Adófórum

Adózási és számviteli információk

átalányadózó ev. bevallása

Egyéni vállalkozók

átalányadózó ev. bevallása

HozzászólásSzerző: godimamu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Segítő csapat!

Az én két egyszemélyes, főállású, átalányadózó ev. családtagom most kapott egy olyan értesítést a főAPEH-től, hogy 2008.ban éves bevalló lett. Nem tudjátok, hogy ez mire vonatkozik? Járulékra ugye nem? Egyébként eddig is éves szja adóbevallók voltak. Segítseget előre is köszönök. Gödimamu

godimamu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

átalányadózó ev. bevallása

HozzászólásSzerző: pseniko » hétf. márc. 03, 2008 11:36 am

Az éves bevallás nem a járulékokra, és nem az SZJA-ra vonatkozik, azokat úgy ahogy eddig: a járulékokat havonta, a hónapot követő 12-ig kell bevallani és megfizetni.  Az általányadóra negyedévente kell SZJA-előleget fizetni, és a köv. év febr.15-ig van a bevallás.

Ez a felhívás arra vonatkozik, hogy az egyéb adónemekben, rehabilitásiós hjár, játékadó, kulturális járulék ... (ami valószínű nincs is az átalányadósaidnál) tekintetében éves bevallók.

(A 2007-es évre az éves bevallást a 0703-as bevalláson kellett megtenni, ha a 0758-ason nem nyilatkoztatok, hogy nincs ilyen kötelezettségetek)

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalányadózó ev. bevallása

HozzászólásSzerző: simke » hétf. márc. 03, 2008 11:44 am

Szia!

Az szja és egyéb bevallásokra (szakképzési, rehab. stb.)  Az átalányadózó ev-nak a járulékait továbbra is  havonta kell leadni.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalányadózó ev. bevallása

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. márc. 03, 2008 1:22 pm

Sziasztok! Azt nem értem hogy miért jött értesítés. Nálunk senki nem kapott. Lehet hogy rájöttek,  ők vannak értünk és nem fordítva? A "Kikelet" akcióban majd megfizettetik a postaköltséget többszörösen. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalányadózó ev. bevallása

HozzászólásSzerző: godimamu » hétf. márc. 03, 2008 4:45 pm

Köszi a segítséget, valahogy én is így gondoltam, eddig még ilyent nem irtak, és évek óta semmi változás nem volt a vállalkozásban.Először azt hittem, hogy azért mert a menyem GYED-en van és 0-ás bevallásokat adok, de a lányom is kapott, és ő azóta átalányadózó, amióta lehet.Azt azonban leirták, hogy 500 e Ft. a bünti, ha nem teljesítik a bevallást. Mégegyszer köszi és jó munkát! (Problémamentesebbet!)Gödimamu
godimamu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

átalányadózó ev. bevallása

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » hétf. márc. 03, 2008 5:46 pm

Sziasztok!

Ezek  automatikus,  elektronikus uton kapott értesitések, kb. 1 hónap óta. Tehát vannak és vegyük nemes gesztusnak, hogy ilyen infót adnak,  mert kételyeket oszlathatnak el.

Viszont jól el kell olvasni,  hogy mire vonatkozik.

Mert pl. 2 töredék:

"....  a 2006. évi kötelezettség adatai alapján 2008. január 1-től éves bevallónak minősül /kivéve az ált. forg.adó, a társasági adó/adóelőleg/ és az Art.31&/2/ bek. szerinti bevallások tekintetében...""...

"... a 2003. évi XCII. tö....stb. .. alapján és a 2006. évi kötelezettség adatai alapján 2008. január 1-től negyedéves bevallónak minősül az ÁFA tekintetében..."

És ezekhez hasonló több is létezik, ami közös az értesitésekben, hogy mindegyik a 2006. évet veszi alapul. 

Kedves godimamu! Nézd át, hogy az "éves bevallónak minősül" után mit tartalmaz a kivéve.

Ha pl. az éves SZJa bevallási kötelezettséged  nem változott,  akkor is megirják a tényt.

 

Üdv: Pista

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalányadózó ev. bevallása

HozzászólásSzerző: godimamu » kedd márc. 04, 2008 10:42 am

Szia! Köszi, majd még megnézem az ART 31 §-t is, ha megtalálom. Én csak egy családnak segítő nagyanyó vagyok, a könyvelési tudásom, jelenleg az átalányadózó ev-ra terjed, főleg, ha a bevételen kívül mást nem kell könyvelni. Mégegyszer mindenkinek köszönöm.Gödimamu
godimamu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég