Adófórum

Adózási és számviteli információk

AMK - közteherjegy könyvelés

Egyéni vállalkozók

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. ápr. 02, 2008 10:44 am

Szia Heni!

Berakom amit kiemeltél a törvényből:

egyéni vállalkozó nevére szóló számviteli elszámolásra alkalmas bizonylattal igazolt - az alkalmi munkavállalói könyvben érvényesített, az előírt nyilvántartásban feltüntetett - érvényesített közteherjegyek értékének összege,

Ezzel a szöveggel csak egy gond van az egyénivállalkozó költségei között, akkor számolhat el bármit amikor konkrétan kifizeti, ha ezt úgy akarom értelmezni, amikor felhasználom és beragasztom, akkor két év múlva , mivel pénz mozgás nem történt nem fogja elfogadni az ellenőrzés.

Az egyéni vállalkozó nevére kiállított számviteli bizonylat az a nyugta, amit a postán adnak, mert nem kötelező nekik számlát róla kiállítani. Szerintem a törvény feltételezi, hogy amit megveszünk, azt be is ragasszuk, nem készletre vásároljuk. Hogy a teljes érték elszámolhatóvá váljon, ezért a ragasztást is igazolni kell. Ez már a kimutatásból ki fog derülni, hogy az összes b eragasztásra került-e.

Megborulna a pénzforgalmi szemlélet, ha nem a pénz kiadásakor vásárlásakor kerülne be a pénztárkönyvbe.

Én így értem, de várj még mások véleményére is.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: Stanci » szer. ápr. 02, 2008 11:41 am

Sziasztok!

A mai napon estem át egy APEH ellenőrzésen az alkalmi munkavállalókkal kapcsolatban, így hát frissek az információim. A közteherjegyet ev. számla alapján költségként elszámolhatja. A közteherjegyről szigorú számadású nyilvántartást kell vezetni, melynek tartalmaznia kell a beszerzés keltét, a számla számát, db/címletet, felhasználás keltét, felhasznált db/címletet, maradványt. Ezt a nyilvántartatást minden nap ki kell tölteni amikor közteherjegyet ragasztasz be, az egyenlegnek naprakésznek kell lennie. A kifizetett munkadíjat a foglalkoztatott egyedi nyilvántartó lapja alapján lehet elszámolni, de a beragasztott közteherjegy értékének és címletének ezen is szerepelnie kell, valamint minden egyes napon alá kell íratni a foglalkoztatottal.

Üdv. Stanci 

 Ja és persze a 0808-as bevallás kinyomtatott  példányát is kérték a nyilvántartás mellé

 

Stanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: kis.kati » csüt. ápr. 03, 2008 2:52 pm

Hol találom az "erőforrások"-ban lévő nyomtatványokat??

Köszi

kis.kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: mats » pén. ápr. 04, 2008 4:26 am

Kis.Kati!

Küldök neked nyomtatványokat . Jelentkezz a tkata66@gmail.com mail címre. Üdv. T. Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » pén. ápr. 04, 2008 5:00 am

Szia Kata!

Keresem az erőforrások közöt , de nem találom.

Kérlek nekem is küld el ezt a nyilvántartó lapot.

gyorgyne@rubicom.hu

Nagyon köszönöm:Gabi

Stancinak is köszönöm ezt a precíz tájékoztatást, ebben minden benne van. Ez azt is jelenti, hogy igenis jelenteni kell az alkalmi foglalkoztatottakat is , ha csak ők vannak is.No csak mert erről is folyt itt némi vita.

Sajnos a vállalkozóknak viszont nehéz ezt elmagyarázni, hogy ennél az "egyszerű " foglalkoztatásnál is ennyi nyilvántartás kell. Én már annak is örülnék ha a nyilvántartó lapot aláíratnák a munkavállalóval, úgy gondolják ha a könyv vezetve van akkor az elég.

Üdv Gabi 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. ápr. 04, 2008 5:19 am

Sziasztok!  Itt megtaláljátok: http://adoforum.extra.hu/

 

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég

cron