Adófórum

Adózási és számviteli információk

kereskedelmi továbbképzés??

Egyéni vállalkozók

kereskedelmi továbbképzés??

HozzászólásSzerző: kutacska » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyik ügyfelemnél megjelent valami oktatási központból valaki (élelmiszerboltról van szó), aki azt állította neki, hogy rendelet szabályozza, hogy az élelmiszerboltokban dolgozóknak 5 évente tanfolyamra kell menniük, a vállalkozónak 3 évente.

 Én képtelenségnek tartom ezt, Ti tudtok esetleg valami ilyenről, vagy ez csak egy ügyes fogás, hogy tanfolyami résztvevőket toborozhasson az oktatási központ?

kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kereskedelmi továbbképzés??

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd ápr. 01, 2008 6:58 am

Szia! Igen, az én ügyfeleim egy részénél is járt élelmes oktatásszervező. Ez tulajdonképpen az ANTSZ-es minimum vizsga lenne, viszont én már utánanéztem, ez a jogszabály már nem hatályos. Az uj előirja, hogy a dolgozók oktatását meg kell oldani, de hogy milyen módon az nincs leírva. Most hirtelen nem találom a rendeletszámot, de a keresőbe beírod hogy "minimum vizsga, megtalálod. Volt akitől  5eFt előleget is kértek, kellő számu jelentkező esetén kihelyezett lesz az oktatás. Egyébként az ANTSZ-nél is megkérdeztük, konkrét megoldást ők sem mondtak a kioktatásról, de abban megerősítettek hogy már a jogszabály nem létezik a régi értelemben vett minimum vizsgáról.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kereskedelmi továbbképzés??

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd ápr. 01, 2008 9:58 am

Köszi a segítségedet. Kutakodtam, és találtam is valamit, ha esetleg lenne időd majd, megnéznéd, hogy Te is ezekre a rendeletekre gondoltál-e? A 68/2007 (VII.26) FVM-EüM-SZMM rendelet írja elő, ha jól látom pillanatnyilag ezt, de ott viszont nem ír elő 5 éves ismétlődést. Az 5 évet viszont az 59/1999 (XI.26) EüM rendeletben találtam meg, ami viszont már szerintem nem hatályos. Ráadásul ez a vásári, piaci, vásárcsarnoki árusításra vonatkozik, ami ugye nem azonos az élelmiszerbolttal. Tulajdonképpen ebből én nem látom, hogy 5 évente kötelező lenne nekik oktatásra menni, az időszakonként bármit jelenthet, akár azt is, hogy évente, akár azt is, hogy 10 évente.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kereskedelmi továbbképzés??

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd ápr. 01, 2008 1:50 pm

Szia! Igen, ezt a rendeletet találtam én is. Ez az élelmiszer előállítók és forgalombahozókra vonatkozik. Sok mindent lehet olvasni róla, írd be  google: minimumvizsga, és az első oldalon  lent az utolsó előtti cimnél vannak használható információk. Valahol azt is olvastam, hogy ha az ANTSZ a higiénia  jártasság terén a dolgozóknál hiányosságokat tapasztal, akkor elrendeli az oktatást. Tehát nem kötelező, de ugy tünik kell valamilyen oktatás. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kereskedelmi továbbképzés??

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd ápr. 01, 2008 1:52 pm

.., 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 123 vendég