Adófórum

Adózási és számviteli információk

Véglegesen átadott pénz - tagi hitelről lemondás

TAO

Véglegesen átadott pénz - tagi hitelről lemondás

HozzászólásSzerző: Sziszkó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A Kft. tulajdonosai tagi hitelt tesznek be a cégbe elég rendszeresen. A 2006-os évet pozitív eredménnyel szeretné a cég zárni. Ötletem az volt, hogy a tulajdonosok mondjanak le a betett tagi hitel egy részéről, ekkor ez az összeg véglegesen átadott pénzeszköznek minősül, én lekönyvelem rendkívüli bevételként, de mint visszafizetési kötelezettség nélkül kapott pénzeszközt betehetem a TAO bevallásba csökkentő tételként is. Így az eredményem pozitív, de társasági adót nem kell utána fizetnem. Szerintetek van valami buktatója???

Köszi: Szilvi

 

Sziszkó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Véglegesen átadott pénz_tagi hitelrő lemondás

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » kedd jan. 02, 2007 5:40 pm

Az ötleted jó én is igy csináltam 2005 évben, a T.Adó nem tiltja.B U É K mindenkinek

 

theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Véglegesen átadott pénz_tagi hitelrő lemondás

HozzászólásSzerző: csibus » kedd jan. 02, 2007 5:46 pm

Kedves Sziszkó!

Szerintem sincs buktatója, sőt ajánlatos is ezektől a tagi hitelektől megszabadulni, mert most az APEH a vagyonosodási vizsgálatoknál figyeli, hogy lehet-e a tulajnak annyi adózott pénze más jogviszonyból, ahonnan beteszi a cégbe a tagi hitelt. A társasági adóbevallásban meg ugye van erre részletező információkérés.

Arra kell figyelni, hogy taggyűlési határozat kell az elengedésről még 2006-ra visszadátumozva és a kieg. mellékletben meg kell említeni a dolgot.

csibus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Véglegesen átadott pénz_tagi hitelrő lemondás

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd jan. 02, 2007 6:19 pm

Sziszko!

Legális a dolog. Ezzel lehet saját forrást teremteni . Azért azt nézd meg a társasági szerződésben, hogy veszteség esetére van-e a tagoknak pótbefizetési kötelezettségük.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Véglegesen átadott pénz_tagi hitelrő lemondás

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd jan. 02, 2007 6:39 pm

A lezárt topikok között találsz részletes okfejtést. Cime: tagi kölcsön elengedése.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Véglegesen átadott pénz - tagi hitelről lemondás

HozzászólásSzerző: baloghkalmanne » szer. márc. 07, 2007 8:02 pm

Igen ez jó megoldás, egyrészről a cégben, de figyelni kell a magán oldalt is, hogy van-e mi- ből lemondani a tagihitelről. Nálunk ez vagyon- vizsgálatot eredményezett.
baloghkalmanne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég