Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adómentes étkezési jegy

Egyéni vállalkozók

Adómentes étkezési jegy

HozzászólásSzerző: Zsanci » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy tényleg lehet-e számlát vinni a munkavállalónak az étkezési jegyek helyett (akár meleg, akár hidegétkeztetés). Én ezt hallottam, de nem találok róla sehol semmi írást. Ha tudtok valami rendeletet, vagy valamit ez ügyben, kérlek írjátok meg.

Még egy kis kérdés, mert nem vagyok biztos. Az egyéni vállalkozó saját magának ugye nem adhat étkezési jegyet (vagy nem számolhat el ilyen számlát költségként) magának?

Köszönettel, Zsa

Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adómentes étkezési jegy

HozzászólásSzerző: esemesopis » hétf. ápr. 07, 2008 5:28 pm

Szia !

Valóban az EV nem adhat magának étkezési jegyet. Szerintem "számlát" nem lehet vinni. Bár nem értem milyen számlára gondolsz? Hideg étkeztetésnél csak étkezési jegyet adhat a vállalkozó a munkavállalónak. Melegétkeztetést pedig helyben kell biztosítani. Kihordás v. valami ilyesmi.

Üdv:Mse

esemesopis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adómentes étkezési jegy

HozzászólásSzerző: Zsanci » hétf. ápr. 07, 2008 5:47 pm

Szia!

Köszönöm a választ.

Azt hallottam, hogy az étkezési jegy helyett, vihet a munkavállaló számlát (6 000Ft) élelmiszrről, vagy (12 000Ft) éttermi számlát, s így is elszámolhatja azt a cég adómentesen. Az egyik "étkeztetési cég" mondta ezt: ("az étkezési jegyek helyett számlát is adhat, úgy is elszámolható" - ezt ajánlotta fel). Nem tudom, de gondoltam ők csak tudják! (de lehet, hogy rosszul tudják????!!!!)

Zsa

Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Adómentes étkezési jegy

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. ápr. 07, 2008 5:59 pm

Szia Zsanci!

Van, aki úgy oldja meg az étkeztetést, hogy jegy helyett rendel egy ebédszálító cégtől.

Ekkor az ebédszállító számlát fog adni a heti rendelésekről. Arra kell figyelni, hogy személyenként a havi 12.000 Ft-ot ne haladja meg a számlák értéke.

 

Szja 1. sz. melléklet

adómentes

8.17. a munkáltató által a munkavállaló részére (ideértve a munka törvénykönyvéről szóló törvény előírásai szerint a munkáltatóhoz kirendelt munkavállalót is) vagy étkezőhelyi vendéglátás, munkahelyi étkeztetés, közétkeztetés nyújtása (biztosítása) révén juttatott bevételnek (ideértve a kizárólag e szolgáltatások igénybevételére jogosító utalványt is) a havi 12 000 forintot meg nem haladó része, vagy a kizárólag fogyasztásra kész étel vásárlására jogosító utalvány (ideértve az étel-, italautomatából történő vásárlásra jogosító elektronikus adathordozót is) formájában juttatott bevételnek a havi 6000 forintot meg nem haladó része;

 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Adómentes étkezési jegy

HozzászólásSzerző: Zsanci » szer. ápr. 09, 2008 4:21 pm

Szia Andi!

Ezt is köszönöm! Zsa

Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 100 vendég