Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyszeres könyvelés

Egyéni vállalkozók

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Önálló tevékenységemet kezdő könyvelő vagyok, és sajnos régen foglalkoztam már pénztárkönyvvel meg naplófőkönyvvel. Megosztanátok velem néhány fontos dolgot, amire oda kell figyelnem?

Találtam a neten egy ingyenes programot, láttam, hogy téma volt a fórumon is, ez a fontis féle, csak az a gondom vele, hogy flopy-ra akar menteni, de nekem nincs flopy meghajtóm. Ismertek esetleg más ilyen programot is?

Köszi

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. dec. 31, 2006 4:55 pm

Icu!

Megnéztem az általad említett webhelyet. Nekem engedi a számítőgépre törénő letöltést is.

Nagon sokan használják az rlb programot.

www.rlb.hu oldalon a demo letöltést ha megnézed, illetve letöltöd, ki is próbálhatod a programot. Nagyon korrekt áron adják a progit és nagyon segítőkészek.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. jan. 01, 2007 8:54 am

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: winzol » hétf. jan. 01, 2007 9:16 am

BUÉK Megyesicu!Ne csodálkozz hogy a könyvelő program flopyra is menteni akar, sőt jó is lehet adott esetben. Mi van ha elszáll a winch-red, akkor a felkönyvelt anyagot újra feldolgozod?Ha jó egyszeres könyvviteli rendszert akarsz menj fel a www.tensoft.hu oldalra onnan a demo letölthető,kipróbálható stb.Én 1992 óta használom és nem cserélném le semmire.üdv winzoli 
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: winzol » hétf. jan. 01, 2007 9:20 am

Icu! Még egy dolog az ingyenesen letölthető programokról.

Ha pl a program rosszul számolt egy bevallásban, de nem a helytelen könyvelés miatt ,és adóhiány keletkezik,Ki fizeti a révészt.Nincs mögöttük jogi és anyagi felelőség.winzoli   

winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: megyesicu » hétf. jan. 01, 2007 4:48 pm

Neked is BUÉK winzol! Köszi a választ, nem csodálkozom azon, hogy menteni akar a program, annyira nem vagyok kezdő! Csak az a bajom vele, hogy én CD-re vagy DVD-re tudok menteni, mivel a gépembe már nem szereltek flopy meghajtót. Ha elszáll a winch. akkor elővenném a CD-t. Így gondoltam, lehet félreérthetően kérdeztem? Köszi a tippet!

megyesicu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: h.klara » kedd jan. 02, 2007 11:30 am

Szia Icu! BUÉK!

Van egy olyan információm, hogy az egyéni vállalkozók is kettős könyvitelbe kell, hogy könyveljenek. Evá-s nem akarsz lenni?-persze attól függ, milyen  tevékenységet végzel, és lehet hogy első évben még nem választhatod. Jó lenne az APEH-től kérni infót , telefonon is megteheted, minden ilyen kérdésre ügyfélfogadás ideje alatt kaphatsz választ.  SOK SIKERT A VÁLLALKOZÁSODHOZ. Klári

h.klara
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: gerine » kedd jan. 02, 2007 11:46 am

Sziasztok. Én azt elképzelhetetlennek tartom, hogy kettős kv-vitelt kellene vezetnie ev-nek. Nem tartozik a számviteli tv. hatálya alá, nem választhat kettőst.  Üdv.Geriné

gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » kedd jan. 02, 2007 12:10 pm

Ez az információ felér egy rémhírterjesztéssel.

Az Egyéni vállalkozó az SZJA Törvény hatálya alá tartozik. Könyvvezetését az SZJA Törvény 5. számu melléklete határozza meg. 2007. évre vonatkozóan sem ír elő a Törvény mást, mint alapnyilvántartásként Pénztárkönyv /vagy naplófőkönyv/ vezetését.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyszeres könyvelés

HozzászólásSzerző: winzol » kedd jan. 02, 2007 12:28 pm

h klara!A rémhírterjesztést a BTK is bünteti!krista4 válasza a nyerő.winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 98 vendég