Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV költségelszámolása2

Egyéni vállalkozók

EV költségelszámolása2

HozzászólásSzerző: szokeandras » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egyéni válllalkozó az iperűzési és kommunális adó-t elszámolhatja-e költségként? És hogy ehhez elég a csekk, nem kell hozzá számla vagy egyéb bizonylat? Bevezetem a pénztrákönyvbe mint közvetített szolgáltatás, vagy mint egyéb kiadás? Előre is köszi András

szokeandras
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EV költségelszámolása2

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. márc. 13, 2008 5:21 pm

Szia András!

Az iparűzési és kommunális adó költségként elszámolható, egyéb költség, nem közvetített szolgáltatás. Az iparűzésiről és a kommunális adóról mindig küld az önkormányzat kivetést, értesítést, én azt is le szoktam fűzni a csekkel együtt, de nem muszáj, a csekk alapján is könyvelheted.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV költségelszámolása2

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. márc. 13, 2008 5:22 pm

Szia András!

Amikor befizeti a csekket az alapján könyveled egyéb költségnek minősülő kiadás rovatba. Időnként küldenek folyószámlát, valamint minden év elején megkapjuk a határozatot a tárgyévi fizetendő adóelőlegről. Amikor az adóelőleget befizeti a határozattal együtt összetűzöm és úgy fűzöm le. Ja ! És a bevalláson levezeted a fizetendő adót. Azt hiszem ennyi bizonylat épp elég.

Üdv:Nelly

Még csak annyit! A komm.adónál ugye váll. komm. adójára gondoltál, nem a magánszemélyére?

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

EV költségelszámolása2

HozzászólásSzerző: szokeandras » csüt. márc. 13, 2008 7:06 pm

Köszönöm a válaszokat, kimerítőek voltak. És igen, váll. komm. adójára vonatkozott a kérdés.
szokeandras
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég