Adófórum

Adózási és számviteli információk

árúk eredetének bizonyítása

Ellenőrzés

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: s.beatrix » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 Virágboltom ellenőrzése  során az alkalmazott nem hívott fel,állítólag az ellenőr azt mondta nincs szükség a tulajdonosra.Próba vásárlást csináltak,rendbe volt,az alkalmazott szerződését nézték rendbe volt,majd nézték az árakat az árun az is rendbe volt.Akkor elkezdték :próba leltár.6 termék beszerzését igazóló számlát kértek.Az egy dolog ,hogy ott kell lenni a számla másolatnak,de hol van az üzleti titok.Az alkalmazottnak így kiszolgáltatom moinden eddigi megszerzett beszállítók nevét,címét?Hát ez ....Más a telephelyem,más a székhelyem.Másnap megjelentek,hogy megnézzék a számlákat,6 termékből 4 nek megmutattam ,kettőnek az adott pillanatban nem találtam ,2004-es besazerzés.Ahogy elmentek lenyugodtam ,meglett.Mit lehet ilyenkor tenni?Tudtam a könyvelési naplóból a beszerzés dátumát,beszerző nevét,számla számát,de nem fogadta el mert nincs ott a számla.Mit tegyek?Kell -e büntetést fizetnem? 
s.beatrix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. márc. 09, 2008 6:48 pm

Szia! Szinte biztosra veheted hogy megbüntetnek. Tavaly ezért 30eFt-ot kapott valaki, de azóta már azt hiszem a 0 tolarencia is életbe lépett, tehát félő hogy ez több is lehet. Üdv. Ani.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » vas. márc. 09, 2008 7:08 pm

Szia! Szinte biztosra veheted hogy megbüntetnek. Tavaly ezért 30eFt-ot kapott valaki, de azóta már azt hiszem a 0 tolarencia is életbe lépett, tehát félő hogy ez több is lehet. Üdv. Ani.

Szia Ani! Képzeld, rákkattintottam  s.beatrix  linkjére és a  saját válasz szövegmezőmben a Te  fenti válaszod jött jött be, igy akár a nevedben is irhatnék vagy módosithatnék.

Azért néha furcsán működik  ez a weblap.

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. márc. 09, 2008 8:21 pm

Szia Pista4 Nyugodtan írj a nevemben, most ugyis a hülyeségemmel vagyok elfoglalva. Tudod az eltünt NYENYIt csinálom ujból. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » vas. márc. 09, 2008 9:46 pm

Sajna kell büntetést fizetni, mert előírás, hogy a boltban forgalmazott termékekről be kell mutatni a beszerzés számláját, ill. annak másolatát. Ügyfelem hiába mondta, hogy a könyvelőnél van és másnap bevitte, nem fogadták el. Megbüntették, azóta minden számlás másol. A csúcs az volt , hogy 50 Ft-os pitiáner árukról volt szó. Az sem számított, hogy minden határidőre teljesítve, nincs tartozás, mindenki bejelentve, eladott áru beütve !!!!! Mérséklés miatt írj előre egy levelet, és ezt figyelembe szokták venni.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. márc. 14, 2008 6:23 am

Sziasztok ! Egyetértve az előttem szólókkal, bírság biztos lesz, de ha a jegyzőkönyvre már észrevétel megy, akkor talán mérsékelendő körülményt is figyelembe vesznek. Amikor a végén egy határozott meg szokott érkezni még abban is jelzik, hogy az első jegyzőkönyvi megállapításra érkezett e észrevétel, ha igen beleírják, ha nem azt is, ezt veszi + egy szempontnak, amikor mérlegelheti, hogy mennyi legyen az annyi. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: werony_sch » szomb. ápr. 12, 2008 3:31 pm

Sziasztok. Engem meglep hogy az üzletben kell lenni minden áruról számlamásolatnak. Én azt hittem elég 3 napon belül bemutatni, ha a könyvelőnél van. Nem csak a jövedéki termékeknél kell egyből megmutatni? Hol van ez leírva? 

werony_sch
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: pseniko » szomb. ápr. 12, 2008 4:07 pm

Szia!  Más okból kénytelen voltam végignyálazni az ART-t. 172. par. g) :

A magánszemély adózó 200 ezer forintig, más adózó 500 e forintig terjedő mulasztási bírsággal sújtható, ha ....   g) az ellenőrzés időpontjában az áru eredetét tanusító bizonylattal vagy annak másolatával nem rendelkezik,    .

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. ápr. 12, 2008 4:29 pm

Sziasztok!

A "Kikelet" akcióban egy piacon áruló egyéni vállalkozó nem tudta igazolni a helyszínen az áru eredetét, a napokban jött meg a határozat, 200 ezer Ft mulasztási bírság + 12 napig nem árulhat (mivel itt üzletbezárásról nem lehet szó). Zéró tolerancia.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

árúk eredetének bizonyítása

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. ápr. 12, 2008 4:41 pm

Szia Mari! Azért ez tulzás nem? Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron