Adófórum

Adózási és számviteli információk

AMK - közteherjegy könyvelés

Egyéni vállalkozók

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: brachna » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Kezdő vállalkozóként a segítségeteket kérném: van számfejtő programom. Az AMK-sokat rögzítem, havi kifizetés, közteherjegy. A könyvelésnél viszont elakadtam: a kifizetést || felhasznált közteherjegyet az egyéb kiadások közé teszem. De mi a helyzet amikor számlával megvásárolom a jegyeket? Ha azt is bekönyvelem, nem lesz 2-szer elszámolva a kozteherjegy? Várom segítő válaszaitokat. Köszönöm. Edit 

brachna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » kedd ápr. 01, 2008 5:49 pm

Szia Edit! De igen így kétszer lesz elszámolva. Az egyénivállalkozó a közteherjegyet akkor számolja el, amikor megveszi a költségei között. Amikor beragaszt akkor már nem számolja el a pénztárkönyvbe, csak a közteherjegy nyilvántartó analitikára felvezeti, hogy beragasztott a készletéből x napon valamennyit, tehát ekkor semmiképpen nem könyveli pénztárkönyvbe. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd ápr. 01, 2008 6:12 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: Stanci » szer. ápr. 02, 2008 3:56 am

Edit!

 

Csatlakozom az előttem szólókhoz, a közteherjegyet a vásárlást igazoló számlával lehet elszámolni, a felhasználást pedig az analitikával. Javaslom fordíts nagy figyelmet a naprakész analitikára, mert az ellenőrzések során elsősorban ezt nézik, ja és ne maradjon ki az AMK-val alkalmazott aláírása sem nyilvántartásból! Üdv. Stanci 

Stanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: mats » szer. ápr. 02, 2008 8:27 am

Olga!

Az erőforrásra tettem fel nyilvántartó lapot. A vásárlást a számla alapján kell rögzíteni, a felhasználást is be kell írni a beragasztott bélyegekről, napra lebontva. Nálam már kérték munkaügyi ellenőrzéskor és ezt a nyilvántartásomat elfogadták. Üdv. T. Kata Bocs, de nem látom az erőforráson, küldj mailt tkata66@gmail.com  -ra és küldök neked. Üdv. T. Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: toth.zs » szer. ápr. 02, 2008 8:52 am

Sziasztok! Elnézést ha butaságot kérdezek, de a közteherjegyet nem csak akkor számolhatom el költségként ha már be is ragasztottam?

lsd: SZJA tv. 11. melléklete

 

Költségként elszámolható kiadások különösen a következők:

1. az anyagbeszerzésre, az árubeszerzésre, a göngyöleg beszerzésére (csökkentve a szállítónak visszaküldött betétdíjas göngyöleg ellenértékével), a szállításra fordított kiadás;

2. a kizárólag üzemi célt szolgáló tárgyi eszközök, nem anyagi javak beszerzésére, előállítására fordított kiadás, ha az a 100 ezer forintot nem haladja meg, továbbá beszerzési értékétől függetlenül a kizárólag üzemi célt szolgáló tárgyi eszközök, nem anyagi javak folyamatos, zavartalan, biztonságos üzemeltetését szolgáló javítási, karbantartási munkára fordított kiadás, azzal, hogy a járművek esetében a III. fejezetben foglaltakat kell alkalmazni;

3. az egyéni vállalkozóval munkaviszonyban álló magánszemély (a továbbiakban: alkalmazott)

a) részére kifizetett bér és annak közterhei,

b) külön törvény rendelkezései szerinti alkalmi munkavállalói könyvvel történő foglalkoztatása esetén a kifizetett munkadíj(ak) és a foglalkoztató egyéni vállalkozó nevére szóló számviteli elszámolásra alkalmas bizonylattal igazolt - az alkalmi munkavállalói könyvben érvényesített, az előírt nyilvántartásban feltüntetett - érvényesített közteherjegyek értékének összege,

 

Elnézést, ha félre értelmeztem a dolgokat, senkit nem akartam megkeverni, egyébként nekem is úgy logikus, hogy vásárláskor kell lekönyvelni...

 

Üdv. Heni

toth.zs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

AMK - közteherjegy könyvelés

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » szer. ápr. 02, 2008 8:57 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég

cron