Adófórum

Adózási és számviteli információk

Termékdíj ? ?

Egyéni vállalkozók

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: jános123 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Mit véleményetek az alábbi gondolatról?

A kereskedő eddig ingyen adott egy db táskát a vevőnek. Az idei évtől a táskát pár forintos áron adja, mert így nem kell termékdíjat fizetni, és nem kell bevallást adni a termékdíjról.

Várom a véleményeteket.

János

jános123
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: andreatorma2005 » kedd feb. 26, 2008 4:17 pm

Szia János!

Én úgy tudom, hogy akkor is kell fizetni, ha nem én csomagolok bele, hanem eladom a vevőnek pénzért a nylon táskát.

Üdv.

andreatorma2005
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » kedd feb. 26, 2008 5:35 pm

Sziasztok!

 

A vam.hu oldalán pontosan leírják kinek, mikor, hogy kell fizetnie termékdíjat és a vámosokhoz kell a bevallásokat leadni, több reg.számot is kell igényelni!

 

Itt nem azon van a hangsúly, hogy hogyan adja tovább, hanem az üzlet nagysága ( is ) vidéken 50 négyzetméternél, városban 100 n.méternél kisebb üzletekben nem kell fizetmi.

 

de mivel a ti eseteket nem ismerem, ajánlom a vam.hu oldalt

 

üdv.       ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: iduci » kedd feb. 26, 2008 6:31 pm

Hali János 123!

Ne feledd, hogy az 50 és 100 négyzetméterbe beletartozik a szociális részleg és a raktárak is. Lehet mentességet kérni, de nem érdemes, mert kis felhasználók esetén a mentességi dij drágább, mint a fizetendő adó és azt is évenkén t kell ujitani. Az ingyenességet pedig felejtsd el, mert a termékdijat akkor is be kell fizetni. A Tesco is elfelejtette. A regisztrációt kezd a GS1 Magyarország oldalán, utána jöhet csak a vam.gov.hu - n a KT08.

üdv.iduci

iduci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd feb. 26, 2008 8:52 pm

Szia János!

 Én másként értem a kérdésed. Ha áruként adod, és miért ne adhatnád ugyanannyiért vagy kevesebbért is mint amennyiért vetted, akkor nem kell termékdíjat fizetni. Csupán az a "feltétele" hogy ne az eladó tegye a vevő kosarába, hanem a vevő vegye le magának a kassza  közeli állványról. Én is ezt javaslom azoknak a kereskedőknek, akik szívesen adnák ingyen, csak ne kelljen bajlódniuk a bevallással. Üdv:Napraforgó

Még utólag hozzáteszem mint véleményt: az egész körny.v.tdíj egy nagy hűhó semmiért. Hiszen a lényege a természet védelme lenne. És a vevő is szennyezi a környezetet az általa "megvásárolt" táskákkal.  Mivel "kiktani" már nem lehet a műanyagot a használatból (bár a papír és a fa is beletartozik, de mégis egészen más), nem a felhasznált csomagolóanyag term.díját kellene megfizetni, hanem a gyártásét.Mesélni lehet, hogy ha elhagyja az országot, meg újrahasznosítható, de előbb vagy utóbb a szemétbe kerül.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 26, 2008 9:20 pm

Sziasztok! Ismereteim elég hiányosak a témában, de valahol olvastam a szakértő véleményét róla. Ugy emlékszem, az volt a válasz, hogy ha egyenként adja el a kereskedő,  akkor nem mentesülhet a termékdíj fizetése alól. Ahhoz hogy mentes kategóriába tartozzon, egy egész köteget kellene megvásárolnia a vevőnek. Egyébként szerintem is népgazdasági szinten az lenne a legnagyobb megtakarítás, ha a legelső csomagolóanyag előállító építené be az árába, nem kellene 10-20kg-os tételekkel több száz embernek foglalkozni. Ani 

 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 26, 2008 9:29 pm

A köv. helyen olvashatsz róla: www.termekdij.gportal
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd feb. 26, 2008 9:32 pm

Szia Ani!

Nem veled akarok vitázni, de nehogy már megmodják hogy én pl. csak egy köteg táskát vehetek meg egy kisker.egységben? De ha a "szakértők"  ilyen hülyeséget találnak ki, akkor János kérdéséhez azt tudnám javasolni, hogy vegye meg a vevő "külön" blokkon az 1 db-ot (és esetleg lépjen ki az üzlet ajtaján...?), és utána számolják el  a többi áruját. Ha nekem mint vevőnek ezt bármilyen ellenőr kifogásolná, akkor annak tömnék a kosarába egy egész köteg nylontáskát. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 26, 2008 9:40 pm

Szia! Köszi hogy felvidítottál. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Termékdíj ? ?

HozzászólásSzerző: miki7508 » kedd feb. 26, 2008 9:49 pm

Mellesleg jó lenne, ha a társadalom felnőne odáig, hogy nem adunk minden egyes vacakhoz nejlonizét. Nem akarom részletezni, milyen természeti következményei vannak a műanyag megsemmisítésének, és akkor még ezek gyártásáról nem is beszéltem. Úgyhogy félretéve a könyvelő fejemet, szívem mélyéből támogatok minden pénzügyi és adminisztratív nehezítést, ami ezek használatának visszaszorítását ösztönzi.

Remélem megbocsátjátok e nem szakmabeli hozzászólást:>

Miki

miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 96 vendég

cron