, akkor neki ennek kell lenni a főmunkaviszonyának, és ezt keményen ellenőrizni is fogják.

Azt viszont nem értem, hogy mire hivatkozva mondják, hogy mérlegképessel lehet könyvelni csak egyszerest és ráadásul reg.mérlegképessel. Mutassák meg az ide vonatkozó rendeletet, a vállalkozói tanácsadó néven futó programjuk nem ér semmit, az aktuális minisztérium ad ebben állásfoglalást.

Attól meg elájultam, hogy egyetemi végzettséggel lehet majd könyvelni, ezek már nem tudják mit találjanak ki?

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég

cron