Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyszeres könyvelés

Egyéni vállalkozók

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szomb. jan. 06, 2007 10:09 pm

Kedves Icu!

Az EV. utnyilvántartás nélkül havi 500 km-nek megfelelő költséget számolhat el, amely

9.-Ft + gk.alapnorma/liter x apeh árral

Vagy az általad említett 3. pont. Ez esetben utnyilvántartást kell vezetni. Ez akkor előnyös, ha az utnyilvántartással 500 km-nél többet tervezel megtenni havonta.

Létezik még olyan is, hogy az EV megfizeti a cégautó adót a saját tulajdonu /ill. házastárs/ szgk-jára, ez esetben nem kell utnyilvántartást vezetni, és az év folyamán minden megtett kilométer üzemi célunak minősül.Ebben az esetben kötelező az év elejei és az év végi km. óra állást felvezetni, de mivel az apeh által közzétett üzemanyagár havonta más-és más, ezért a km. óra állását havonta fel kell jegyezni.

Ez esetben azokra a hónapokra, amelyekre meg lett fizetve a cégautó adó, elszámolható az ÉCS is.

Ezt csak annak az EV-nek ajánlom, akinek sok költségre van szüksége, mivel igen magas a cégautó adó díjtétele.

Ha még kérdésed merül fel, szivesen válaszolok. Ennyi jutott eszembe.

szia, kriszta

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. jan. 06, 2007 10:36 pm

Szia Kriszta4!

Egyetértve Veled, csak kiegészítésként a cégautó adón kívül még 25% EHO is van. (sajnos!)

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szomb. jan. 06, 2007 10:50 pm

Szia Zsuzsa!

Köszi, Igen, tudom hogy van utána EHO, DE irtam is hogy hirtelen ennyi jutott eszembe. Szóval a cégautó adó igen költséges, ezért nagy értékü autónál, és ott érdemes megfizetni ahol az autónak nagy a kihasználtságra.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. jan. 06, 2007 10:56 pm

Oké! Rendben.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » vas. jan. 07, 2007 7:20 pm

Sziasztok Lányok!

Köszi mindenkinek a segítséget!

Icu 

 

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » szomb. jan. 13, 2007 10:34 pm

Szia Kriszta!

Felrögzítettem minden számlát 2006-ra az RLB-ben. A főállású egyéni váll. nem fizetett járulékot egész évben. A bérszámfejtést meg kell csinálni a programban minden hónapra, csak ne adjam fel a könyvelésbe? Vagy ne is számfejtsek semmit?

Ha vége az évnek, mit kell még csinálnom? A 06084 és 0653 következik és le van zárva a 2006 vagy még valamit meg kell csinálni?

köszi

Icu

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szomb. jan. 13, 2007 10:49 pm

Szia Icu!

Miért nem fizetett a főállásu EV. járulékot? Kellett volna.

A bérszámfejtést én minden hónapban meg szoktam csinálni, és fel is adom a könyvelésbe.

A bérszámfejtésből lehet a 06582, 06084-et az ABEV-ba exportálni.

Utólag akarja befizetni a járulékokat az EV?

Ha áfás, akkor azt is el kell készitenie. A progi azt is átadja az ABEV-nek. 06582, és azon nyilatkozni ha nincs a 06084-en, 0603-an ballanivaló. (ha nincs alkalmazott)

Amennyiben megvásároltad az RLB progiját, jogosult vagy a fórumát használni, ahol egy nagyon jó csapat van, és rövid időn belül minden kérdésedre válaszolnak/lunk.

A programmal kapcsolatos témák joban illenek arra fórumra, mint erre - nehogy kikapjunk - .

Szia, kriszta4

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. jan. 13, 2007 11:14 pm

Sziasztok!

Ha járulékot nem fizetett -bár főállású lévén kellett volna, akkor én  legalább az SZJA hiány-t elkerülendő, csak év végén vennék ki (ha akar) jövedelmet. Ettől a járulékokra vonatkozó havi kötelezettsége fennáll.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szomb. jan. 13, 2007 11:24 pm

Zsuzsa!

Mivel Icu a 06084-est emlegeti, azért gondolom hogy esetleg van az EV-nek foglalkoztatottja. És ha van, akkor mindenképpen a progival számfejtsen le, mert átadja az ABEV-ba az adatokat.

Az EV ha már nem fizetett semmit, meg lehet be sem adta a 06T1031-et, akkor aug.31-ig 62,500,-  szept. 1-től meg 125,000.- /hónap után köteles a járulékokat megfizetni.

Mivel a járulékokat fenti összegekre mindenképpen meg kell fizetni, én azt javasolom mindenkinek, hogy 18 %-ér érdemes ki is venni. (természetesen ha egyébként nem veszteséges)

kriszta4

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. jan. 13, 2007 11:38 pm

Szia Kriszta4!

Igazad van, de gondolom majd megírja, hogy van alkalmazottja vagy sem. A kérdés valóban arra enged következtetni, hogy van és én pedig csak az ő jövedelmére gondoltam. A megállapításaid teljesen jogosak, gondolom megkapjuk rá a választ. Én is ki szoktam venni a járulékalapot de attól függően, hogy veszteséges-e illetve ha nem veszteséges akkor meg a n.éves adóelőlegnél sem mindegy, csak itt arra gondoltam, hogy ha nem veszteséges, akkor év végén egyben vegye ki, hogy legalább SZJA hiánya ne legyen.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 97 vendég

cron