Adófórum

Adózási és számviteli információk

08T180elakadtam

Adatszolgáltatás

08T180elakadtam

HozzászólásSzerző: bongyorka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítséget szeretnék kérni mivel elakadtunk: egy egyéni cég tulajdonosa / ami cégbíróságon bejegyzett, de tulajdonképpen egyéni vállalkozó/ szeretné beadni a 08T180 bejelenkezés az adóhatósági reg. adatlappal az adóügyek elektronikus intézéséhez nevű nyomtatváanyt, viszont elekadtam, mivel ha nem tűntetem fel az egyéni cég nevét valahol, akkor honnan fogják tudni, hogy kinek a bevallásait nyújthajtja be?

Viszont állítólag úgy működik mint az egyéni v., tehát csak az főlapot kell kitölteni, bejelntő neve, adószáma és adóazonositó jele, aztán a B. részben 1 ponthoz X és be kell irni az okm. irodai reg. időpontját és kész. De nem tudom ez igy jó lesz-e. Hiszen hiába ev, nem ev nevén szerepel, hanem egyéni cégként.

bongyorka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

08T180elakadtam

HozzászólásSzerző: Zsanci » kedd márc. 18, 2008 4:50 pm

Szia! Nem lesz gond a bejelentőlappal, jó, ahogy elküldted. Úgy veszik, mint az egyéni vállalkozót, hiszen az is, csak bejegyeztette magát a cégbíróságon (csak ennyi a különbség). Az adószáma szerepel a főlapon, és a képviselői regisztráció van be x-elve, úgyhogy meg fogják találni. Üdv: Zsanett
Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

08T180elakadtam

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. márc. 19, 2008 5:11 am

Szia ! Úgy van ahjogy Zsanett írja, változatlanul egyénivállalkozói adószámmal lesz nyilvántartva, a cégbíróság hivatalból átjelenti az egyéni cég adatait, az ügyfélkapun pedig adószámmal kerülnek átküldésre változatlanul az adatok, a végén az ebev jogosultságokban fogod látni, hogy cégnév szerint szerepel a jogosultság. Azért nem ártana egy cégkivonat másolatot csatolni a bejelentő lap mellé. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

08T180elakadtam

HozzászólásSzerző: bongyorka » szer. márc. 19, 2008 9:29 am

A baj, hogy ez nem új cég, hanem már létező, de eddig nem az egyéni v. adta be a bevallást, most már ő szeretné. Engem továbbra is az zavar, hogy hol lesz eleve feltűntetve az ec. neve?
bongyorka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

08T180elakadtam

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. márc. 19, 2008 10:36 am

Szia! Azzal együtt, hogy beküldöd a 08T180-at és a egyénicég végzését, az apeh az adóazonosítójához hozzákapcsolja adószám és név szerint is az egyénicég megnevezéssel, de csak úgy hogy pl."Névtábla Márta ec." , az hogy van egy külön levédett neve, arról a cégbírósági végzés, és az apeh törzsnyilvántartás szól majd, ezért használható a bélyegzőn is. De mint magánszemély ec. az adóbevallások bekülésnél.Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

08T180elakadtam

HozzászólásSzerző: Zsanci » csüt. márc. 20, 2008 8:39 am

Szia!

Most én erősítem meg Márti válaszát, úgy van, ahogy Ő írja. Tényleg ne aggódj, nem lesz ezzel így semmi baj. A cégbíróság már eleve értesítette az APEH-ot az egyéni cég bejegyzésekor, úgyhogy az APEH már előbb tudott az egyéni cégre való változtatásról, mint ahogy beküldtétek a T180-ast.

A bevallásokat majd az Ő (a vállalkozó - ec.) okmányirodai regisztrációs felhasználói nevével küldi be, a cégbírósági végzésben feltüntetett "cégnévvel".

Üdv, Zsanett

Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég