Adófórum

Adózási és számviteli információk

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

Számlázás

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: Rejki » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

sziasztok



Véleményetekre lennék kíváncsi,a válallkozásunktol egy olyan vásárlo vásárolt aki személyesen nem tudta a terméket átvenni hanem kérte hogy a bankszámlánkra át küldőt összeg után postáztuk ki a címére az árut ez meg is történt,számla az ö nevére mint vevő nevére lett kiálitva.

Ez az úriember amikor a termék vagy 2 hete már nála volt küldött egy emailt a cégünknek hogy ö valami számunkra ismeretlen Vállalkozás nevére szeretne inkább számlát kapni én ezt elutasítottam.

Indoklásom az volt hogy a számunkra befizetett átutalás nem arról a névről jött így szerintem sem én sem az a a másik cég nem tudná ezt lekönyvelni. A vevő nem igáz volt kibékülve a dologgal oly annyira hogy nagy patáliát csapot,később személyesen is. Kérdésem jogos volt e hogy nem adtam c sakk a pénz átutalo- -jának a nevére számlát azaz a vevőnek,vagy nem ,ilyen esetben ha pénz átutalja magánszemély számlájáról jön pénz abban az esetben is lelhet könyvelni egy idegen vállalkozásban vagy sem?.Én úgy tudom hogy csak akkor tudná ha az a másik cég a céghivatalos számlájáról lett volna küldve. Persze ha ez nem átutalással fizette hanem személyesen akkor az más lenne.


Köszönöm a választ előre is.


Üdv:Rejki2

Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. ápr. 11, 2008 6:33 am

Szia!

Én azt mondom, a "két hét múlva" az, ami miatt jogosan nem adtál másik számlát.

Az, hogy honnan utal, ne a Te problémád legyen. Az az övüké, hogy hogyan tudják könyvelni. Nálunk nagyon ritkán előfordul, hogy más utal, mint akinek a nevére szól az átutalásos számla. Simán lekönyvelem a bejövő pénzt. Miért is ne? Talán utaljam vissza? Nekem nem gond, számlaszám és összeg egyezik. Hogy a másik oldal hogyan oldja meg, azon hadd ne én törjem a fejem.

De két hét múlva ne jusson eszébe, hogy nem erre a névre, hanem másikra kéri a számlát.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. ápr. 11, 2008 6:38 am

Szia! Szerintem helyesen jártál el. És is e gondolatmenet alapján utasítottam volna vissza a vásárlót. Esetleg még fel lehetett volna ajánlani, hogy ha a cég is- akinek a nevére ki akarta állítatni a számlát - átutalja, vagy kp-ben kiegyenlíti a számla értékét, és te visszautalod a magánszemély részére az összeget a számlát kiadod. De itt fellép a kölcsönös bizalom kérdése.

Üdv: Biarnei

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: informbt » pén. ápr. 11, 2008 7:25 am

Szia!

Nagyon jól tetted, hogy nem állítottál ki új számlát, hiszen pont ez a pénzmosás, hiszen ha magánszemély utalta a pénzt, akkor nem adhatod ki cégnek a számlát.

Üdv.: Bori

informbt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. ápr. 11, 2008 7:40 am

Szia! Abban egyetértek, hogy utólag ne állítsd ki egy idegen cégre a számlát.Abban viszont nem,hogy magánszemély nem utahatja át az ellenértéket, mert az az Ő dolguk,hogyan számolják el egymás között, ha a számla cég névre szól, de más utal.pl. felveheti pénztárból számla kiegyenlítés céljából a pénzt, de mert messze van a két cég, nem a postán adja fel, hanem a saját bankjából utal.Ez életszerű, ha mondjuk inkasszó van a cég számláján és nem tud utalni.Én nem ismerem sok vevőm bankszámla számát,de ha beazonosítható a beérkezett pénz, akkor nyugodtan könyvelhető a teljesítés. Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: Rejki » pén. ápr. 11, 2008 8:34 am

 

Szia M. Éva

Ez az úriember maga részére kérte és küldte a pénz Emilen is a saját nevére címére kérte a termék leküldését,ami számlával együtt meg is történt..A cég amire később akarta az uj számlát kérni egy olyan cég amivel ö nem áll semmilyen kapcsolatban mert telefonon kérdeztem,nem alkalmazót sem tagja. A saját céges számlámra küldőt összege is magánszemélyként jelezte mint összeg küldőt..


Üdv:Rejki2

Rejki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: biarnei » pén. ápr. 11, 2008 8:45 am

Szia Rejki!

 Az eredeti megállapodásotok a magánszeméllyel az volt, hogy az ő nevére szállítod az árut, s ha nem jelezte, hogy milyen névre kéri a számlát, ezért már fájjon az ő feje. Az ő nevére történt a szállítás, az ő címére, ő írta alá, az ő nevében történt az átutalás, Te honnan gondolnád, hogy nem az ő nevére kell a számla?

Üdv Biarnei

biarnei
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. ápr. 11, 2008 10:47 am

Szia! Ha a saját nevére kérte, akkor arra kapta!Én is azt mondtam, hogy a számlát ne állítsd ki más nevére! De ez független a fizetéstől,amint utaltam is erre.Érdekes ez az uriember,nekem úgy tűnik, hogy tovább akarja adni a terméket, de nem számlaképes.Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: andulka » pén. ápr. 11, 2008 10:55 am

Sziasztok!

Szerintem sem kell más nevére kiállítani a számlát. Az ügylet (szerződés) a magánszemély és a vállalkozás között jött létre, ennek megfelelően lett kiállítva a számla.

 

Azzal hogy utólag a msz. a saját nevében és részére beszerzett árut egy cégnél szeretné leköltségelni, és az ÁFÁ-ját visszaigényelni, az enyhén szólva adócsalás. Ebben én nem lennék partner. :)

 

Andi

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Helyesen jártam el amikor elutasitottam?

HozzászólásSzerző: Ypszi » pén. ápr. 11, 2008 2:14 pm

Sziasztok, 

szerintem ha nagyon pattog, meg mindig meg lehet csinalni, hogy penzt visszautal, szamla lesztorno, aztan bemegy ugyfel, kifizeti kp-ban, es a kp szamlat mar arra irni, akire akarja.

De ez macera, es kulonben is tanuljak meg, hogy ilyet nem lehet csinalni. Nalunk altalaban a vasarlas utan 1,5 evvel jonnek ra, hogy inkabb mas nevere kell a szamla. Az eszem megall..

 

Evelin
Ypszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég