Adófórum

Adózási és számviteli információk

gyűjtőszámla napi részletességgel

Számlázás

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: ibike67 » szer. feb. 27, 2008 3:58 pm

 

Szia Ani !

Senkit nem szerettem volna megbántani a számla jobb-bal sarka beírásommal. Én csak a saját problémámmal nem tudok mit kezdeni, ezért írtam. Nem tudom megoldani a számlázó programmal, hogy a fenti feltételeknek megfeleljen. Másrészt még mindig zavaros, hogy akkor pontosan mik is azok a "fenti" feltételek. Pontosan hogyan kellene csinálni az egészet, hogy jó legyen. A másik gond, hogy a már kiállított és kifizetett számlákkal mit csináljunk. Rontsuk be, vagy azok már maradjanak így, ahogy vannak?

Nálunk rengeteg számláról van szó, rengeteg tétellel. Azt újraszámlázni fizikai képtelenség.

Bocsi, ha bárkit megsértettem.

ibike

 

ibike67
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. feb. 27, 2008 4:12 pm

Szia Ibi! Semmiképpen sem vettem sértésnek. Aki már  ismer/ Veled még nem találkoztam/ tudja, hogy nem tudom kihagyni azt, amire viccesen lehet reagálni. Egyébként ugy láttam hogy azt a számlát is amiről írtam uj programmal készítették, tehát biztos módosítottak az uj követelménynek megfelelően. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: ibike67 » szer. feb. 27, 2008 4:18 pm

Szia Ani !

Remélem legalább a Fórumon fogunk még találkozni. Máshol hogy is talizánk, mivel egész nap a gép előtt görnyedünk !?Én is csípem a vicces csajokat. Mások azt hiszik, hogy a könyvelők csak savanyú, vaskalapos, szögletes fejűek lehetnek. Mi pedig nem vagyunk azok.

Na sziasztok, megyek a fodrászhoz, csináltatok egy vagány frizurát a vaskalapos szögletes fejemre.

ibike

ibike67
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: vic93 » szer. feb. 27, 2008 4:23 pm

Összefoglalnám a gyűjtőszámláról eddig megtudottakat:

 

1, Fontos, hogy szerződés legyen a számla kibocsátó és befogadó között. 

2, A számla megnevezése: Gyűjtőszámla vagy Számla. Nem kötelező a gyűjtőszámla elnevezés.

3, A teljesítés ideje a gyűjtési időszak utolsó napja, pl. a hónap utolsó napja. 

4, A számla tételek: ugyanolyan tartalmú, és formájú, mint "normál" számla esetén. Azaz, olyan, mintha a gyűjtés alapját képező szállítólevelek tartalmát egymás után bemásolnánk a számlába. Összesíteni nem lehet semmit, semmilyen formában.

5, Szerepeljen a számlán valahol a gyűjtőszámla alapját képező szállítólevelek száma, ezek végösszesenje nettóban és bruttóban.

No, kb. ennyit gyűjtöttem össze. Az 5. pontban még nem győztetek meg teljesen :)

 

vic93
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: validitas » szer. feb. 27, 2008 4:27 pm

Szia Ibike!

Légyszi, helyettem is csináltass, mert már borzasztóan rám férne egy fodrászolás, de egyszerűen nem jutok el oda:-))

Köszi. Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: kerteszgabriella1 » kedd márc. 11, 2008 4:11 pm

Sziasztok!

 

Nekem kérdésem lenne, az áfa tv-ben hol találtátok meg leírva, hogy a teljesítés napja az elszámolási időszak utolsó napja. Nem lehet hogy ez is egy határozott időre szoló elszámolásban való megállapodás, ezáltal a fizetési határidő lehetne a teljesítés dátuma?

 

Gabi 

kerteszgabriella1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: simke » kedd márc. 11, 2008 4:28 pm

Szia Gabi!

Nem csak az utolsó nap lehet a teljesítés ideje, de max. az adóelszámolási időszakában (a számla kibocsájtónak) az utolsó napja. Ez a 164 §-ban van rögzítve.  A gyűjtő számla lényege, hogy a pl. a vendéglátó egység naponta ötször szalad át a közeli boltba kenyérért, ne kelljen 5-ször számlát kiállítani a boltosnak, hanem csak nap végén a nyugták alapján az egész napi teljesítésekről. A határozott idejű szolgáltatásoknál hosszabb általában az átfutási idő, és nagyjából megegyzik a szolgáltatások mennyisége, minősége. Pl. közüzemi dijak, vagy átalánydíjas karbantartások, stb.  Ez az 58§-ban van meghatározva. Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: kerteszgabriella1 » kedd ápr. 01, 2008 10:18 am

Szia Etus!

 

Én nem találtam a 164-ben, hogy ez legyen a teljesítés dátuma. Visztont újabb információim szerint, minden nap külön teljesítési időpont a gyüjtő számlán belül, nincsen egy adott nap. Azzal egyetértek hogy naponta és ezen belül termékenként kell számlázni.  

kerteszgabriella1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: vic93 » kedd ápr. 01, 2008 3:01 pm

Szerintem "simke" jól írta  a teljesítés dátumát.

Ha minden nap teljesítési időpont, akkor egy havi elszámolásnál, fel kellene sorolni az összes napot. Izgalmas lenne.

A naponta és azon belül termékenként úgy értitek, hogy

2008.01.01.
    - termék 1 .....
    - termék 2 .....

2008.01.02
    - termék2 ....
    - termék 3 ....

Tehát a számla tételeiben fel kell sorolni a dátumokat ? Nem csak a tételeket kell felsorolni ( nem összevonni ) ?

 

Továbbra sem látok tisztán, ahol említést tesznek a gyűjtőszámláról, ott mindig csak a törvény szövegét ismétlik. Pedig egy példa is sokat segíthetne. Könyvelők, könyvelőirodák egymással szöges ellentétben alkalmazzák a gyűjtőszámlát. 

 

 

 

 

 

 

vic93
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

gyűjtőszámla napi részletességgel

HozzászólásSzerző: kerteszgabriella1 » szer. ápr. 02, 2008 5:31 am

Sziasztok!

 

Nekem az Apeh telefonos tájékoztatásában ( többször telefonáltam, több ügyintézővel beszéltem) illetve az önadózó.hu is találtam egy cikket, ami ugyanazt mondja, mint ők, azt a felvilágosítást adták, hogy nincsen egy konkrét teljesítési dátuma, hanem minden nap amikor történt teljesítés, az külön időpontként kell kezelni. A számlán fel kell tüntetni az adott dátumot és ezen belül a külön termékeket. Értelmezésük szerint ez csak annyi könnyitést ad, hogy nem kell minden nap kiállítani a számlát, nem pedig összevonási lehetőség. Saját véleményem szerint olyan szerződést kell kötni, hogy beleférjen a határozott időre szoló elszámolásba és annak szabályai szerint el lehet ezt a problémát kerülni. Az Apeh-os tájékoztatásban azt mondták ezt lehet, megállapodás kérdése.

 

Gabi

kerteszgabriella1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron