Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vevő adószáma

Számlázás

Vevő adószáma

HozzászólásSzerző: Kovacsnedeme » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szerintetek minden kiadott számlára rá kell írni a vevő adószámát, vagy csak a forditott adózás alá eső számlákra?

Várom válaszotokat. Előre is köszönöm.

Kovacsnedeme
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Vevő adószáma

HozzászólásSzerző: alexa7201 » csüt. márc. 06, 2008 11:58 am

Én is hallottam erről, de szerintem a törvény erre vonatkozóan nem változott. Tehát a fordított áfás számlára, az előleg számlára, meg a közösségen belüli számlára kell csak ráírni a vevő adószámát.

Ha nem így van én is kiváncsi lennék, hol írja elő a törvény, hogy minden számlára rá kell írni a vevő adószámát.

alexa7201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Vevő adószáma

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. márc. 06, 2008 12:11 pm

Sziasztok!

Érdekes, időről-időre felröppen ez a téves hír, hogy rá kell írni. Nem kell ráírni a vevő adószámát minden esetben, csak a fordított áfás számláknál, ill. a közösségen belüli ügyleteknél.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vevő adószáma

HozzászólásSzerző: csengeria » csüt. márc. 06, 2008 12:28 pm

Csatlakozok az előttem szólóhoz, biztosan, hogy csak a fordított áfás számláknál, ill. a közösségen belüli ügyleteknél. Üdv Anikó

csengeria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Vevő adószáma

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. márc. 06, 2008 5:23 pm

Sziasztok ! Egyetértek a Töbiekkel, csak a fenti esetekben kell adószám. Én sem értem, miért jön újra ez a hír, a végén még bevezetik: Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Vevő adószáma

HozzászólásSzerző: zsolt10 » pén. márc. 07, 2008 6:12 pm

Nagyon pontosan:

169. § A számla kötelező adattartalma a következő:

d) a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének adószáma, amely alatt, mint adófizetésre kötelezettnek a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítették, vagy amely alatt a 89. §-ban meghatározott termékértékesítést részére teljesítették;

89. § (1) Mentes az adó alól - a (2) és (3) bekezdésben meghatározott eltéréssel - a belföldön küldeményként feladott vagy belföldről fuvarozott termék értékesítése igazoltan belföldön kívülre, de a Közösség területére, függetlenül attól, hogy a küldeménykénti feladást vagy a fuvarozást akár az értékesítő, akár a beszerző vagy - bármelyikük javára - más végzi, egy olyan másik adóalanynak, aki (amely) ilyen minőségében nem belföldön, hanem a Közösség más tagállamában jár el, vagy szintén a Közösség más tagállamában nyilvántartásba vett adófizetésre kötelezett, nem adóalany jogi személynek.

 

 

zsolt10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Vevő adószáma

HozzászólásSzerző: Poppy » szer. márc. 12, 2008 4:58 pm

Sziasztok!

 Én is bizton állíthatom, hogy csak fordított adózónál kell a vevő adószámát feltüntetni illetve aközösségi ügyleteknél!

Poppy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég

cron