Adófórum

Adózási és számviteli információk

0708önellenőrzés

Ellenőrzés

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kiseva » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Már megint a segítségeteket kérem! 2007.november hónapban lehagytam egy embert a 0708-as bevallásból, de csak most vettem észre...Most önellenőrizném, de most az összes többi emberre töltsem ki a 0708M lapot, vagy csak a kihagyott egyre? Ez most helyesbítés és önellenőrzés is lesz egyben? Egyáltalán még a 0708-on kell önellenőrizni? Még sose csináltam önellenőrzést...

Köazönöm ha írtok!

Évi 

kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: borisz07 » pén. feb. 22, 2008 10:15 am

Szerintem az összes emberre ad be az önellenőrzést, mert én egyszer úgy jártam, hogy csak a lehagyott embert önellenőríztem és ezek után csak ennek az egy embernek a bevallását dolgozták fel. Ez nem helyesbítés, mert akkor lenne helyesbítés ha nem érint folyószámlát (pl.: adatait javítod). Csak önellenőrzés. 0708-ason kell beadni.
borisz07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Zsanci » pén. feb. 22, 2008 10:48 am

Szia Évi!

Mindenképpen a 0708-ason kell önellenőrizni.

Helyesbítés, mivel kimaradt a bevallásból egy dolgozó (pótlás), de egyben önellenőrzés is , mivel - értékadat helyesbítése - adózói szintű kötelezettségváltozást eredményez ( az adóalap, járulékalap, ill. az adó, járulék összege adózói szinten változik). Ezért kell elvégezni az önellenőrzést is.

Csak az adott személyre vonatkozó bevallást kell ismételten elkészíteni (de annak minden lapját).

Üdv, Zsanett

Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: andulka » pén. feb. 22, 2008 10:54 am

Szia!

 

Az önellenőrzést úgy tudod megcsináni, hogy a nyomtatványok megnyitásánál az eredeti 0708A-ról másolatot készítesz. A főlapon jelölöd, hogy helyesbítés, és önellenőrzés (A javítani kívánt bevallás kódját ne töltsd ki!!!), be kell még írni az önellenőrzés esedékességét (+15nap).

Elkészíted az új emberre a 0708M-et, ezt hozzárendeled a 0708A-hoz.

Ne feledd a 03-as lapot is kitölteni.

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kiseva » pén. feb. 22, 2008 11:18 am

Köszönöm mindenkinek, még egy kérdés a pótlékot az esedékesség napjától a beadás napjáig számolom, és van valami pótlékszámoló program az APeh honlapon azzal kell ugye??
kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: andulka » pén. feb. 22, 2008 11:22 am

Szia!

A késedelmi pótlékot elvileg a nyomtatvány "kiszámolja". Bár hozzáteszem, még én sem csináltam önellenőrzést. Ha mégsem, akkor az APEH oldalán van pótlékszámítási segédprogram (főoldal jobb oldalán a számlaszámok környékén keresd).

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kiseva » pén. feb. 22, 2008 11:37 am

Köszönöm szépen, hozzákezdek, remélem nem lesz több kérdésem a témakörben...
kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: Zsanci » pén. feb. 22, 2008 11:38 am

Szia Évi!

Újra írok, mert látom, mindhárom válasz más. Szeretném a sajátomat megerősíteni a következőkkel:

Én már adtam be ilyent, s akkor előtte beszéltem az APEH bevallási osztályával, s ők mondták, hogy helyesbítés, a helyesbítés önnellenőrzésnek minősül. (Az A lapon mindkettőnél X-elni kell). Az akkor ily módon beadott bevallásommal semmi gond nem volt.

Logikailag: beadtál egy bevallást már arról a hónapról, a többi dolgozódról, ami feldolgozásra került, rajt van a folyószámládon. Tehát most csak arról a dolgozóról kell beadni, aki kimaradt, hiszen ezek az adatok hiányoznak csak a folyószámládról, s csak ez után kell önnellenőrzési pótlékot fizetni.

Ezt igazolja a kitöltési útmutató: 8. oldal: "Helyesbítésről van szó... Akkor is helyesbítésről van szó, ha valamely magánszeméllyel kapcsolatos adatközlést bármely bevallási időszakra pótlólag teljesíti az adózó." 9. oldal: "...csak az adott személyre vonatkozó bevallást kell ismételten közölni..."

Amennyiben így is bizonytalan maradsz, ajánlom: 06/1/ 412-7125 (-7126, -7127, -7130, -7131), a bevallási osztály telefonszáma.

Pótlékszámító segédprogram: APEH honlap, főoldal, jobb oldali ikon: pótlékszámítás (on-line kalkulátor). A pótlékot az eredeti határidő (pl. novemberi bevallás: dec. 12., tehát dec. 13-tól) leteltét követő első napjától az önellenőrzési bevallás benyújtásának időpontjáig.

Üdv, Zsanett

Zsanci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: kiseva » pén. feb. 22, 2008 12:11 pm

Nagyon köszönöm , a megerősítést külön is . Annyira jó, hogy ilyen segítőkészek és kedvesek vagytok, plusz még gyorsak is...Remélem menni fog az önellenőrzés!

Köszi mégegyszer!!

Évi 

kiseva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708önellenőrzés

HozzászólásSzerző: hmariann75 » szomb. feb. 23, 2008 11:28 pm

Szia Éva!

Én ugyanígy jártam egy fél éve és végül APEH segítséggel megoldottam nagynehezen. Helyesbítés, de nem önellenőrzés nem lell fizetni pótlékot sem.

mindent el kell küldeni mégegyszer hisz ha csak ha az-az egy dolgozó a (lemaradt) után küldöd  el akkor a 0708M egymagában nem tudod elküldeni az A hoz hozzárendelve pedig felülírja a már beküldött de hiányos 0708A-t mert az az összesítője a 0708M-eknek. Ezért be kell küldeni mindent mégegyszer és a jó adatokat felülírja ismét jónak + hozzárendeli a lemaradt dolgozót.

Én így oldottam meg miután 3 féleképpen megcsináltam és mindig visszadobták ezt elfogadták. Nem tudom érthető voltam  e mert olyan nehéz leírni?

Üdv Mariann

hmariann75
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég