Adófórum

Adózási és számviteli információk

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

Számlázás

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

HozzászólásSzerző: Cininéni » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kezdek belehülyülni a mindenki másképp csinálja dolgokba, mivel van úgy, hogy vásárolok és kerekitési különbséget tűntetnek fel a kp. szlán, és van úgy, hogy nem. Mondja már meg légyszives valaki, hogy most akkor a számlákat is eleve kerekiteni kell, vagy nem?
Egyéni v. esetében hogy a fenébe kell kerekitési különbözetetek elszámolni? Havonta a naplófőkönyven, ktg vagy árbevételként?
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

HozzászólásSzerző: polak » hétf. márc. 17, 2008 1:01 pm

A kerekítést nem kötelező feltüntetni a számlán csak fizetéskor kell alkalmazni.

Egyéb bevételként vagy ráfordításként kell elszámolni.

A pénzkezelési szabályzatba kell rögzíteni hogy ki-ki hogy is alkalmazza

polak
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

HozzászólásSzerző: CI_KU » hétf. márc. 17, 2008 1:44 pm

Egyetértek az előző válasszal, a kerekítési különbözetet nem kötelező feltüntetni a számlán. Szerintem az egyéni vállalkozóknál egyéb adóalapot képező bevétel, illetve egyéb ktg-nek minősülő kiadás a kerekítési különbözet.

üdv.Sz.Ani

CI_KU
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. márc. 17, 2008 4:18 pm

Sziasztok ! Egyetértek, hogy nem kötelező a számlában kerekíteni, de ez egy sor ráírása, vagy gépi számlázásnál már a program automatikusan hozza a 1-2 forint kerekítési különbözetet, szerintem célszerű a számlákra ráírni, mert ha nem írom rá a számlára, akkor ugye bizonylatot kellene készítenem az egy v. két forintról, így már a számla alapján könyvelhető és nem igényel többlet bizonylatolást. Az egyénivállalkozónál, nem biztos hogy van pénzkezelési szabályzat emiatt nem is kell készíteni. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

HozzászólásSzerző: komo0419 » kedd márc. 18, 2008 8:52 pm

Szia!

"Az adózók a kerekítést egyéb bevétel vagy ráfordítás jogcímén számolhatják el. A készpénzkezelési szabályzatukban rendelkezniük kell a kerekítésből eredő pénztár többlet vagy hiány kezeléséről, szabályozni kell továbbá az ellenőrzés gyakoriságát és módját. A kerekítés nem része az árbevételnek, a pénzügyi bevételeknek vagy ráfordításoknak, nem minősül áfa-adóköteles ügyletnek."

Ezt írja az APEH tájékoztató

Üdv

komo0419
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. márc. 19, 2008 4:17 am

Sziasztok!

Komo0419! Azt látom, hogy mit ír az apeh tájékoztató, de nem életszerű mert az egyéni vállalkozókbak, még nem írták elő kötelezően a pénzkezelési szabályzatot,( kivéve ha az új pmt-ben a 3600.eFt-ot meghaladja az egyösszegű készpénzbeni kiadása) ezért az egyénivállalkozók véleményem szerint nem áfás adóköteles bevételként, és kiadásként kezelik a pénztárkönyvükben.

Egyébként erre a megint nem éleszerűen megalkotott dologra mondom én minden vállalkozómnak, hogy árazzon át és inkább legyyen minden termék vége 5.- Ft vagy 10-re végződő, abba már most még jelenleg nem lehet belekötni, ahol van még esetleg 2Ft-os termék és nem tud mit kezdeni vele, ketőtt adjon el, ha mérni kell akkor meg írja a számlára a + Ft-ot, vagy a pénztárgépbe az egyéb (napi váltó bevételbe üsse) 2Ft-ot.

Na látjátok megint történt egy olyan felesleges dolog, ami csak arra jó hogy bírságolni lehessen, a vállalkozókat meg a könyvelőket elvinni egy olyan pontra amikor már vagy nevet vagy.....  Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

HozzászólásSzerző: jozsa_b » szer. márc. 19, 2008 4:31 am

Sziasztok !

Én a következőképpen csinálom, ha van egy bejövő számlám, amin nincs kereítés feltüntetve, de a végösszeget kerekíteni kell. A pénztár bizonylaton két sorban adom ki. Vagyis az egyik sor maga a számla végösszege, a másik sor a kerekítés összege.  Így a pénztáram mindig stimmelni fog, és a kerekítés is nyomonkövethető. Tudom, hogy nem kötelező bizonylatolni, de szerintem másképp nem követhető a dolog, nem beszélve az esetleges pénztár hiány/többletről.

 Természetesen telejsen más a helyzet a pénztárgépesrögzítésnél.

 

Bea 

jozsa_b
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. márc. 19, 2008 9:37 pm

Szia

 

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

most akkor mi a helyzet a kerekítéssel

HozzászólásSzerző: Cininéni » szomb. ápr. 19, 2008 6:50 am

én úgy csinálom, hogy egyesével minden számla után könyvelem a kerekítési veszteséget, illetve nyereséget. Ebből baj nem lehet.
Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég