Adófórum

Adózási és számviteli információk

Üzleti vendéglátás közterhei

Tb, munkaügy, bérterhek

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: Pepinbá » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Belföldi Kft. leendő üzletfelei részére osztrák síelést szervezett, melynek összes költségét (utazás különbusszal, balesetbiztosítás, szállodai díjak, síbérletek, étkeztetés, stb...)a kft viselte. Milyen közerheket kell fizetni az üzleti vendéglátás után?
Pepinbá
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. márc. 28, 2008 8:49 am

Szia!

Az üzleti vendéglátás kategória az éves nettó ábevétel 1%-ig adómentes. Itt egyértelműen az lehet egy vacsora az üzleti partnerrel, esetleg az éjszakai szállás biztosítása hozzá, mert már a partner késő este nem tudott haza indulni. Ilyen, ha kávét, üdítőt veszel pl. nekik, hogy megkínált őket. Azt kellene eldöneti, hogy amiket itt felsorolsz, belefér-e az üzleti vendéglátás fogalmában, vagy ezekben van e már természetbeni juttatás is? Megmondom őszintén, hogy én ezzel a természetbeni juttatással eléggé hadi lábon állok, nem is szeretem. De szerény véleményem szerint ez már kimeríti a sima üzleti vendéglátást, úgyhogy a piaci érték után meg kell fizetni az 54% szja-t, a piaci érték||szja-val növelt alapra a 29%-os TB járulékot és munkaadói járulékot.

Nagyon kíváncsian várom a többiek véleményét én is.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: fgy_ado » vas. márc. 30, 2008 9:36 pm

Kedves Kovalkata !

Én megosztanám a rendezvényt; azt mondanám, hogy ez egy több napos felkészítő tréning a leendő üzletfeleimmel (erről készíteni kell egy programot, amiben ismertetők, termékbemutatók, előadások, stb. szerepelnek). A felmerülő díjak egy (nagyobb) részét, mint pl. az utazás, szállás, terembérlet, stb. így költségként (kizárólag a vállalkozás érdekében felmerülő költségek) tudnám elszámolni.

A többire (kisebb részre) - nem tehetek mást - , már csak jellegük miatt is, kénytelen vagyok természetbeni juttatásként (az előttem író a számokat közölte) elszámolni.

Még így is jobban járnék...

 

Üdvözlettel:

 

fgy 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. márc. 30, 2008 9:47 pm

Sziasztok!  Szia Fgy!

Szerintem az üzleti partnerek után nem 29% Tb-t kell fizetni -az csak az alkalmazottak esetében igaz. (Itt 11% EHO van)  Vagy rosszul gondolom?

Üdv: P,Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: validitas » vas. márc. 30, 2008 10:20 pm

Sziasztok!

Úgy látom, duplán került fel ez a kérdés, egyszer már válaszoltam rá:

Amennyiben igazolhatóan üzletfelek (és a körülményekből, iratokból, stb. nem az derül ki, hogy magánjellegű), és belefér a Kft. reprezentációs keretébe (elszámolt éves össz bevétel 1%-a, de legfeljebb 25 mill.Ft), akkor semmit, reprezentációként elszámolható. Dokumentálni kell, kik a résztvevők, mely üzleti partnerek, és nyilván nem csupán sielés a cél, hanem üzleti megbeszélések, tárgyalások is, ugye. Azaz valamilyen dokumentációt, programot készteni kell. És akkor természetesen az étkezés is reprezentáció, ha belefér a keretbe. Nem kell fizetni semmi közterhet utána.

Zsuzsa: egyetértek, ha természetbeni juttatás, csak alkalmazottak esetében 29% Tb, üzletfelek esetében pedig 11% EHO van.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: fgy_ado » vas. márc. 30, 2008 10:34 pm

Szervusz Zsu !

Ezért jó, hogy még kakukkolsz, alvás helyett, én csak az 54 %-ra koncentráltam. Igazad van, nincs az esetünkben 29 %-ról szó. :)

Szerintem mindent nem lehet elnyeletni, de szép utiterv, meg utijelentés esetén sokat lehet spórolni. (Pl. a biztosításokat nem lehet lenyelni).

 

Üdvözlettel:

fgy 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: fgy_ado » vas. márc. 30, 2008 10:37 pm

Szervusz Böbe !

 

Bocsi, nem vettem észre az írásodat, mert Zsuzsa szokásos késői ébrenlétére koncentráltam: úgy van jól, ahogyan írtad.

Ez pont olyan mint a WC: akkor van jól elrendezve minden, amikor a papírmunka rendben van. ;-)

 

Üdvözlettel:

 

fgy 

fgy_ado
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: validitas » vas. márc. 30, 2008 10:53 pm

  Szia!

Szerintem el lehet számolni (és minden csak papír kérdése, ezért sz...r ez az egész):

Személyi jövedelemadóról szóló 1995.évi CXVII. törvény 69.§: 

10) reprezentáció: a juttató tevékenységével összefüggő üzleti, hivatali, szakmai, diplomáciai vagy hitéleti rendezvény, esemény keretében, továbbá az állami, egyházi ünnepek alkalmával nyújtott vendéglátás (étel, ital) és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatás (utazás, szállás, szabadidőprogram stb.);


(7) A kifizető – az (5) bekezdésben foglaltaktól eltérően – nem köteles megállapítani, bevallani és megfizetni:
a) a b) pontban nem említett kifizető esetében
aa) a reprezentáció alapján meghatározott bevétel után a (4) bekezdés szerinti mértékkel számított adóból azon összeget, amely nem több, mint az adóévre elszámolt éves összes bevétele 1 százalékának, de legfeljebb 25 millió forintnak az 54 százaléka,

Üdv: Böbe

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. márc. 30, 2008 11:09 pm

Hát én még egy kicsit hitetlenkedek - nem mintha nem tetszene a dolog - de nem találom a logikát: miért hagy ekkora szabadságot ily módon a jogalkotó akkor, amikor a csekély értékű ajándéknál meg törölte a kifizetőt..

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Üzleti vendéglátás közterhei

HozzászólásSzerző: validitas » vas. márc. 30, 2008 11:14 pm

Szia Zsuzsa!

Ezt nem igazán értem én sem, bár nyilván tudják, hogy némi repi szükséges. Meg 1% nem is sok a kicsiknél. Azonkívül üzleti ajándékot is lehet adni 10.000 Ft alatt létszám*5.000 Ft-ig adómentesen. A stat.létszámba beleértendő a személyesen közreműködő tag is, ill. ev-nél az ev. is.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég