Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

Tb, munkaügy, bérterhek

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. márc. 08, 2008 6:40 pm

Garbó, ügyes vagy!

Egész nap azt kerestem, hogy honnan vettem vajon, amit írtam Katának!

Közben észrevettem, hogy a magyarorszag.hu-n és PM honlapon eltérő maga a törvény is.Az egyiken nincs is 83/ B paragrafus, már ettől is kiakadtam.Amit megtaláltál, annak az átmeneti rendelkezésekben lenne minimum a helye, de persze nincsen....

Hát ki van a .....

De azért szép hétvégét Mindenkinek!!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. márc. 08, 2008 7:05 pm

Sziasztok!

Valahol mindenképp benne kellene lennie a törvényben, vagy az átmeneti rendelkezésekben ahogy Éva írod, vagy utalnának a 83§-ban valami más törvényre, kormányrendeletre, akármire De így hogy ott a tb nyugdíjban nincs benne, és még csak nem is hivatkoznak másra, felháborítonak tartom megint ez egészet. Aki csak a törvényt olvassa el, az ugyan a kisujjából szopta volna ki? Bocsánat, hogy ilyen indulatosan fogalmazom, de ha belegondolok hogy ez miatt most esetleg azt mondtam volna az ügyfélnek, hogy szüneteltetnie kell a nyugdíját, hát...

Na jó, azt hiszem mára inkább befejezem a munkát, ahogy a többiek is mondják a "Nőnapi köszöntös" topikban, mostmár tényleg a szeretteinkre koncentráljunk.

Jó hétvégét mindenkinek!

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: garbo50 » szomb. márc. 08, 2008 7:16 pm

Szia Éva!

Az egész trükk abban van, hogy a magyarország.hu oldalon már egységes szerkezetben, hatályosan jelennek meg a törvények, azért van hogy az eredetit találtad módosítás nélkül a PM honlapon és azért más itt. Én mindig úgy keresek rendeleteket, hogy a kulcsszót beírom a google-ba ( ha nem tudom a számot) és amikor a számra ráakadok egyből ezt a m.o.-os online változatot választom.

A változtatás itt van: Megjelent a 150. számú Magyar Közlönyben a 2006. évi CVI. nyugdíj Tv. módosítása. (ez az archivummomban volt,)

Üdv. és legalább a mi napunkon ne mérgelődjetek.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: Juci1010 » szomb. márc. 08, 2008 7:31 pm

 

Csak gondolkodom..... Miért is kellenne más helyen lenni ennek a korlátozásnak. Ez csak és kizárolag a kedvezményesen nyugdíjba menőkre vonatkozik. Ezeknek tette be egy szigorítást. aki a 62 életéve előtt  megy nyugdíjba....... 2008 01 01 -től  csak akkor igényelheted, ha te mondasz fel. Tehát megszünik a munkaviszonyod. Utánna újra létesíthetsz, de ....és itt jön a korlátozás, hogy éves szinten nem  haladhatód meg a 828 ezer Ft-ot.  Lehet, hogy rossz a logíkám, de mivel társadalombiztosítási megszorításról szól,  ott a helye a szabályozásnak..... 2006 évi modósítás, a sok minden között ......ez lépett legkésőbb hatályba......

Üdv:  Györgyi

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. márc. 09, 2008 9:12 am

Szia Garbó, Kata, Györgyi! Véleményem szerint a PM honlapon mindennek hatályosan kellene szerepelnie, ami a mi munkánkhoz kell!! Minden segítséget, informácíót meg kellene a könyvelőknek kapniuk onnan!Voltam egy-két PM munkatárs előadásán, a felkészültségük szinte nulla alatti, segítséget egyáltalán nem adnak, mellébeszélnek!!A Fórum-ban kérdezőknek nem adnak választ!Ebben biztos vagyok.Kíváncsiságból négyszer kérdeztem, volt amikor nagyon egyszerűt, egy e-mailt sem küldtek, és előadáson az írásban beadott kérdésemet válasz nélkül áttették a megválaszolt kupacba válasz nélkül, mint utólag kiderült!!A mi, adófizetők pénzéből üzemeltetik a honlapot, a válaszadás valakiknek a munkája lenne, szerintem a pénzt fel is veszik rá, csak éppen nem végzik a dolgukat! Ez engem nagyon elkeserít!!! De nem panaszkodom tovább! Menjetek szavazni!!!!!! Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. márc. 09, 2008 9:20 am

Sziasztok ! Teljesen egyetértek Évával a PM főlapján is úgy jelenik meg hatályos jogszabályok, ott naprakész friss adatoknak kellene lenni. Én is kérdeztem már, Nekem sem válaszoltak, feladtam. Itt amikor az áfa törvény módosításról is beszéltünk, ugye Pm-et előre helyeztük a az apeh válaszaival szemben, tőlük vártuk a módosítást, erre nem látunk ott sem semmi, az apeh sokkal nagyobb gőzzel dolgozik, legalább is kifelé ez látszik. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: Juci1010 » vas. márc. 09, 2008 2:00 pm

 

 Teljesen igazatok van. Én már a koromnál fogva semmin nem lepődöm meg, és nem sokat mérgelődök.......

Nekem is csak ezért volt most egyértelmű, mivel 3 alkalmazott ment most nyugdíjba,  egyik 2007 október , a másik kettő 2008 február, illetve március . Az utóbbiaknál számoltunk éjjel nappal, hogy miként járnának jobban. Úgy döntöttünk, hogy a munkaadó kifizeti azt a pár hónapot és mindkettő elment 2007 decemberéban nyugdíjba.

Mivel január elsején már nyugdíjjasok voltak így korlátozás nélkül dolgozhatnak.....igen ám de a nyugdíjjal összevonva nagyon hamar átlépik at 1.7 millios határ és már 36%-osan adóznak, meg a 9,5% meg a 4% , és már le is vontuk a fizetése majd  50%-át. Végeredmény majdnem ugyanaz......a dolgozó közölte, hogy csak a bruttó  1.7 millióig  vállal munkát, mert tovább nem éri meg.....

Szép napot mindenkinek, a vasárnap legyen a mienk.....Üdv:  Györgyi

 

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. márc. 09, 2008 3:56 pm

Sziasztok!

Én is megnéztem a pm jogszabályai között, és valóban nincs a 83§-nak B. pontja!!! Abban is egyet értek, hogy kétszer-háromszor küldtem nekik már én is kérdést, és soha semmire nem reagáltak, így feladtam. A magyarországon is próbáltam rendeletre keresni a nyugdíj szüneteltetéssel kapcsolatosan, de semmit nem találok. El vagyok keseredve, mert az még sem mondhatom az ügyfélnek jogszabályi alátámasztás nélkül, hogy ez így van, nézze meg a Garbo 7. sz. hozzászólásában bemásolt honlapot ő is. Hát... milyen jó nekünk, hetek óta csak bizonytalanságban dolgozunk, én már kezdem egy "kicsit nagyon" unni.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. márc. 09, 2008 4:15 pm

Sziasztok!

Itt is megtaláltam a lényeget: http://www.onyf.hu/index.php?module=news_archive&action=show&nid=536

Ettől függetlenül még mindig fel vagyok háborodva, hogy ezt egy onyf-es két oldalas tájékoztatóban kell leírni? És mi van azokkal, akik nem ülnek éjjel nappal az onyf honlapján? Na jó, befejezem a mérgelődést, mert sajnos attól még nem lesznek jobbak a törvényeink.

Köszönet mégegyszer mindenkinek, üvd. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nyugdíj szüneteltetés - nyugd.tag

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. márc. 09, 2008 4:22 pm

Szia Kata!

Itt a rendelet, amiről privát is írtam

http://www.magyarkozlony.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/MK06150.pdf

A hatályba léptető rendelkezésben ( 18§) van az időpont.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron