Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kerekités 1-2 ft miatt

Egyéni vállalkozók

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: berisolya » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Tegnap elmentem egy multi céghez vásárolni, ahol a legkisebb is számit, megnézni, hogy hogyan oldották meg az 1-2 forint miatti kerekitést. Vásároltam és számlát kértem. Sehol semmi kerekités se a blokkon, se a számlán. Pedig a számla vége 668,- Ft volt. 670-et fizettem, és készpénzes számlát kaptam 668.- ft-ról. Lehet hogy nem is kell könyvelni a kerekités miatti különbözetet? Orsi
berisolya
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. márc. 02, 2008 12:44 pm

Igen, ez érdekes lesz, mert ebben az esetben a házipénztárba mi alapján lesz lekönyvelve a + 2.-ft kiadás?

Én tegnap 3 kiskereskedőnél voltam, mondjuk nem a kerekítések feltérképezése végett, de az is jó volt. Az első még nem tért át, kérte volna a két ft-ot. A másik kerekített, de a blokkon nem, sem egyéb nyilvántartást nem láttam, a harmadik pedig elég nagyvonalúan 5.- ft helyett, rögtön tízre akart kerekíteni, ezáltal 2.- ft lekerekítés helyett, 3.- ft-ot rátett. Na ennyit erről. 

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: erdoapolas » vas. márc. 02, 2008 1:37 pm

Sziasztok!

Én úgy tudom, illetve mondták nekem is csak, hogy az érméket vonták ki a forgalomból, a fogalmát nem. Tehát csak a vásárlásnál kell foglalkozni a kerekítéssel.. De ez így eléggé zavaros.

Üdv.: Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: sz.ili » vas. márc. 02, 2008 1:44 pm

Sziaztok! Én is ezen bosszankodom. Ez a számviteli tv-el teljesen ellentétes. Kerekítésként kellene lekönyvelni. Na de hogy? Bemondás alapján? Mert a ptgépeket, ha nem kerekittetik, akkor naponta kell megszámolni a pénzt és a nyugták végösszege adja a kerekített összeget. Azért ez érdekes. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: Zskovács » vas. márc. 02, 2008 2:30 pm

Sziasztok!

Beriorsolya 668.- Ft-os számlája, és a 670.- Ft-os fizetése szerintem az alábbiak szerint könyvelendő:

A házipénztárból gondolom kifizetteti, illetve kiveszi a pénzt, ami ebben az esetben úgy történhet meg, hogy a számla értéke 668.- Ft || 2.- Ft kerekítési különbözet, így 670.- Ft fizethető ki a pénztárból.

A 2 Ft a 86-osokban egyéb ráfordításként könyvelendő. Tehár ebben az esetben az pénztárral történő elszámoláskor "jön elő" a kerekítés, hisz sem a bolt, sem a házipénztár nem adhat ki 2 Ft-ot.

Aki tudja, az kerekíti az árait, de nagyon sok esetben, a tört mennyiség miatt, ez megoldhatatlan.

Magánvélemény: nagy marhaság volt kivonni az 1-2 Ft-osokat a forgalomból, megint akkora káosz lesz emiatt, nem beszélve ha ilyen kis összegek miatt még büntet is majd az APEH. Magyarországon már ezt is meg lehet tenni? Attól még az 1-3-7-9 is  létezik, meg kellett volna már várni az EUR-t, és nem további adminisztratív terheket róni a vállalkozókra, könyvelőkre. Sok értelme nem volt.

A pénztárgépbe csak az áru értékét kell véleményem szerint beütni, és napi záráskor derül ki, mennyi a kerekítésből adódó különbözet, és ezt a pár forintot kell majd feladás alapján kerekítésként lekönyvelni.

Persze ez így sem igaz, mert egyéb okból is keletkezhet különbözet a pénztárosnál. :-))

Nem irigylem a kereskedőket.

 

Üdv. Zsuzsa

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. márc. 02, 2008 2:39 pm

Szia Zsuzsa! A könyvelőket sem lehet irigyelni, mindenképpen plussz tétel, más fk.számra, vagy külön egyszeres bevétel, vagy ktg. Nagyon sok bosszúságot okoz nekem legalább is a sok fölösleges munka a félig átgondolt törvények miatt, ráadásul ha most még jön az áfa tv. változás is ami miatt újabb bejelentések lehetnek, meg átmeneti eddig így onna úgy , hát nem tudom , hogy milyen munkára vállalkoztunk, mit várnak már tőlünk. Ilyen nyakatekert világot még eddig nem láttam, ahogy halad az idő csak azt látom nem a mi rugalmasságunkkal van gond, hanem mintha félállapotú rendeletek, törvények születnének, amit holnap változtatni kell. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » vas. márc. 02, 2008 6:10 pm

Itt van még egy könyvelői - bérszámfejtői probléma:

A házipénztárból a munkabéreket kerekítve kell kifizetni, vagy még a bérszámfejtésnél kell kerekíteni.

Szerintetek? 

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. márc. 02, 2008 6:15 pm

Szia! Ha megmaradunk az előírásoknál, akkor forintban számfejtünk egyenlőre még, a házipénztárból a dolgozó 5 Ft-ra kerekítve kapja a fizetést, ha a dolgozó utalással kapja akkor továbbra is a bérszámfejtett összeget kell utalni 1,2 Ft. használatával. Hogy meddig lesz így azt már ki tudja. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: Zskovács » vas. márc. 02, 2008 6:28 pm

Sziasztok!

Igen, ez is egy nagyon fontos kérdés, és szerintem "érdekesebb" lesz, mint azámla.

Kérdés, hogy lefelé lehet-e kerekíteni? A dolgozót - még ha pár forintról is van szó - meg lehet rövídíteni akár 2.- Ft-al is szerintetek?

Itt szinte csak az utalás jöhet szóba, vagy minden esetben felfelé kell kerekíteni. pl. 311.- Ft-ot, 315.-Ft-ra.

Ezt most csak én találtam ki, én gondolom, sehol nem olvastam erről, ezért nem akarok senkit megtéveszteni, de.... Szerintetek?

Üdv. Zsuzsa

Zskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kerekités 1-2 ft miatt

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. márc. 02, 2008 6:38 pm

A legutóbbi továbbképzésen hallottam, hogy a nyugdíjakat 1-től felfelé 10-ft-ra fogják kerekíteni.

A béreket nem tudom, de érdekes.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég