Adófórum

Adózási és számviteli információk

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

Ellenőrzés

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. márc. 05, 2008 2:24 pm

Szia Márti!

Dehogy baj! Ha együtt keressük a megoldást, talán hamarabb megtaláljuk. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. márc. 05, 2008 4:33 pm

Szia Klári! A reggeli váltót, délután egy tételben szokták kivenni, et ugyanannyi szokott lenni összegben.

Ha ebbe a gyűjtőbe bekerülnek a többlet + - forintok, akkor nap végéz ha a zárás előtt lehív valaki egy részzárót, olyat amit az apeh is szokott x jelentést, akkor látszik a különbözet összeg a jelentésen a reggeli váltó beütötthöz képest

-pl reggel 3000 váltó napközben + kerekítésből +1000, akkor kivét 3000 Ft lesz a váltó miatt és 1000 Ft a kerekítések miatt, vagy fordítva, akkor 3000 kivét lesz a váltó miatt , és 1000 betét a kerekítés miatt, ez nullázni kellene nap végén,  így a kerekítés különbözet miatti nyugta  kerülne csak felvezetésre egy bizonylatra, a kinyomott kivét nyugta meg a napi záró mellé-

 és ez a tényleges forinttal kellene, az egyenleg nap végén nulla legyen.

Tehát a váltó gyűjtője alkalmas lenne , ennek a tárolására és később is tételesen le lehetne követni, a pénztárosnak kellene még egy gombot nyomni, ez is sok de mégse külön nyilvántartás.

Vagy marad az átárazás, vagy a füzet.

Nem tudom, nekem úgy tűnt talán ez kivitelezhetőbb, mint írogatni és nap végén számolgatni.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szer. márc. 05, 2008 4:35 pm

Szia Mari! Köszönöm , egyre jobban látom , hogy jó a csapat szellem. És az időközönkénti megjegyzésekkel  ellentétben nem a pontok a lényegek, hanem a megoldások ebben a káoszban.Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. márc. 05, 2008 4:54 pm

Oké! Így már értem!

A vállalkozóim pedig egyre csak mosolyognak, és nem hisznek a fülüknek!

Remélem mihamarabb megoldódik valamilyen formában ez a káosz.

Felteszek az erőforrásokra egy exel táblát ezzel kapcsolatban, hátha jó lesz valakiknek.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. márc. 06, 2008 11:09 am

Sziasztok!

Beszéltem egy pénztárgép szervizessel. Állítása szerint most voltak ők is okításon, állítólag március 15-ére megjelenik egy APEH által is elfogadott program, amely beépíthető a pénztárgépbe (ára kb. 12.500 Ft + áfa), amely kezelni tudja a kerekítési különbözetet. Addig ő is csak azt a megoldást tudta javasolni, amiről Márti a 17. sz. válaszában írt  (váltópénz + be - ki, s a nap végén X zárás). Állítólag az új program esetén is kell az X zárás.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. márc. 06, 2008 11:13 am

Sziasztok!

Ezt a "rengeteg" pontot nem tudom igazságosan szétosztani, elnézést a többiektől, de Beának van a legkevesebb, így ő kapja. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: simke » csüt. márc. 06, 2008 11:21 am

Szia Mari!

Nem hiszem, hogy valaki is a pontokért írt. Inkább a döbbenet, felháborodás indított mozgalmat ismét. De ezek mellett igazságosan döntöttél. Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: jozsa_b » csüt. márc. 06, 2008 12:30 pm

Köszi a pontokat, de tényleg nem a pontokért csinálom.

Bea 

jozsa_b
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: bajmoka » hétf. aug. 30, 2010 8:19 pm

Sziasztok!

Nekem alapvetően az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet akkor, ha valaki sajátosan alkalmazza a törvényt? Mindent felfelé kerekít, hogy ne legyen hiánya.  Társasházról van szó, és a tényleges összeg sehol sem szerepel (sem nyugtán, sem nyilvántartó lapon), csak a kerekített. Ma nem voltam hajlandó ismét többet adni és fel voltak háborodva. A törvényt én is megtaláltam, a kivételt is (hát, a társasház nem tartozik bele), de van erre a "tevékenységre" szankció? Hol tudnék még utána érdeklődni? 

 

bajmoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Előző

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron