Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyszeres könyvelés

Egyéni vállalkozók

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: bubos » kedd jan. 02, 2007 4:07 pm

Icu !

Kb. 2.000 Ft.-ért beszerelnek a gépedbe egy floppy egységet és megoldódott a problémád ! 

bubos
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » szer. jan. 03, 2007 7:23 am

Köszi bubos, de ez egy laptop.

Mindenkinek köszönöm a segítségét! Az rlb-s programot választom, már nézegettem korábban is, többen ajánlják, úgyhogy a program kérdés megoldva.

Egyéb egyszeres könyveléstechnikai infókat szívesen venném még, ha esetleg tudtok segíteni! Kezdő könyvelő egyéni váll. vagyok, bár kettőst már évek óta könyvelek, de egyszerest még nem csináltam, erre hegyezzük ki a témát, ha lehet. Az ev kettős könyvelésnek nem dőltem be, ne aggódjatok értem, köszike!!!!

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. jan. 03, 2007 8:48 am

Icu!

Jól döntöttél hogy az RLB-t választottad, én is azz a programot használom. Nagyon jó csapatba fogsz kerülni, van fóruma, nagyon segítőkész emberekkel.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » szer. jan. 03, 2007 11:34 am

Kriszta, köszi a szives fogadtatást! Úgy gondolom, hogy ptkönyv+naplóf.kv+kettősk./több céges konstrukciót kellene megvennem, akkor minden hivatalos, jogszabályoknak megfelelő lenne.

Az első ügyfelem is megvan már, nem tűnik olyan bonyolultnak, le kell könyvelnem a 2006. évét februártól, akkor alakult, nincs sok számlja. A ptkönyvet akkora nyitó befizetéssel kezdem, ami az első bevételéig felmerült ktg-eit fedezi? Ti hogyan szoktátok megállapítani az "induló tőkét"? Utána mindent felvezetek időrendben a ptkönyvbe. A 06180-ast beküldtem egy meghatalmazással együtt. Mi lesz a következő bevallásom? Febr. 10. és 15. az éves járulék és szja? 2007-ben pedig mit kell havonta küldenem, csak a járulékost?

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » szer. jan. 03, 2007 3:27 pm

Icu!

Fontos lenne tudni hogy főállásu egyéni vállalkozóról van szó?

Van alkalmazottja?  - vagy csak egymagában van?

"induló tőkét"?  Ezt nem értem.

Az induláskor betesz annyi pénzt "egyéb adóalapba  nem számitó bevételbe". Amikor a bevételei erre fedezetet adnak, akkor kiveszi. "egyéb költségnek nem minősülő kiadásba" vezeted fel.  

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » szer. jan. 03, 2007 8:14 pm

Főállású ev. Az ind. tőkét azért is tettem idézőjelbe, mert nem tudom, hogyan nevezik ezt szakmai körökben. Köszi a választ!!!

 

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 03, 2007 8:23 pm

Szia Icu!

A lényeget érti mindenik.

Mifelénk például üzemviteli kölcsönnek hívják azt az összeget, amit az induláskor valamint a későbbiek során azért tesz be a vállalkozó a vállalkozásába, mert még (már) nincs fedezet a kiadásaira.

Üdv: P.Zsuzsa

 

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » csüt. jan. 04, 2007 9:14 pm

Sziasztok!

Kriszta, találtam a saját tőke befizetésére és későbbi kivétjére egy szeptemberi választ, ahol tök jól levezeted ezt a témát. Köszi a segítséget, tiéd a pont!

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » szomb. jan. 06, 2007 4:51 pm

Szia Kriszta!

Tudsz segíteni gk. ktgelszámolásban egyéni vállalkozónál? Készítettem egy kalkulációt, három féle lehetőséget vázoltam fel, légyszi erősíts meg, hogy jól gondolom-e!

1. Útnyilvántartás nélkül, havi 500 km. Ktg-ekre 9Ft/km átalány.

2. Útnyilvántartással, ktg-ek számlával igazoltan, az üzemi futástelj. arányában számolhatók el.

3. Útnyilvántartással, ktg-ekre 9Ft/km átalány.

+ üag APEH norma és átalányár alkalmazásával.

Létezik a 3. verzió? Új kocsiknál jobb a 9 Ft, ezt alkalmaznám, ha jó így.

köszi

Icu

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: aranyfrézia » szomb. jan. 06, 2007 8:14 pm

Szia Icu!

 

Igen létezik.

Útnyilvántartást kell vezetni és az APEH által közzétett üzemanyag norma és üzemanyagárral számolod a km ktg-ket. A km 9 Ft itt is elszámolható.

Én többnyire az elsőt alkalmazom, az a biztos. De aki többet megy annak a fenti.

Az üzemanyag számlával én nem bajlódnék. Max hozzátűzném az elszámoláshoz, hogy tényleg tankolt.Ha üzemanyag számla van, akkor figyelni kell arra, hogy ahol tankolt, ott cég ügyben ott is volt.

 Andrea

 

aranyfrézia
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 125 vendég

cron