Adófórum

Adózási és számviteli információk

Névtábla!?

Ellenőrzés

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: bbarbee » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az egyik vállalkozóm ismerősénél ellenőrök jártak (nem tudom melyik területről), és 100.000 Ft-ra bünettték, mert az eladójának nem volt a kis névtáblája kitűzve, illetve semmilyen formában nem volt az alkalmazott neve kint a ruháján. Futótűzként terjed kis városunkban a hír, mindenki tűzi ki a névtáblát!

Ennek van valóság alapja? Ha igen, milyen törvény, rendelet írja ezt elő!

Bütösiné Barbi

bbarbee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd márc. 18, 2008 9:35 pm

Szia! Én is ma hallottam egy durva dolgot. Állítólag egy üzletből kijött vásárlót megállított két személy, igazolta magát és kérte hogy mutassa meg a vásárlásról kapott  blokkot. Nyilván nem mutatta meg, mivel mi közük hozzá. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: Pócsföldi » szer. márc. 19, 2008 6:35 am

Sziasztok!

 Szerintem az eljáró hatóságnak igencsak meg kellene indokolni milyen jogszabályt alkalmaz. MI szerint jár el. stb. Talán ha első körben figyelemfelhívást" alkalmaznának büntetés helyett sokkal jobban járnának.Már nem anyagilag gondoltam hanem erkölcsileg. ÉN BIZTOS BEZT TENNÉM Rengetek "kis bolt van ahol nincs névtábla sőt... és mégis nagyon jól működik becsületesen , szabályokat betartva.

 

 

További szép napot jó munkát mindenkinek!

 

Üdv: Viol

 

Pócsföldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: simke » szer. márc. 19, 2008 6:42 am

Sziasztok!

Én BAZ megyei vagyok, és engem is tegnap hívott fel a kozmetikus ev-zóm, a névtábla miatt, és kérte, hogy gyűjtsem össze, hogy milyen dolgoknak kell még eleget tenni, hogy minden szabályos legyen, mert ő is hallotta, hogy emiatt büntettek az ellenőrök. Azt hiszem Munkaügyisek voltak. Erről szerintettek van valahol valamiféle "gyűjtemény", aminek meg kell felelni.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. márc. 19, 2008 7:20 am

Sziasztok! Igen, ez már kimeríti a lelki terrorizálás fogalmát. Soha nem tapasztalt mértékü ellenőrzésözönnel keserítik meg az életünket. El kellene oda jutni, hogy kisebb szabálytalanságok esetén ne a pénzbehajtás legyen az ellenőrzés fő célja. Igaz hogy az egészségügyben eltörölték a vizitdíjat, de lehet hogy jobban járnánk ha az ellenőrzés területén meg bevezetnék. Mondjuk egy ellenőri vizit segítő szándékkal 10eFt. Mégsem 50000. Nyiolván nem a nyugtaadás elmulasztására értem, hanem a van sapka-nincs sapka esetére. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: kutacska » szer. márc. 19, 2008 7:39 am

Ráadásul, az is katasztrófa szerintem, hogy ha már valós szabálytalanságot nem találnak, jönnek az ilyen névtábla dolgokkal. Így a sor végtelen, mert ezek aztán sehol nincsenek leírva, hiába mondja az ügyfél azt, hogy gyűjtsünk össze mindent, amit be kell tartani, ez pl. hol van leírva, hogy névtáblát kell viselni?? A kreativitásuk határtalan, és mindig fognak olyat találni, amiért lehet büntetni.
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: M.Éva » szer. márc. 19, 2008 8:31 am

Sziasztok!

Táblaügyben nem tudom a választ, de a jegyzőkönyvben hivatkozniuk kellene valami jogszabályra, és ha nem hivatkoznak, akkor meg kell kifogásolni a jegyzőkönyvet és rákérdezni!

Utána ossza meg velünk a választ! Talán akkor kiderül a dolog!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: bbarbee » szer. márc. 19, 2008 8:49 am

Sziasztok!

Na újabb információm az ügyben:

Miskolcon a nagybanin ("zöldségnagyker") az ÁNTSZ és Fogyasztóvédelem ellenőrizte a névtáblákat! Alkalmazott esetén 50.000 Ft, tulajdonos esetén 100.000 Ft-ra büntettek. Bolti kiskereskedelem esetén ki kell tenni a névtáblát. Jegyzőkönyvet nem láttam, de próbálnak utánna nézni, mire is hivatkoztak az ellenőrök.

Üdv

Bütösiné Barbi

bbarbee
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. márc. 19, 2008 9:41 am

Sziasztok!

Amennyiben a cégfeliratra gondoltok a névtábla kapcsán, azt a 133/2007 korm r. az üzletkörökről című tv-i helyen találjátok.

A kérdező által felvetett büntetéskiszabás az eladó nevére utal. Ilyenről nem hallottam, de én már kerestem a vigyázat lépcső, küszöb tv.i helyét is, bár sejtem, hogy munkavédelmi dolog, még nem vettem magamnak a fáradságot hogy megkeressem, bár volt valaki olyan kedves, hogy ráutaló tv-i helyet megjelölt a kérdésemre.

Arra emlékszem, hogy amikor a munkaügyi felügyelőséget életre hívták kaptak olyan jogosítványt, hogy a boltban lévő személyt lefényképezhették, ha nem tudta igazolni magát ( főnök sehol) és esetlegesen feketén dolgozott, utólag be kellett mutatni a szerződést, igazolványt összehasonlitották, hogy valóban arról van e szó akit a boltban találtak. Lehet ez egy módosítás, hogy így kell igazolni hogy oda tartozik.

Már ez is egy vicc volt ( a fényképezésre gondolok- nem tudom éltek e vele). Valami lehet előírásként, mert a bevásárló központokban dolgozókon is látni a kis névkitűzőt.

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Névtábla!?

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. márc. 19, 2008 9:46 am

Lehet hogy azért kell a névtábla, el ne vesszen az illető!!!.)Mármint a hülyeségek utvesztőiben. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég