Adófórum

Adózási és számviteli információk

ÁFA mentes

Egyéni vállalkozók

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: zsumehesz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Fórumozók segítsetek!

Ha a múlt évben ÁFA-s voltam (egyszemélyes ev. vagyok) és januártól ÁFA-mentes lettem, akkor a pénztárkönyvben a bevételeket és a kiadásokat ugyanúgy meg kell bontanom ÁFA-sra, vagy "ömlesztve" kell a tételeket felvezetni, vagy hogyan kellene? Előre is köszönöm.

zsumehesz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd feb. 26, 2008 7:27 am

Szia! Alanyi adómentesként a kimenő számlák nem tartalmaznak áfát, a bejövő számlákat pedig bruttó módon (áfával együtt) kell a pénztárkönyvbe adóalapba beszámító kiadásként könyvelni. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 26, 2008 7:28 am

Szia! Az alanyi mentes státuszban a bevételt  és a kiadást nem kell megbontani nettó és ÁFA összegére. A bevételednek nincs is ÁFA tartalma/

A számla végösszege a  bevétel és a  kiadás. Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: zsumehesz » kedd feb. 26, 2008 7:39 am

Köszi a válaszokat. Még egy  'egyéb termelési -kezelési kltg. és ráfordítás'-hoz rovatba milyen típ. költségeket kell rögzíteni, vagy hagyjam üresen és az 'egyéb más költg.'-hez  vezessek fel minden kiadást?
zsumehesz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd feb. 26, 2008 7:54 am

Egyéb..-be megy ami nem anyagköltség, nem bérkts, nem a bérköltség adóterhe.Pl. igénybevett szolgáltatások, banki kamat.
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd feb. 26, 2008 7:56 am

Az egyéb term-kezelési ktg. rovatba a bejövő számlákról a közvetett költségeket pl. viz villany, gépkocsi stb

Minden olyan költség amely nem áru,vagy alapanyag ktg.  

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: zsumehesz » kedd feb. 26, 2008 8:02 am

köszönöm a segítséget mindenkinek
zsumehesz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: kutacska » kedd feb. 26, 2008 9:51 am

Sziasztok! Bekapcsolódnék a témába mert azt hiszem passzol ide a dilemmám. Új programot vásároltam, és ebből adódik a dolog. A régi anyagköltségre könyvelte az olyasmit, mint pl. alkatrész, munkaruha, tisztítószer, irodaszer, nyomtatvány, és ez nekem logikus is volt mindig, mert hiszem anyagjellegű, nem szolgáltatás. Az újnál viszont alapbeállításként ezeket a tételeket egyéb költségbe rakja, tehát nem a pénztárkönyv anyag oszlopába. Ti ezeket hogyan könyvelitek, mi a helyes?
kutacska
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: adotanacs » kedd feb. 26, 2008 9:57 am

Szia! Nekem olyan a programom, hogy én be tudom állítani a forgalomkódot, hogy melyik oszlopba tegye a tételt. . Menetközben is kell uj kódokat létrehozni, ha külön akarod hogy lehetőség legyen a lekérdezésre. Pl. különadó lett uj akkor annak sem tudsz létrehozni kódot? Ani   
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ÁFA mentes

HozzászólásSzerző: magdika65 » kedd feb. 26, 2008 9:59 am

Helló Kutacska!

Igen az én programom is az egyéb ráfordításokba könyveli pl a közüzemi díjakat nyomtatvány stb.  Ez így jó az anyag és az árú a szó szoros értelmében vedd.

 

magdika65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Következő

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 83 vendég

cron