Adófórum

Adózási és számviteli információk

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

Ellenőrzés

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ma már büntetett az APEH az egyik városban, mert a pénztáros csak jól adott vissza, de a kerekítési különbözetet nem rögzitette a nyilvántartásában.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: jozsa_b » kedd márc. 04, 2008 6:01 pm

Szia !

Konkrétan milyen nyilvántartásában ?

 

2008. évi III. törvény

az 1 és 2 forintos címletű érmék bevonása következtében szükséges kerekítés szabályairól
1. §
(3) A kerekítési különbözet vagyoni előnynek vagy hátránynak nem minősül, arról bizonylat kiállítása, illetve annak bizonylaton történő feltüntetése nem kötelező.

 

Én ezt a paragrafust úgy értelmezem, hogy bizonylat nélkül elszámolható a kerekítés. Vagy megint valamit elnéztem ?

Bea 

jozsa_b
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: HIDNA » kedd márc. 04, 2008 6:05 pm

Szia Mari!

Mit tudsz a részletekről?

Az ügyfeleim között elkezdtem terjeszteni a jó hírt, és valami nyilvántartás kötelezettség-félét, de az az  igazság, hogy vagy megmeredve rám bámultak, vagy a röhögéstől az asztal alá bukdácsoltak.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd márc. 04, 2008 6:06 pm

Szia Mari!

Aztán a pénzkezelési szabályzaton és a könyvelésen kívül még hol kellene rögzíteni? (A többit csak hozzágondolom!!!) Nem kötelező naponta elszámolni a kp-vel, ha a pénzkezelés pl. heti elszámolásról szól. Vagy van még egyéb más nyilvántartás is?

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd márc. 04, 2008 6:32 pm

Sziasztok!

Arról nincs pontos információm, hogy egyéni vállalkozónál, vagy cégnél volt-e az ellenőrzés, de azt mondták, hogy minden egyes vásárlónál rögziteni kellene a kerekítési különbözetet egy "nyilvántartásban", s a nap végén a pénztárgép zárószalagjához tűzni, mint kerekítésekből adódó eltérést.

A napokban jártam néhány multinál "tanulmányozni" ki-hogyan csinálja. Az egyiknél a blokkon engedmény/felár rovaton szerepelt a kerekítés összege, a másiknál csak a tényleges vásárlás értéke volt feltüntetve, a kerekítés sehol.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: Gyongyi81 » kedd márc. 04, 2008 7:26 pm

Szia!

Az Apeh honlapjáról másoltam:

A kerekítési szabályok 2008. március 1-én lépnek hatályba.

A törvény a kerekítési kötelezettséget a készpénz (bankjegy vagy érme) átadása esetén írja elő, de nem írja elő kötelező jelleggel a kerekített (ténylegesen fizetendő) összeg, illetve a kerekítési különbözet bizonylaton (nyugtán, egyszerűsített adattartalmú számlán) való feltüntetését, mivel a kerekítési különbözet nem minősül vagyoni előnynek vagy hátránynak.

Na most mi legyen????? Üdv: Gyöngyi 

 

Gyongyi81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: simke » kedd márc. 04, 2008 8:01 pm

Sziasztok!

2008. évi  III. törvény

az 1 és 2 forintos címletű érmék bevonása következtében szükséges kerekítés szabályairól*

 Az Országgyűlés az 1 és 2 forintos címletű érmék bevonására tekintettel, a készpénz átadásával történő fizetések egységes szabályok szerinti teljesítése érdekében, a következő törvényt alkotja:

1. § (1) Forintban, készpénzzel (bankjegy vagy érme átadásával) történő fizetés esetén, ha a fizetendő végösszeg nem 5 forintra vagy annak egész számú többszörösére végződik, úgy – a 4. §-ban foglaltak kivételével – a 2. §-ban meghatározott kerekítési szabály alapján kell a készpénzben fizetendő végösszeget meghatározni és a pénzfizetésre irányuló kötelezettséget teljesíteni.

(2) A nem 5 forintra vagy annak egész számú többszörösére végződő fizetendő végösszeg és az (1) bekezdés alapján meghatározott készpénzben fizetendő összeg különbsége kerekítési különbözetnek minősül.

(3) A kerekítési különbözet vagyoni előnynek vagy hátránynak nem minősül, arról bizonylat kiállítása, illetve annak bizonylaton történő feltüntetése nem kötelező.

(4) Az e törvényben meghatározott kerekítéssel teljesített pénzfizetésre irányuló kötelezettséget pénzügyileg rendezettnek kell tekinteni.

 

Vagyis a trv. megengedi hogy a 120 nyilvántartás mellé még 121.-nek ezt is nyilvántartsuk, de nem teszi kötelezővé. Engem is érdekelne mire hivatkoztak az ellenőrök a büntetés folyamán.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd márc. 04, 2008 8:12 pm

Sziasztok! Én is vásároltam ma a lehető legnagyobb multinál, sőt számlát kértem, és visszajárónak 53Ft van írva  a számlán és 55Ft-ot kaptam vissza. /már megint jól jártam 2Ft-tal,  előző nap is hasonló nyereségem volt/ Nem láttam hogy bárhová is feljegyezték volna. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd márc. 04, 2008 8:15 pm

Sziasztok! Ezt képtelenségnek tartom, hogy lenne ideje a pénztárosnak, külön nyilvántartást vezetni nyugtánként a kerekítésről menet közben, különösen, ha hosszú sorok állanak előtte.Szerintem ez már revizori túlkapás. Vagy így akarják rákényszeríteni a vállalkozásokat, hogy kemény forintokért állíttassák át a gépeket? Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Már büntet az APEH az 1-2 Ft miatt!

HozzászólásSzerző: HIDNA » kedd márc. 04, 2008 8:18 pm

Van olyan érzésem, mire már mindenki kellően felbőszül, erre is kiadnak valami tájékoztatást, lehetőleg olyat, ami megnyugtatja az idegeket, és kivitelezhető is.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron