Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fordított ÁFA vagy nem?!

ÁFA

Fordított ÁFA vagy nem?!

HozzászólásSzerző: vireg » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! A következő kérdésben kérném okos segítségeteket: Adott egy építőipari főtevékenységű cég, ami nem kérdés, fordítottan adózik. Viszont mellékesen vállal pl. egy egyéni vállalkozónak - aki teherfuvarozó - rakodást, ahol pl. lámpákat, égőket kell fel- és lerakodni. Ez a tevékenység szerintetek fordítottan adózik? Én úgy gondolom, hogy nem, mert semmilyen módon nem köthető véleményem szerint az építőiparhoz, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Válaszaitokat, véleményeteket előre is nagyon szépen köszönöm! Vireg
vireg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fordított ÁFA vagy nem?!

HozzászólásSzerző: ibike67 » pén. márc. 07, 2008 8:40 am

 

Szi a Vireg!

Mivel a számla kiállításakor nem a cég főprofilja az irányadó, hanem az elvégzett szolgáltatás, vagy a termékértékesítés, így jelen esetben nem alkalmazandó a fordított ÁFA.

ibike

ibike67
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Fordított ÁFA vagy nem?!

HozzászólásSzerző: porfing79 » pén. márc. 07, 2008 12:15 pm

Szia!

 Én is csak egyet tudok érteni az előttem szóló ibikével, az adott szolgáltatásról készült számla a lényeges, ha az nem kapcsolódik ingatlan üzemeltetéshez, építéshez, fenntartáshoz, akkor nem kell forítottan adózni utána.

porfing79

porfing79
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Fordított ÁFA vagy nem?!

HozzászólásSzerző: steinné » pén. márc. 07, 2008 12:32 pm

Szia Vireg !

Az általad említett rakodás nem fordított adózás. Nem köthető közvetlenül ingatlanhoz, és a társaság fő tevékenységéhez sincs konkrét köze. Illetve az előttem szólók már említették, hogy a szolgáltatásról kiállított számla a lényeg.

Üdv : Zsu 

steinné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég